Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Unde gasesc si eu tifon, please?

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Bau!

Intru si eu sa zic La multi ani sarbatoritilor zilei: Fabiano, Serban-Andrei, Tudor-Gabriel, Dennis Sven si Milan!!!

A fost foarte frumos la intalnire si sunt de accord cu cele zise de Miflore sa organizam una pe luna. As vrea insa sa putem sa aducem si copii. Asteptam caldura si ne intalnim in parc la terasa.

Azi am avut o plimbare bizara. Am luat bebe in portbebe si cu tramvaiul am mers pana la unirii unde aveam treaba la notar. Dupa ce am plecat de acolo am vazut KFC-ul si bineinteles ca nu am putut sa ma abtin. Cu bebe in brate am inceput sa mananc. Se chinuia fata sa se ridice in fund sa vada ce e in tava mea, mai mai sa nu imi ia puiu din brate. Dupa ce m-am indopat indeajuns am mers la cumparaturi. Sa ma fi vazut prin supermarket cu copilu care atarna ca pe animal planet, cu jumb pack-ul si trei pungi de cumparaturi bantuind prin magazin. A fost demn de camera de ras. Era asa de cald incat i-am scos caciula din cap copilului si pana acasa vreo sase babe ma bodoganeam ca las copilu sa faca pneumonie, otita, raceala. Oricum, avea gluga. Eu stiu ca daca noua ne e cald si lui ii este la fel asa ca le-am inchis gura repede.

Cred ca bat recordul la vizite la baby expo. Am fost in fiecare zi. Vineri, lejer. Mai calcai cate un copil, mai dadeai vreun ghiont insa te puteai deplasa. Sambata a fost dureros. Am fost si cu goanga sa luam tarcul. Noroc ca era la intrare. A fost crancen pana a adus sotul masina insa am iesit victoriosi (asta daca excludem urletele de disperare ale fetii, nervii barbatului si psihicul meu traumatizat pe vecie). Cum un tarc nu e de ajuns, a doua zi ne-am intors sa mai luam inca unu (pentru soacra, deh sa nu ramana mai prejos - cu 2 milioane mai scump..). Alte oglinzi turtite, alti nervi, alte amenintari cu divort...Am reusit pana la urma insa am luat ultimul tarc. Cred ca vanzatorii de la baby expo nu o sa isi mai doreasca copii nici cand. Vineri erau toti draguti, serviabili, rabdatori. Duminica nici nu te mai bagau in seama, nu le pasa daca cumperi au ba, mai ca nu te scuipau daca le puneai o intrebare. Erau complet traumatizati.

Dupa intalnire am tras concluzia ca fii-mea e cea mai lenesa creatura de pe pamant. Stiu ca e mica, dar nici chiar asa: nu vorbeste, nu se intoarce, nu duce piciorul nicaieri, face oarescare abdomene insa fara succes. O sa fac exercitii intense cu ea de acum incolo. Impunem program de armata!!!

O sa pun si eu pozele cand ajung acasa. Acum sunt inca la soacra

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Azi am intalnit in parc pe Bianca si bb-ul Milan. Milan e un baietel tare frumos si fortos. Am vazut cu ochii mei cum sta in picioare sustinut. Se pare ca mai concureaza cineva pentru cel mai sportiv bb. Bianca poate faci si tu vre-o poza si o trimiti la sportivi

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Vera, eu am luat tifon de la Bucur Obor. Alina, tu ce zici de branzica din lapte de vaca adevarata? E adevarat cas laptele e gras. Crezi ca e prea grasa branzica din el pentru bb?


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Sofia - mi-au "picat" ochii pe pozele tale de la nunta. Ai fost o mireasa tare frumoasa. De burtica...ce sa mai zic. Cred ca de atunci i se trage Irinucai de nu vorbeste prea mult: a ramas "muta" de emotie...

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut fetelor la mine nu a mers pina acuma forumul ,dar, nu stiu de ce?

La multi ani sarbatoritilor care azi isi implinesc lunita Fabiano,Serban,Tudor,Dennis si Milan ce de cavaleri

Dorulet eu am primit o invitatie prin e-mail ,deci este la "Porte de Versailles -Salon Baby de Paris 2006" din 24 martie pina -26 martie deschis intre orele 10-18h

Azi mi_a dormit baiatul ca niciodata 2h incontinuu ,acum doarme iarasi

ma duc sa vad si eu pozele de la intilneala

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Eu as face branzica din lapte praf pt bbi pana pe la 7-8 luni. E mai sigur. Apoi se poate si din lapte de vaca.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ioana nu ne mai merg linkurile de pe pagina principala sau e aceasta problema numai la mine!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Frumoase poze



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Adica buna ziua ca azi nu am miscat in front deloc.
Si am aflat ca acasa la mine in dormitor a ramas doar salteaua, patul copilului si dulapul lui, cred ca va fi sinistru cateva zile.
In schimb la ap. nou incepe sa se contureze imaginea de ansamblu!
Va pupic si poate intru mai pe seara! Asta daca mi-au lasat mamele ceva fire prin casa

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput