Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CANDA dulce Filipelu' si ce cuminte-i dupa baie! Noi urlam de obicei,cu mici exceptii Imi place in "meregm la plimbare"

MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

MAi Monica da' ce inaltime ai ? Ca ma fascineaza cat de plangi ca esti slaba.
Merci Canda, si eu sper sa rupa toate inimile si sa fie mai desteapta decat mine la capitolul asta! Nici cu Filip nu mi-e rusine cat e de dragalas!
A, este S. O. ...



J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

JANINA am 1,70.Acum nu-s chiar asa de slaba,da' nu vezi c-o iau iar la vale? Daca m-as opri la 55 kg nu m-as supara,dar nu vreau iar 52 kg Si daca merg iar la serviciu mai mult stres,mai putine kg

MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

multumim de aprecieri

Janina era sa zic ca-s batuta in cap si tot nu pricep ce e S.O. dar m-am luminat cand sa raspund

Moni eu zic ca e bine atat vreme cat te menti peste 50 de kg ... ma omorati cu "silueta" voastra . Eu as vrea sa fiu soi din asta de care sunteti voi dar degeaba.

Hai sa va mai intreb ceva ... se pare ca din cauza hormonilor din timpul sarcinii m-am trezit cu par mai mult pe unde nu trebuie, pe burta si un pic pe obraz inspre ureche. Ce-i pe burta nu ma deranjeaza asa tare, dar ala de pe obraz ma omoara ... sa nu va inchipuiti ca sunt "barboasa", dar tot nu imi place sa stau asa. As vrea sa incerc ceva epilare definitiva, dar am tot studiat problema si cica e periculos cu laser iar cealallta metoda dureaza cam un an de zile si doare rau. Stiti voi ceva mai multe despre epilarea definitiva? Mai e careva in gasca cu hormoni asa naravasi? Am intrebat si medicul si raspunsul a fost "asta e, n-am ce sa-ti fac!"
angi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna sa va fie seara fetelor!
Eu, spre rusinea mea nu am apucat sa citesc mai nimic dar preogresez acum. Poze nici de alea nu am avut timp.

Si acum sa raspund un pic si eu ... poate cu intarziere...
Moni eu nu ma vopsesc, deabea am reusit sa scap de vopseaua de pe par.
Irina ... regim dupa ce termin cu alaptatul.
Cata standul Pampers era jos in sala, acolo erau toate si Happy si Bella... Dar sa stii ca nu este promotie deloc. Este mai ieftin sa cumperi din Selgros ... dar fiecare cu buzunarul lui.
Bee ai fost cumva sambata in baby expo pe la ora 17-18 nu stiu exact. Daca erai tu nu am avut curaj sa te abordez. Imi era sa nu gresesc sa ma creada nebuna femeia.

Mai citesc si mai raspund.




poze
Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Mai fetelor lamuriti-ma si pe mine care este faza cu scuturatul sau scurtatul ...... nu inteleg.

Am si eu o propunere, asta daca vreti, haideti sa ne facem o listuta completa cu ID-urile tuturor in messenger.
Asta pt ca se mai ivesc urgente (precum Nico) si nu merge forumul bine si ba nu reusesti sa postezi, ba nu reusesti sa citesti si atunci intrebam direct pe mess si raspundem la fel. Ce ziceti ne bagam?




poze
Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA macar da-le regimul sectei de ca tu ai mai slabit odata si il stii!
CANDA am avut si 50 kg,de fapr vara aveam 50,iarna 52 de prin 92 tot asa pana acum cu sarcina!
Am o poza in album "MONI la 50 kg" ,acum eu sper sa-mi ramana ceva copane si daca fac si ceva muschi la bratze de la ridicat bebelina (da cu kg fiica-mii - tot putine - nu prea reusesc ) ma declar multumita.Deci cu astea stateam prost ca si am avut intotdeauna!

MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Cata, deci de la vitamine copilul se simte satul? Eu stiam ca fac pofta de papa...daca e asa cum zici, poate ii scot si eu ceva din meniu.
Moni, nici vb sa renunt la.., uneori ma doare gatul de la tigara ca m-am dezobisnuit de ea si atunci nu mai fumez 10/zi, ci 5. Dar..imi place, ce sa fac...oricum mananc si ciocolata zilnic, plus fructe. Apa nu prea beau, pana nu mai am deloc probleme cu sanii, asa ca nu o sa slabesc prea curand.
Fetelor, voua la cat timp v-a venit cm-ul? Ca e deja o luna si 3 sapt, lapte nu mai am, ce Dumnezeu intarzie?
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Moni imi pare rau ca te-a enervat atunci printesica si pe deasupra ti-a mai stat si aia pe cap. Poate in creierasul ei se gandea ca te ajuta daca citeste ziarul intr-un moment in care tu esti super ocupata si nervoasa si fara chef de vizitatori.

Denisa waw pai a luat super bine Emma tot inainte!

Am zis ca raspund cu intarziere!



poze
Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Moni pai te invidiez... si nici nu consider ca esti fff slaba cu 52 la 170. La mine optim este 49 la 164. Daca esti sanatoasa si te simti ok la greutatea aia...
Canda pai asteapta putin ca efectul hormonilor o sa treaca. Si eu am avut modificari, par pe burta... si acum a inceput sa dispara, ca si linea negra, din fericire. Un efect bun a fost ca mi s-a subtiat parul pe picioare... ce bine ar fi sa ramana asa!!!
Nico unde esti??


J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput