Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Denisa, felicitari pt kg pierdute !!!!!!! Uite ce imi place , fata cu ambitie !!!!
Irina , vad ca nu ai multe concurente pt 1 aprilie. Uite daca vrei eu incerc cu tine !!!!! Ma rog eu o sa tin nu o cura drastica, dar maca r mancat mai sanatos, si fara porcarii ( a se citi DULCIURI )
Ioana si acum imi amintesc ce emotii aveam in ziua and ai nascut tu . Era o sambata , si stateam calare pe comp sa vad ce se mai intampla

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Asa ca Monica ne luam de mina cu mofturoasele noastre...cel mai "misto" este dupa masa de dupa baie ca dupa ce papa citeva trage niste tipete si nu-i mai trebuie nimik, am incercat sa-i dau muls, dar nu-i trebuie ioc, asa ca o iau in brate si imediat a tacut..Mama mi-a zis sa scot vitaminele, ca s-ar putea sa se simta satula de la ele si de aia nu papa, asa ca de maine renuntam la ele.Anda ai sosit de la BE?

Cafeluta mamicuta

Biencuta draguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Giova, mama cat e grasunelul tau si nu esti multumita ?
Clara saracuta , mie mi se pare ca are mai putin , are 4,600 ( si eu am citit ca pt fetite idealul la 2 luni ar fii 5 kg ) , dar taica-su zice ca mai bine asa decat sa fie umflata cu pompa
Mai am innebunit, am mancat o gogoasa cu ciocolata, un kinder bueno , o ciocolatica mic acu cocos si parc aas mai vrea ceva ........ Una dupa cap ar fii bine, ca altfel nu ma mai opresc.
Teolinda ce faci ? Undeee esti ??? Nici un semn de viata .
Maraki nu mai fii mai rea cu socrosenia ca vezi si tu ca il iubeste .Tie ti-ar place ca sotia (viitoare )a lui Robert sa nu te lase sa iti pupi nepotelul ?Uite un

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GATA au plecat si nasii ! Si Ghita la socru-meu! Si pe Pitpalac am adormit-o! Asa ca hop pe net si aici pauza...de WE!
ANA pune-i ser in ochisori ca iese singura geana aia!
DENISA ai dreptate cu TV romanesti! Ma tot gandeam azi ce de bunatati iti face maica-ta pe acolo si tu ii dai cu regimul! Vrei musai top model iar!
Luati exemplu mai secta de !
CATA pai asa, mai stati pe loc cu kg alea,poate va ajungem si noi
INGRID vad ca nu te lasi Hai mai treci pe cioco si tu!
IRINA ce faci cu linguritzele de suc?
NICO pusa-si poza ca n-am avut timp sa controlez azi?


MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

saluti fetelor,
semnez si eu condica pe ziua de azi, Filip cred ca doarme ca l-am inchis in camera si nu ii mai aud guritza.

Ana sa sti ca si eu am vazut fire de par in ochi la Filip cateva zile la rand, am incercat sa le scot cu o compresa sterila umezita un pic cu ser fiziologic, dar n-am reusit nicicum as aca nu am mai chinuit copilul de frica sa nu ii fac ceva la ochisori. Dupa o vreme mi-am dat seama ca nu mai are nimic in ochi ...

Giova imi place tare mult cum a crescut Marco, zici ca are de la sase luni in sus ... e un grasun frumos! Tot am vrut sa iti zic ca ai cateva poze mortale, imi place cum pozeaza Marco.

Nicoleta sa sti ca si eu am sunculita de sunculita, asa ca nu esti singura ... esti in gasca care trebuie , toate suntem suncoase.
Pe mine ma complexeaza rau de tot sotul, care se lauda ca are o silueta de invidiat, dar din pacate il invidiaza femeile ca are numai cinzeci si ceva de kile (nu spui cate). Daca stiti vreo reteta de ingrasat sa imi ziceti si mie ca l-as pune la o cura.

Irina ma bag si eu la cura de slabire. Dupa mine cea mai tare cura de slabire se face prin sport ... vad ca Denisa ne-a luat-o inainte, cred ca e cazul sa ne apucam si noi de gimnastica. Numa ca eu am o problema cu gimnastica asta ... cand sa o mai fac ca eu abia am timp sa imi tai unghiile de ex. Daca se mai incalzeste un pic ma duc la teren si o sa ma invart pe acolo pana ametesc, il iau si pe Filip cu mine si rezolv doua chesti odata: si alerg si imi aerisesc puiul

Janina eu am ramas cam in ceata ... ce e SOS??? Vad ca Irina a fost pe faza, dar eu nu ma prind nicicum. Frumoasa mandra ta, o sa franga ceva inimi ...

Pun si eu ceva poze mai tarziu ...
v-am pupat pe toate
angi mamica de Filipel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Inca ceva fetelor, am uitat sa va spun ca Filip o sa fie primul din gasca tuns cu masina de tuns ... deseara il "execut" ca arata prea haios cu freza ca Basescu. Nu inteleg cum i-a picat in halul asta parul, dar il coafez eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Da Monica, dupa cum vezi mai si stationam..vorba mamei: "las-o ma, tu nu vezi ce copane are?"Dan e si mai tare:"vezi sa nu semene cu sora-ta!"Asa ca vad ca ea a si trecut la regim, s-a executat!Nu cred ca Nico mai pune poza!
Canda, deja tuns?Pai si daca arata ca Base ce are? E haios asa cred! Oricum fa-i diseara o poza inainte si una dupa tuns!

Cafeluta mamicuta

Biencuta draguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CANDA nu-l tunde mai! Lasa-l ca-i mai fain asa!
Cat despre sotz... Si eu vreau reteta de ingrasat daca primesti asa ceva.In 10 ani am reusit doar in luna a noua de sarcina sa pun kg cat sa ajung la 70 si dupa nastere am ajuns acasa cu 62,acum am 59 kg cu toata ciocolata,anticonceptionale,sedentarism etc.Asa ne e soiul
Sau poate se face si el

MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

am pus poze noi ... mai pun maine dupa tuns
angi mamica de Filipel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Moni sa sti ca si eu i-am spus la Codru ca o sarcina l-ar aranja ... ar avea si el cateva kg in plus macar pentru o vreme Din pacate nu se poate ...

angi

Mergi la inceput