Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Anda teoretic Pampers apare pe lista la baby expo, dar practic nici de la info de acolo, fata nu a stiut sa-mi zica ieri..cica a mai intrebat cineva si nu a gasit pe standuri cum era trecut!Nu mai merg la BE, ca mi-a lipit Dan tumburusul si acum fac proba..daca merge bine, daca nu oi mai vedea! Auzi, please, daca te duci poti intreba la Avent (ca am uitat sa o fac ieri), daca au tumburus la pompa manuala cu 2 biberoane,adica daca pot cumpara numai tumburusul? Nu cred, dar poate poti intreba..daca nu, macar cit este o pompa manuala, poate or avea reduceri si ma reped mai tirziu! Please!!
M-ati terminat cu morcovii mari si mici..stiti de care as lua eu? Din aia noi...mici de tot, dar unde sa gasesc eu pe vremea asta? Imi pun pofta in cui!
Giova l-am vazut pe Marco in blugi si cu pumnul in gura..Si Bia mai nou se disreaza mincind pumnul..mai ales daca o pun pe burta!Normal ca nu bagi robotul pentru 1 lingurita sau citeva picaturi de morcov..da-l prin razatoare..eu asa o sa fac!Cit priveste picaturile, procedez exact cum le invata mama pe mamici pe teren, asa ca nu ma grabesc si pot sta citeva zile pe citeva picaturi ca sa se obisnuiasca....poate asa ajunge sa-i placa mai mult, cine stie?
Irina tot insist..naspa final de film..imi venea sa pling de nervi ca m-am uitat...bietul sexos, cred ca a avut boala regozorul pe el!
Monica m-am muls si eu mai devreme cu mina cam 8 minute si am scos 40 ml (ca pompa era in reparatii)...eu una m-am umplut de nervi..Pai cu pompa in 10 minute scoteam suta si acum sarea laptele pe pereti, numai in canuta ba!Bine ca s-a inventat pompa..Si eu, daca Bia nu suge ca lumea noaptea, se intimpla sa urmeze niste zile cu mai putin laptic..scade si la mine productia..
V-am pupat..plec la cumparaturi si la plimbare in 30 de minute!

Cafeluta mamicuta

Biencuta draguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Irina, se coloreaza KK de la morcov. Si fetelor, atentie mare, sucul de fructe nu mai iese din hainute, asa ca pregatiti-va carpe, bavete si alte minuni.....
Mie ieri mi-a facut kk de s-a uns si pe spate, i-a iesit din pampers si a facut praf un body alb, pentru ca era kk colorat de la morcov, si nici nu a mai iesit culoarea din body, au ramas niste pete roz, asta dupa ce l-am frecat de am facut rani la maini!

Ioana lui Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Acuma spui soro dupa ce l-am sters cu ce mi-a venit ? Pai ce naiba are morcoveatza sau marul de pateaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Alina merci pentru reteta . O astept pe mama sa vina sa faca. Pupici lui Ayan.
Fetele tin sa va anunt ca renunt la sucul de mar, morcov si ce o mai fi . Sa vina mama sa ii dea. Ca azi am vrut sa ii dau a doua oara. Si mi-a bagat mana in cana, m-a scuipat, radea cand ii dadeam sucul si il imprastia peste tot...... nu mai zic ca ma doare capul si acum. Deci sa vina bunicasa sa ii dea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Azi ma simt mai bine, ieri a fost cam nasol cu baia, eram ametita de cap, am bagat o tigara sa ma calmez, de unde..a inceput sa-mi fie mai rau etc. Oricum, 2 zile nu mai pot face decat dush, ca mi-am pus o capsula de Lomexim pt Candida si ii trebuie 3 zile sa-si faca efectul.
Giova, la mine parchetul e de lemn de fag, nu mergea wenge, am preferat mobila de culoarea fagului sa se asorteze. Acum am auzit ca dincolo nu mai e la moda wenge, revin culorile calde..dar mie tot imi place stilul, chit ca e la moda sau nu. Daca imi schimb parchetul...peste 1000 de ani o sa-mi schimb si culoarea mobilei. Tu te muti la casa? Si daca da, in ce zona?
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA incearca cu VANISH sau cum ii zice,pui 10 min.pe pata apoi bagi in masina.Eu am pus si la hainutze patate cu kk si alte cele ramase nepalate de 2 zile si n-a ramas nici urma.Acuma nu era morcov...dar poti incerca!
GIOVAcum stai cu mititeii?
IRINA bine faci asteapta pe bunicutza sa aiba ocupatie!
CATA si mie mi-e pofta de morcovi din aia mici si fresh! Dar zileletrecute m-am multzumit si rontzaind unul vechi,l-am pus pe Ghita sa-mi curetze unul ca mi-era pofta Cred ca daca nu mi-ar fi lene sa-i curatz,as manca mai des!
Noi am fost la plimbare cu ea in bratze, initai pana la mami la magazin sa luam o plasa cu provizii ca vin nasii,apoi eu am urcat cu plasele sus si am coborat cu caruciorul - Ghita m-a asteptat cu ea in fatza blocului.Si am luat-o la trap pe strada in jos unde incepe un cartier de case,am prins o strada laterala asfaltata (ca trotuarele...) si da-i si mana! Cand am ajuns la o distantza considerabila s-a trezit principesa si ma mai sperie si Ghita ca-i fata vanata la gura - o iau in bratze si cand colo nimic, se reflecta de la carucior .Am pus-o la loc dar a inceput zdranganica sa planga de ne-am intors ea in bratze la taica-su,eu impingand un carucior gol si handicapat .Macar am stat o ora la aer si am facut si eu febra musculara la maini de la carucior,ca in bratze n-am putut s-o tin mai mult de 5 minute eu!
Acasa a papat,a facut kk a doua oara azi (si eu sunt la limita cu Pampersii ) si acum doarme in carucior,macar sa fie odihnita pe cand vin musafirii!


MONI si DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

A, si tot cu mobila, ne-a recomandat arhitecta niste tipi care lucrau f. fain, dar s-a intamplat acum 4 ani si habar nu am cum ii cheama sau firma lor. Sorry!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

IRINA- multuim pt datele din tabel, pupiceisi tzie si lui Mario!
MONI- cer egim fain ai tu- auzi cioco si anticonceptziale- surioara eu nu pot sa ma combin cu astea deocamdata, ca treb sa produc lapticu' si sa revin manechin ca am de mers in Romanica.
Eu am bcuur ca s-a terminat serialul cu sexosul, ca o sa pot vb mai mult cu Irisi apropos de canalele romanesti, mi se apre ca se difuzeaza numai aberatzii pe posturile de tv- de la stiri( accidente, crime, tragedii si legi despre caini -cu asta is omoara timpul parlamentarii)pina la talk-showuri unde s evb cu dracu, misto, kasto , dat naibii, etc, deci asa invata copii astai ceva de la TV- aici si in europa d evest, stiu sigur c ain germania, astfel de emisiuni sunt interzize- a si vestimentatzia prezentatoarelor lasa de dorit- nu stiu cum sa isi arate silicoanele, fundul, etc.
Eu dupa ce am muls acuam 350 in 2 reprize o sa bag 1h de sala si apoi incepe iara seria de musafiri si apare tatisi iara muls si papa, asa ca nu stiu dc mai apuc sa intru si va doresc o duminica placuta si pupicei la toate mamicile si bebeii!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Gata ..m-am intors...tumburusul de la pompa lipit s-a dezlipit la prima sterilizare, ca atare ciuciu pompa de muls..Dan a zis ca se intereseaza maine pe la distribuitorii de Avent, ca tare nu ne vine sa luam iar pompa noua doar pentru atita lucru..ar fi trebuit sa faca si astia niste rezerve la pisele care stiu ca se strica!Sini moi si lapte pe avarie, dar oricum mindra nu prea papa, asa ca de peste 5 zile,ne-am oprit la greutatea de 5700..ca atare, pina acum, in 2 sapt. mi-a luat numai 300 gr. si mai am numai 2 pina facem 3 luni...nu cred ca mai luam noi mare lucru, dar tot sper sa luam pe luna macar 750..ce sa-i fac daca nu are apetit, in ciuda vitaminelor pe care i le dau?

Cafeluta mamicuta

Biencuta draguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Salutare gagicile,
Irina, ce m-am distrat cu sucul tau Auzi la ea , s-a vina bunica-sa sa i-l dea
fiica-mae vrea sa ii demonstreze la tacica-su ce fata cuminte e : sambata si duminica cand e el acasa , doarme de numa in timpul zilei. Iar in timpul saptamanii ma freaca pe mine toata ziua , ca nu doarme deloc. Smechera , seamana cu tata-su.
Azi i-am vazut o geana intr-un ochi da nu cred ca am reusit sa i-o scot . Cum naiba se face ? E periculos ? Eu parca stiam ca se dizolva in ochi , nu stiu cum sa fac plus a mi-e frica sa nu-i scot ochiul

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput