Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ieri Silvia a scris, cu litere de tipar, mari, si din proprie initiativa, primul cuvant: MAMA.

Cristinamh la multi ani! lui Iris! Nu stiu cum de am sarit-o in transa trecuta de urari!!!

Nu cred ca a povestit nimeni pana la urma de Baby Expo. Mie mi s-au parut multi expozanti, si din pacate n-am reusit sa-l vizitez tot . Fiind intre 2 alaptari. Plus ca mi-am petrecut timpul cu intalniri cu fetele: Felicia, Dordia, Noki si Anda.

Asa ca pana la urma depinde ce cauti. Daca vrei ceva anume (ca de ex eu carucior usor si patut de voiaj) te plimbi si te tot uiti la oferte, avantajul e ca sunt f f multe marci in acelasi loc si poti sa le pipai si studiezi la fata locului.

Eu as fi vrut si hainute dar din pacate n-am apucat sa ma uit dupa ele. Mai merg si maine, cu sotul, sa luam carut+patut si sa ma uit si dupa haine. Azi nu a fost cine stie ce inghesuiala dar ma astept ca maine sa fie fiind sambata.

Tania nu fi asa suparata, o sa-i treaca! Uite, cum a venit soarele pe strada mea (cu tot cu postas) de acuma umblu dupa cariciuare, o sa vina si pe a ta. I-a dat si antibiotic? Ospamox? Ospen? Doar nu Augmentin!

Ela eu am intrat in CIC pe 10 decembrie, dupa legea veche si dosarul l-a depus angajatorul.

Dordia ce bine ca te-ai hotarat la scaun pana la urma!!!

Alinus ba eu am citit foarte bine ca lua 130g pana acu' si acu' 0. Pe de alta parte daca tu tot vrei sa termini alaptatul la 6 luni e mai bine sa incepi intarcatul treptat, decat atunci brusc.

Buluci Nati are doar un curtezan, pe Andrei-Ardei, asa ca lista ramane deschisa. Nu de alta, dar Andrei are in vizor vreo 3 printese si ne e frica sa nu ramanem cu buzita umflata. Si ne place Simon cu aerul lui un pic exotic

Anda te-ai intors de la BE sau ai ramas acolo sa cumperi toata expozitia?

Noki ti-ai luat Polly-ul, deci? Cum e?

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

LAVI pai si pe ianuarie nu ai luat?nu trebuia sa iei si pe ianuarie!!!!!

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ela, pai a mai venit postasul o data, acu vreo luna, cu banii pe ianuarie

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

Acum sa va povestesc cate ceva despre gandacica mea

De 1 saptamana mandra mananca si noaptea la ora 4,si asta a dat-o pe mami peste cap,pt ca de la 1 luna ea dormea cate 7-8 ore noaptea,acum se trezeste la 4,mai bine zis ,da din picioare pana ii dau bibe dar nu deschide ochii,apoi adoarme pana la 9-10 dimineata

Ne place sa fim pupata mai ales pe gat si tare mai radem atunci
Cand vrem in brate si mami nu ne baga in seama incepem sa tremuram ,strangem punmii ,intindem mainile si batem cu piciorul stang in pat,ce sa mai nervoasa rau......
Cand ne enervam ni se inroseste spranceana stanga,iar cand suntem nervoasa rau tot ochisorul
Mancam de 7 ori pe zi cate 130 ml de milumil,niciodata mai mult chiar daca mai pune mami mai mult in bibe ea se opreste la 130 si scoate bibe din gurita

Pe mami insa o doare tare spatele si genunchii,de 2 zile am luat un gel analgezic-blue ice-dar nu prea sunt imbunatatiri!!!!!!va mai confruntati vreuna cu problema asta?????



Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Scuze, tot tot trebe sa mai raspund:
Ina multumim, suntem f.bine!
Hildegard f.f.frumoasa camera bbului!
Joy eu am o parere buna de Mica publicitate. Si eu am ochit cate ceva, dar Doru....
Ripley of, mai, frumusetea ta de fata are bubitze?
Gandacel jos palaria in legatura cu postarea ta cu diversificarea!!! Se prea poate sa ai dreptate!
Eu am alta nedumerire: ai 34 de ani? Arati a 23.
silvia hai, mai, nu mai poti adormi? Of! Nu poti lua nimic din plante ptr somn, ceva sedocalm?
BB_alinus stai linistita, eu stau pe alimentatie combinata de cand s-a nascut ilinca si lapetele imi revine iar in forta, de cand am reinceput suplimentele. Se poate si asa, ptr mai mult timp.
Buluci Ilinca e single.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Buna seara,again,mamici!

Ela-leit fii'mi-u-asha ai descris-o pe fetitza ta!
Cu tot cu mangaieri pe gat,cu spranceana-heheh,se vede ca-s nascuti in aceeasi zi!
Cu mese noaptea,cu 6-7 mese pe zi...uite,noi acum ii facem baita la 7,a mancat pan'la 7.30,se va trezi la 11,apoi la 4,apoi la 8,etc...si tot asha,din 4 in 4 ore...asta si -ntrebam in mesajul postat anterior:cum scapam de masa de noapte,fetele care dati numai laptic praf!?

Feli,nu stiu ce-o sa fac cu somnu',am descoperit de vreo sapt ca nu mai pot dormi DELOC de la 2-3 noaptea...ieri doar s-a spart buba,ca sa zic asha...
mi-am luat si un "somnifer",s-apelez la el in super-ultra-situatii de criza,si-o sa iau un sfert,mai mult ptr. efectul placebo!!

Pupicei

Ce curioasa m-ati facut cu BE!!Maine ma duc si eu!
Patut si masa de hranit a primit mama de la prietenii ei,bine-nu sunt noi-dar sunt ok!cre'c-o sa ma uit dupa sterilizator bibe si jucarioare si hainutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

La multi ani, bebelacilor Cristineimh, bb_alinus, tania-Z, anamari!!! Sa va traiasca si sa fie SANATOSI!
Tania, multa sanatate lui Stefanel cel mititel si sa se refaca repejor - repejor !!!

Doamne, voi faceti deja al doilea vaccin iar noi ne aflam abia in fata primului ... pe care il privim cu teama ! Dar oricum suntem optimisti ...

Pupici tuturor!

Camelia & Daria

DARIA
http://b1.lilypie.com/9BDXp2.png


Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)

"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chapin ~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

helau,
cine £%@~#¬`^# m-o fi pus pe mine sa ma duc la baby expo? ha?
am cheltuit o groaza de bani, asa ca 2 luni stam cu nasu' in patura...economie totala....
mama di tutti, dupa ce ai plecat, m-am lansat asupra standurilor. am facut 3 drumuri la masina ca sa le car. acu' ce sa zic, ca nu mi-a parut rau acasa de ce-am luat, dar unele nu erau stringente, asta clar
am luat scaunul chicco polly!!!! pe bleu. sunt f. incantata. sta in mijlocul camerei...mi-a zis o prietena ca are si ea si e f. bun. oricat s-ar agita copilu', nu se misca ioc. daca adoarme in scaun, il lasi pe spate si se simte f. bine copilu' acolo. am mai luat un mini cuier-pom pt. camera lui nichitutul, imbracat in blanita bej, cu 1.500.000, iar la miniblu e 3.500.000!!!!!!!!!!!!!ce nesimtiti sunt astia...bibe cu gaura la mijloc (apropos, mama di tutti, bibe avent de acasa sunt mai misto. mai bine ne duceam la standul avent sa luam, decat de la chicco. le-am comparat acasa), tricouri si pantaloni de vara, 4 maimutoi din plus, de inlocuit pe aia de la carusel care erau uratei, pungi de pampers (multi pampersi, ca dadeau si servetele gratis), sapca, bandana pt. serile de vara (astea sunt prostiile din capu' meu, va dati seama ca n-are copilu' nevoie de asta...)

mama di tutti, am vazut la inglesina (marca buna-buna, in general sunt mai scumpe si decat peg-perego) un carucior identic cu ala de la peg-perego, cu oferta de 3.500.000!!!!super-pret! doar ca avea 7 kg, asta e diferenta. maine sa treci neaparat pe la standul inglesina (e tot in sala mare, patrata). se cumparau astea din oferta asta a lor ca painea calda, se bateau pe ele...si era chiar identic, diferenta e doar la gramaj. tot cu doar o mana il poti strange, am vazut o demonstratie.
bine ca mi se terminasera banii ca vroiam sa iau si bouncer, respectiv tremurice, vorba lui meems:)

gogolos, m-a impresionat rau povestea prietenei tale. ingrozitor, femeia asta asteapta in aceste momente sa-i moara copilul. cred ca plange de-i sare camasa, saraca de ea....

mirela-anca, imi pare foarte rau

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Of, mai fetelor, intru si eu sa scriu cateva randuri. M-am apucat de dimineata sa citesc ce-ati mai scris, dar apoi am plecat cu sotul si cu Rianna la micul dejun - am mers intr-un loc unde se servesc clatite - ai abia dupa ce am venit acasa am reusit sa termin de citit. Incerc acu' sa raspund, sper sa-mi aduc aminte tot ce-am vrut sa zic. Of, comp-ul asta asa prost merge, nu stiu daca el e de vina sau DC-ul... Sper sa nu mi se stearga mesajul inainte de-al posta.

Buluci
, sa stii ca Rianna nu are inca nici un pretendent, asa ca ne inscriem si noi pe lista lui Simon, ca tare drag ne e de el Plus ca noi doua cred ca ne-am intelege de minune, ca tare esti haioasa

Silvia, draga, eu n-am contribuit cu absolut nimic la programul asta de noapte al Riannei. Nu stiu daca-ti mai amintesti, sigur fetele isi aduc aminte, eu ma plangeam foarte mult la inceput ca Rianna mi se trezea cam la 2.5-3 ore sa manance si manca cu atata pofta ca am crezut ca va trece mult, mult timp pana sa imi doarma noaptea. Apoi, dintr-o data, cam dupa ce a trecut de 2 luni, mi-a dormit o noapte pana aproape de 6 dimineata. A fost atunci doar o noapte, dup-aceea s-a trezit din nou pe la 4 sa manance, si iar pe la 7. Dar asta a durat doar cateva nopti, iar dupa ce a trecut cam de 2 luni jumate a inceput sa doarma pana dimineata. Ea singura si-a facut programul, nu am facut eu absolut nimic. Numa' m-am trezit ca doarme pana pe la 6, 7, cateodata se mai trezeste si la 5 dar mai rar. De cele mai multe ori se trezeste intre 6 si 7, mananca, si iarasi de cele mai multe ori mai doarme cam o ora dupa. Si la noi chiar nu pot sa zic ca e din cauza laptelui praf pentru ca Rianna e exclusiv pe lapte praf de la 2 saptamani. Nu stiu, cred ca ma iubeste Dumnezeu si a vazut cat de greu mi-a fost sa ma tot trezesc noaptea. Iti doresc si tie sa ai parte de un copilutz care sa-ti doarma noaptea, face asa o mare diferenta!

Tania
, multa sanatate Stefanutului tau!

Nu mai imi amintesc acum ce-am mai vrut sa scriu, dar daca imi mai vine ceva in minte voi intra din nou.

Ce bine de voi ca v-ati putut intalni! Sa nu cheltuiti prea mult la BE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi02, cred ca ti-a crescut inima cand ai vazut cuvantul MAMA scris de Silviuta ta

Ma duc sa ma mai uit si eu la poze, sa va mai admir bebeii.

Mergi la inceput