Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Lavi draga, unde pacat de mine sa ia 130g?? Nu ai vazut ca am scris ca a luat 0 g saptamana asta?
si nu intarc ci ii adaug un biberon, chiar daca in final o sa ajungem la intarcat, sper sa o duc combinat vreo 2-3 luni ca mai mult nici nu vreau!
Chiar nu deschide nimeni un alt scutec?


Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi mar 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna gagici,

Lavinia, nu vad caruciorul!

Si noi avem unul cumparat in februarie de la chicco e cool, nu am poza, dar poate stiti, este gri cu verde, asa ceva.... se face sisport. Este si pentru iarna, are o gramada reglabile, ce mai...noi ii spunem mercedes sau avion sunt foarte multumita pana acum, are roti mari, si in fata si in spate. A fost luat la reducere....cu 600 ron. Mi-e mai mare dragul sa ies la plimbare cu el.
Ripley, felicitari de vaccin. ati scapat
Ce nu ti-e clar cu cantarele?
Gogolos,
in ce situatie biata fata. Mi s-a ridicat parul pe mine cand am citit ce i se intampla!
Sa fie bine cu ajutorul lui D-zeu. Las' ca e tanara si face altul..
Ioana, eu vreau sa-mi iau poly de la chicco[/b], e super fain. costa in jur de 440 ron...asa ceva
acuma sa nu credeti ca am ceva cu chicco dar sa stiti ca masa si caruciorul care il am eu merita. E...acum depinde si de gusturi, nu?

noi azi, am fost o ora afara si ateptam sa vina tata acasa.
cred ca trag o fuga pana la TCM la noi aici pe aproape.

va tuc



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutareeee!!!!

Am fost la BE si m-am intalnit cu fetele!!! Si am vazut o gramada de lucruri superbe si ma mai duc si maine si o sa-mi iau tzarc si scaun de masa. Sper sa mai gasesc!!!

Acum va pup ca ma duc sa ma pedichiuresc si eu pe luna astasi mai intru diseara sau chiar maine!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:


Multumim de urari ...noi inauguram cele trei luni implinite azi cu Stefanelul tot bolnav . A fost dr. de fam sa-l vada, concluzia: are rosu in gat! A primit tratament si nu avem voie sa-i facem baitza pana luni. E atre apatic, s-a "ascutit" si, in loc sa ne laudam cu 6 kg cat credeam noi ca vom avea la 3 luni, aseara aveam din nou greutatea de acum o saptamana (a tot scazut progesiv in fiecare zi, Ca Nati si Ilincutza). Felicia tu cum ai dat Infant Forumula? Stefanelul nu prea mananca si vomita destul de mult dupa ce papa... ca urmare nu e de mirare "spectaculoasa" lui evolutie cu greutatea... Multumiri fetelor care m-au incurajat!

Mirela-Anca multa putere iti doresc (ai dovedit si pana acum ca o ai!)

Tania & BB Stefan (17.12.2005)



Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

LAVI sa-i cheltuiesti cu placere!!!!cand ai depus tu dosarul?si unde?in amzei sau la protectia copilului

["http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana242003/my_photos"]ela si oana-daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ela, uite copiaza asa la semnatura: Ela si Oana-Daria

ca esti frumoasa acum!


Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi mar 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

!
Fetelor cu care m-am intalnit azi, imi cer scuze pentru proasta mea dispozitie, dar harmalaia din BE m-a obosit teribil. Plus ca ceea ce ma interesa pe mine nu era la oferta. Ei tot e bine, am luat cateva rochitze frumusele foc si la preturi mici - 200-400.000.
In rest, nu are rost sa va mai povestesc ce este acolo, vad ca v-a spus deja Lavi.
Eu m-am hotarat pana la urma la carutzul Baby Care, ca e f.usor si ieftin, iar ptr cateva luni merge.
Din pacate fotoliul meu Neonato monza nu a fost la oefta. Mai ieftin e pe alte site-uri... concurente (alea cu reclama[;).
Dar tot m-am lamurit cu ceea ce este pe piata. Iarasi din pacate, nu am stat sa studiez tot ce era acolo, ca dupa juma de ora, aveam nervii tandari, habar nu aveam ce am vazut si unde.
Madau multumesc mult de Galactogil. Imi pare tare rau ca nu ne-am vazut, poate altadata. Eu voiam sa ti-l platesc, asa mi se pare cinstit. Iti raman datoare.
Noki cum e scaunul Chicco Polly? L-ai desfacut?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Tania cu greu. Ii dau cu linguritza, ea mai da asi afara, il culeg din nou. Mai usor e s-o fac sa rada si apoi incerc sa torn direct pe gat. Nu imi reuseste multe ori. Insa la ce gust are, cred si eu.
Tu cat ii dai? La noi ratia e de 1 ml/zi.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki multumim de cd
Nu am stiut atunci pe loc ce e exact, dar cand am ajuns acasa, am fost incantata. Abia astept sa-l ascult!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani, bbilor Cristineimh, bb_alinus, anamari, tania-Z!!!
Noki mortal cd-ul!!!!

Scriu aici ca nebuna de una singura, chiar dc nu intereseaza pe nimeni, dar umplu si eu pagina degeaba!!! Lasati ca scapati in perioada urmatoare de mine, ca imi imbunatatesc pc-ul si voi putea juca 2 jocuri de strategie pe care le-am luat anul trecut!
Gata, mai las si pe altii.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput