Deodorante bio - fara aluminiu si parabeni

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by iren

Astazi am fost la drogherie sa caut produse naturiste, shi am intrebat shi de antiperspirant, ca-s satula de cele toxice. Am gasit o kestie de care n-am mai auzit pina acum, un antiper. sub forma de cristal, care tzine foarte mult, in jur de 6 luni. Era exact cristal umed, habar n-am cum functzioneaza, o kestie masiva- daca-l scap pe jos, se duce-n ma'sa, shi e scump, cam 12 euro, in conditziile in care unul normal e 2-3 euro- shi pe care mi-l voi lua saptamina viitoare, cin mi se alimenteaza contu
Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.




Iren,
Ai cumparat cristalu'?
Eu am un deodorant din asta,fara Zusatzstoffe.Am citit ca e un mineral din nu stiu care munti,e pur si natural.Drept ii ca eu il am de anul trecut si e f eficient.Pe el scrie ca tine cam un an.

Eu am mai avut un deodorant bio,cu componente exclusiv naturale(parca Sante ii zice la gama aia)si mi-a facut f rau!Aveam niste arsuri la axila de am crezut ca sunt bolnava,noroc ca eu alternez deodorantele si mi-am dat seama ca e de la ala.

Am folosit si deodoanr de la Weleda si e bun.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Gabriela iti multumesc frumos ptr PM



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;121/st/20060806/dt/7/k/9a2f/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Alina, am cumparat cristalul, este foarte bun, mai ales ca io putzeam in ultimu hal fara deodorant cu aluminiu in ultimele luni, deh, kestii hormonale , dar kestia asta e kiar buna, il umezeshti nitzel shi gata, e super!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Asa, si nu va bate gandul pe niciuna sa va deschideti o afacere in Romania? Ca vrem si noi cristale contra "aromelor"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena d spune:

Iren si Alina
va rog atasati si o poza cu obiectu' sau macar scrie marca/gramajul, ca eu trebuie sa le trimit si poza ! altfel nu pup nici un deo, vor spune ca n-au gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Elena, p-al meu scrie asha: Deoman kristall- deodorant, 75ml/120 gr, e produs de Gottfried Schmalfuss, in Germania. Caut acu sa vaz daca au poze pe site.
Am gasit, e www.schmalfuss.de/katalog/deomant.html" target="_blank">primul.

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

bilinuta27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

quote:
Originally posted by anacami

Buna!
Si eu mi-am cumparat luna asta anti-perspirantul de la Forever Living.Este intr-adevar super: nu transpir deloc, nu miroase, parca nici nu ma dau cu ceva.Pana acum foloseam Dove crema (imi place), dar tot din considerente de compozitie incerc sa nu-l mai folosesc!
De la Forever mi-am mai luat sampon si balsam de par acum cateva luni, dar sincera sa fiu nu mi-au placut:parul meu (poate el este mai ciudat ) se lipea de cap si era sarmos. Gelul cu Aloe greu de inghitit, desi nu-i contest efectele!
Colega mea care foloseste de vreun an multe produse de la Forever (are diabet, cica datorita lor rezultatele analizelor din ultimelor luni sunt f. bune...) spune ca o tine cam 3 luni un tub (pret- parca am dat 360.000 lei).


Camelia si Sebastian (26 mai 2004)



Asta este pretul de consumator.Pretul redus este de 200 mii lei si intradevar tine mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana76 spune:

Dar de deodorantul stick Bionsen ce parere aveti? Dupa ce am tot cautat si eu prin magazine stick-uri fara aluminiu l-am gasit pe acesta (altul nu am gasit). Scrie ca e cu cristale minerale .Contine ceva care se numeste amonium alum si sper sa nu fie tot un compus cu aluminiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Si eu am folosit deodorantul de la Forever si am fost intr-adevar multumita de el. Am avut o perioada cand aveam dureri langa un san si m-am speriat. M-am gandit ca o fi din cauza deodorantului si atunci a aparut forever in viata mea. L-am luat si am fost happy. Acum urmeaza sa-mi iau altul ca deja s-a terminat. A, si inca ceva: nu numai deodorantul e bun de la firma asta. Si celelalte produse sunt excelente.

Mergi la inceput