Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Ahhh, cum preferati. Daca e dvd e mai usor ca ard vreo doua si atat. Dar poate unele dintre voi preferati cd. Cum vreti. Specificati preferinta.

Oricum, trebuie sa ma duc sa cumpar ca nu am in casa nici un bit liber.

Se vede ca sunt certata cu bucataria. de vreo ora tot fierb la niste morcovi care refuza sa se inmoaie si tot pun, tot pun apa. Abia astept sa imi iau si eu d-aia cu aburi.


Intrebare: ce tarcuri sunt bune sau mai bine zis, ce tebuie sa caut la ele. ca mai toate sunt la fel insa diferentele de pret sunt mari. Sunt confuza...

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

irina, ca sa nu o stresam pe Sofia, eu zic sa luam doar una din noi colectia, si apoi la rindul nostru facem pentru cealalta, si tot asa; ce zici?

Incerc si eu sa-l pun pe frate-miu sa-mi faca rost de Baby E-uri de pe net, daca produc ceva va comunic.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Of, am incercat sa recuperez dar am citit din 2 in 2, merge ca dracu' forumul.

Pentru ca tot nu ia in greutate am inceput sa-i schimb laptele, tot cu Nan, am mai avut o tentativa, sa vedem ce iese. Clar e ca pare ca ii place, inca ii dau combinat. fetelor daca maraie non stop cand ii dau cu lingurita dar deschide gura cu o expresie de sictir total, inseamna ca nu-i place? Sunt in ceata totala...

Karmenutza, 10 copaci au picat in tot Bucurestiul, deci unul a fost pe masina ta...Incredibil ca nu a patit nimic!

Pitu, frumoasa tare fetita ta!

Maddy, imi pare rau de infectia asta, dar bine ca ai aflat. Eu una am intuit ca are ceva ca dura de prea mult timp inapetenta asta, de-asta te-am si indemnat sa faci analize. Sa stii ca o poate avea din maternitate, si sa faca bacteriemii din cand in cand, ba dupa cate un vaccin cand e organismul mai imunodeprimat, ba altadata, perioadele astea pot alterna cu perioade cand titrul scade tare si automat si pofta de mancare creste. Eu am repetat urocultura inainte de antibiotic (am avut cateva negative).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetele,

Anya20,

Ioana,felicitari pentru dintisor!Cand se mai incalzeste ne vedem in parc.

Mary,nu prea pot sa vin cu fata la intalneala,ca are program de somn pe la ora aia si nu prea doarme in zgomot.

Locca, si Bianca are program nocturn la cateva zile,tot asa se trezeste si nu mai adoarme vreo cateva ore.Tu parca speli cu dero de la amway?e bun?scoate petele si cam cat iti ajunge o cutie?Dragut Matei si ce-a crescut!!

Eu n-am reusit sa recoltez urina fetei,i-am pus punguta si fata in loc de pipi a facut kk...si era ultima punguta...asa ca am amanat pe maine.
I-am facut azi mar copt,l-am amestecat cu suc de morcov si nu stiu daca i-a placut ca tot scoate limba afara,cred ca e normal pana s-o invata cu mancarica.A mancat vreo 2 lingurite.
Voi tot treptat ati dat piureul de fructe,adica 1,2,3... lingurite?
Am facut marul la microunde,l-am taiat si bagat in staniol,si dupa 2 minute ieseau scantei in cuptor..m-am speriat un pic.Cate minute trebuia sa-l tin,ca am uitat?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

muzica si desenele intra pe un cd. filmuletele sunt intre 90 mb si 700. Imi ies vreo 6 cd-uri un dvd. S-ar putea sa basmesc. Ma duc la cumparaturi..

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Tonnia - atata timp cat deschide gurita inseamna ca-i place. Poate ca moaca sictirita este decat ca sa-ti faca tie parul cret. [:-)]

Ina - nasa se simte tradata ca azi n-ai vorbit cu ea. Baga repede un e-mail!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

eu nu cred ca stam mai mult de 3 ore; eu, cel putin as vrea la 7 sa fiu deja acasa ca sa am si eu o sansa sa o vad pe aia mica inainte sa adoarma ca o sa fiu toata ziua pe drumuri

tot caut explicatiile ioanei din cap 71 despre cum se ajunge la thalia; ioana, daca le gasesti inaintea mea, te rog pune-le la lista de intalniri-cred ca e util

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana sunt de acord (dar eu nu am DVD asa ca pica pe tine sa-mi faci CD-uri )

Eu cand am luat tarcul am vrut sa fie cat mai patrat in ideea ca se va juca mai bine asa (asta a fost in capul meu la mom respectiv). Acum cred ca depinde de gusturi si preferinte. Al meu nu stiu daca incape in portbagaj (ca nu am masina si nu stiu cat e de mare portbagajul). O sa-mi iau masina a.i. sa incapa tarcul in ea . Zic asta ca sunt fete care vor sa-l foloseasca pe post de patut in deplasari.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Ioana, saru`mana! ce draguta esti!
poate la intalnirea viitoare va iau eu cu masina, ca gata, m-am hotarat, dau si eu de carnet, ca m-am saturat sa fiu la mana sotului, si acus vine primavara si eu ce fac, plimb copilul in spatele blocului, in loc sa merg in parc cu masina? sa vedeti voi ce soferita ma fac
Ioana, asa zic si eu cu DVD-urile, o sa vad si eu ce mai descarc de pe net, vedeti si voi ce mai faceti rost si apoi facem schimb intre noi, astea care stam in cartier. daca se mai incalzeste, poate ne vedem si noi mai des, la impins carucioare.

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

sofia, vreau si eu bebe orice, in dvd daca zici ca e mai simplu si in orice selectie iti convine

merci mult

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput