Super poznasi de iulie-august 2004 (164)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am venit de la dr! Suspiciunea de astm a fost ridicata pina la proba contrarie. Asa ca mami si tati au avut dreptate...sau intuitie cum vreti s-o numiti. In schimb inca mai avem ceva fluid in ureche....
Avem 88 cm si 11,850Kg....deci categoria manechin.
Am facut DTP (difteria, tetanus si pertusis) si Polio # 3.Urmatorul vaccin este hep A....cum mai este in Ro??.
La capitoul vorbit nu am evoluat cum trebuie..sintem mai lenesi...de la 5 cuvinte in decembrie am ajuns abia la 10....dar nu trebuie sa ne ingrijoram nicicum pina la 2 ani.
Ne-a povestit o gramada cum este cu disciplina si cit de importanta este sa fie facuta inca de la virste asa mici...asa ca ne-a sugerat cind este cazul sa incepem time out-ul...
Si ne-a dat trimitere sa facem primele analize...hemoleucograma si sideremia.
Cam asta a fost.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana ma bucur ca sinteti sanatosi..sa ne vizitezi , chiar daca nu asa des ca pina acum...sa ne mai povestesti despre voi.... Si eu am cumparat o gramada pt Luca....nu ma pot abtine cind vad asa preturi de 3-4$..... Acum caut DVD player care merge si-n Ro sa vada baiatul pe Barney.

Carmen asa deci Ilinca a fost o supriza...nu stiam!
Liliana tu predai la liceu sau la college? Parerea mea (de amatoare) este ca in US la liceu se preda/inavata mai putin decit in Ro..iar in college ..mai mult ...asa este?

A...si l-am vazut pe Oak! Seamana cu Baby Tad al nostru....Oak si cinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Bravo!bine ca n-are astm!Cu vorbitul si eu incep sa ma ingrijorez.ca nu vorbeste asta mic ,pe mine ma surprinde faptul ca nu vrea sa repete desi se uita foarte interesat la buzele mele!Mi-am luat si gloss Dior poate nu erau asa de evidentiate buzele,acuma sclipesc de numa ,insa copilul sta cu ochii fixati la buze de la gloss cre ca!Si mai face si o fata a la :ce vrea doamne de la mine femeia asta?Nu stiu ce sa-i mai zic,insist si eu ca nebuna,poate iese ceva vorbulita si de la el.Are in schimb un fix cu auto,e obsesie la el.Aud Acest cuvint de 500 de ori pe zi!
Si cu disciplina,de acord intru totul.Ricardo este de-o cumintenie rara,mai are scapari dar neinsemnate si pentru 2-3 secunde!Dar am muncit mult pentru asta.Astazi am colindat 3 ore magazine cu el linga noi cind de manuta cind singurel.nu s-a departat 1 m de noi toate astea 3 ore sau sa aud vreun chitait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

3 ore???? Sa ti-l dau putin si pe Luca ...scuze pe Duracell? Nici Luca nu face mari prostii dar asculta doar de tati..cind eu spun sa nu faca o chestie..il amuz de moare...se prapadeste de ris..si mai rau face:)..si eu ma enervez....iar el imi testeaza toleranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

super,e baiatul tatei!sa-ti zic secretul?i-am cusut o gaica la spate pe geaca.Si tot timpul al tineam de aia cind ieseam afara.Si el nu-si dadea seama ca-l tin.cum o lua arara,il trageam inapoi.Tot timpul ,fara exceptii.Sa vezi ce merge la pas acum ori linga noi ori in fata noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

...mi-ai adus aminte de catelul nostru..un bezmetic care nu stia nici la 2 ani sa mearga la pas.....sper ca nu te superi de comparatie...asa si cu Luca al meu..o taie in viata :))) Poate nu-i tirziu sa-i cos si io una din aia :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Acuma sa nu crezi ca l-am dresat ca pe catei sa mearga linga mine,insa noi jos avem piatra de pavaj si imi era frica sa nu i-a vreuna in freza de asta al tineam de gaica si hai la stinga ,hai la dreapta,nu fugi,incetisor si uite asa a invatat sa mearga incet si linga mine.Se opreste citeodata insa nu schimba directia de mers.si vine repede daca-l strig,aici jos e totul ingradit si-l mai las prin iarba sa alerge singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Vezi?am stiut ca asta o sa spui,am postat mesajul la citeva secunde dupa tine!!!!!fara sa stiu ce ai scris in postarea despre catel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mie chiar mi-a placut ideea..esti tare! Ca deobicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asta se cheama ...ca-s previzibila?...

Mergi la inceput