Super poznasi de iulie-august 2004 (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am uitat sa zic ca am vazut bulanoase frumoase si pe malio cel pupacios! pupici si dela noi!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Felicitari,Adela,sa fie intr-un ceas bun!un an mai putin sau mai mult decit v-ati planificat nu e un capat de tara!Ma bucur si pentru Tudor,pentru el va fi intradevar o incintare un bebe mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Saluti!
In primul rind felicitari Adela! M-ai emotionat! Atita timp cit iti doreai al doilea bb...ce mai conteaza cind vine! Niciodata nu sintem pregatiti! Asa vei fi o mamica tare tinerica!
Vazut iepurele suedez...tuns de data asta...super! Acum stiu cu cine seamana ..cu bunicu! (tatal lui Mugur banuiesc)....Tricoul? Ai vazut ce patriot?

Carmen la cit mai multe lingurite!
Vazut si pe Ilinca frumusica..si bulanasele de le Iesi..super!
Daria si eu il pupacesc de cite ori il prind..ca-i mai greu de prins la pupat...iar de pupat el nu prea ne pupa....independent de pe acum!
Liliana ...unde esti?

Intr-o ora mergem la dr..pe bune de data asta:)))...abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vazut si pe Mario..un strengar!
Corina...m-a dat gata raspunsul :))))
Alice....azi ce faci?
Dana..voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Olivia,scuze,pentru mine era intrebarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Da, pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Dragele mele dragi.

Pai sa incep cu inceputul, adica felicitari Adela. Nu te intrista, caci acesta e un lucru de bucurie nu de tristete. Eu te inteleg foarte bine...caci si eu am amanat atat ca sa avem un copil(dpdv profesional) incat era sa ramanem fara de tot. Asa ca lasa lucrurile sa-si urmeze fagasul, caci le vei descurca tu pe toate.Bucura-te ca are cine sa te ajute si ca in burtica iti creste acum o inimioara mica.Bucura-te ca intre copii va fi diferenta destul de mica sa se inteleaga foarte bine. Te pup dulce...si sarcina usoara.
Olivia, pai pe unde sa umblu daca nu la scoala. Ocupata ca in fiecare marte cu teste cu studentii. Stiti acum realizam ca noi blamam atata scoala americana, dar studentii (chiar de la stat- caci aici e mai prost cotata o universitate de stat decat una particulara) sunt mai constiinciosi decat ai nostri. Saptamana am test cu ei, si saptamanal au teme de facut, destul de mari.Noi invatam mult in sesiune, si putini dintre noi mai invatau si in timpul anului.Sti cat timp se cere aici sa petreci acasa ptr teme si alte teste, de trei ori timpul petrecut la scoala. Deci ai 15 ore la scoala, petreci 45 studiind pentru ele acasa.


Hai ca m-am intins cu explicatii care oricum nu intereseaza pe nimeni, dar nu le mai sterg acum.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gata, am preluat legatura
mitzule, in primul rind felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos. am mai scris, io am sprijinit peretii baii la servici vreo juma` de ora si cre`ca mai stateam in transa daca nu rupea una usa din motive de urgenta... stii cum e, niciodata nu suntem pregatiti atunci cind vine din senin (adecalea nu muncesti la el citeva luni),ai ba o casa de terminat, ba o mobila de luat... io zic ca diferenta nu e prea mica, la cei opshpi ani ai tai e numa` bine si-apoi ti-ai fi iesit din mina nah, orice om normal si-ar face griji, da` crede-ma pe cuvint chiar daca citeodata o sa-ti mai iasa pe oki, cind ai sa-i vezi cum se ling si se iubesc ai sa uiti de toate.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Multumesc de intrebare,atunci,ma gindeam ca intrebi pe cealalta Dana,eu mai rarut pe aici,chiar m-am mirat ca intreaba cineva de mine!Bine facem,crestem,astazi am reinoit garderoba la baieti,am facut gaura mare in buget,nu asta e important,am avut insa marea surpriza sa nu incapa labuta decit in nr. 25!insa noroc de reduceri la incaltaminte de firma(felicia,sa-i cumperi inainte de plecare,sunt 50%reduceri la marci)asa ca i-am luat mai multe perechi sa avem la toate hainele sosoni asortati!
Carmen,nu pot decit sa ma bucur ca papa Ilinca la lingurita,noi tot codasi ,prinzul numai pasat,sau snitele si alte crocanterii cu piure,astea merg muscate din bucata mare,nu trebuiesc pasate.in schimb legume cu paste,orez,galusti si ou sau carnita,neaparat pasta.Mai speram in schimbari!
Daria,Ricardo nu mai bea de vreo 2 luni lapte seara.numai dimineata 250 ml din biberon.In schimb seara maninca 300 g de iaurt cu budinca sau Brei.Alte 150 gr.cu fructe la amiaza.Dupa parerea mea destul de multe lactate,de asta eu nu-i mai dau la culcare laptic.despre pupat,nu cred ca tre sa-ti spun ,ca-ti dai seama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

fetelor

Mitzura, da-mi voie sa ma bucur si eu pentru voi, felicitari si multa sanatate!

Gagici, pun in premiera pe tzara, poze cu celebrul bb oac, zis si "Oaka"

BB Oak 2

sunt moarta de oboseala, am avut 2 zile infernale...revin maine cu stiri proaspete.

pana una alta, nu mi-ati spus ce stiti de Lia-Dorsilia? De ce lipseste atata? S-o fi suparat?


Roxa-boxa



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput