Copilasi dragalasi de ian-feb 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineatza!

amaya, ce m-am distrat cu uleiul de corp! desi cred ca nu a fost asa usor de curatat. Asta este, sa ne asteptam la trasnai care mai de care.

CAtiflo, chestia cu tunsul la 0: se crede ca parul va creste mai des si mai bun dupa operatiunea asta. Unii zic ca e doar un mit. Asteptam fetele care deja au aplicat sa spuna daca e adevarat.

Bubu, te cred cum este cu mincarea sotului. El peste zi maninca ciorbitza si ce mai are pe acolo, iar seara isi face si el gratar cu mine odata (adica ma asteapta el cu gratarul gata facut, ca ar dura prea mult si mor de foame) asa ca rabd mai usor. I-am interzis insa sa manince ciocolata, seminte sau alte chestii de fatza cu mine (sa manince ziua cind eu nu sint).
sint mindra ca nu am trisat cu nimic, nici macar cu o guma; azi am baut cafeaua acasa si mi-am luat si putina la pachet, sa mai lungesc agonia pina la prinz....spre stupoarea mea, cind m-am cintarit dimineatza aveam un kil in plus; de aia stiu ca nici nu e bine sa te cintaresti in fiecare zi, pentru ca reactionam diferit la diete\;

Despre carnea de miel, ca si codul fiert, le voi inlocui fie cu sunca, fie cu pui sau vita. Nu cred ca e vreo problema.

Kris, felicitari pentru PC. Nici noi nu am plecat singurele, am facut asa ceva pasi fara sa ne dam seama, dupa care a luat-o de-a busilea...asta este.

Amo, spor la regim. deci tu te vei masura?? buna idee si asta. insa eu nu am metru de croitorie. cu ruleta merge?

Crinuta, ni te alaturi de azi??



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Rici, nu cred ca s-a stabilit inca, stiu ca inca nu exista acor decit cu Posta Romana. Este aiurea, stiu. Au facut on mare...kk....nici noi inca nu am primit nici pe ianuarie; cred ca multe sintem in situatia asta. Cica zilele astea ar veni...sa vedem.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Amaya spune-mi te rog cat ai dat pe camera web si cum o conectezi la pc? de unde ai luat-o?

Despre stimulent: saptamana trecuta am primit prin posta stimulentul si pe ianuarie si pe februarie. Mi s-a spus ca toate acordurile cu bancile au cazut deci banii vin in continuare prin mandat postal.

Succes cu dieta, va admir si va aplaud

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
L'ombelico del mondo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

neatza!
am o foameeeee am baut eu ceai, dar......

amaya, poate ca mobila, hainutele, covorul erau cam uscate si baiatul a vrut sa le hidrateze!!!

kris ti/am vazut pozele ai o bombonica de fetita cu si fara motisor tot frumoasa e.

am inteles ca mai dureaza pana o sa primim banii in cont, oricum in formular nu cereau IBAN/ul, asa ca banii unde sa ni/i verse?
astept si eu azi indemnizatia si marea alocatie!!!!!

Beatrice si
piersicuta Cristina bebe si piersicuta Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!
Mie nu mi-e foame, dar ma doare capul de aseara. Astept sa se faca 12 jumate sa pap. Ce bine e sa nu tii regim singura, asa ne mai impulsionam putin intre noi! E chiar super si poate rezist pana la sfarsit.

Patricia, i-am spus si eu sa nu mai manance de fata cu mine, dar aseara ne uitam la un film si si-a desfacut o punga cu chipsuri si rontaia fix langa mine si m-am suparat pe el. Sper sa nu se mai repete, ca...

Si eu astept banii, nici luna trecuta nu i-am primit, iar sotul mereu zice daca statul roman ne mai da si noua banii astia.

Amaya, super ideea cu camera web, eu il mai las singur pe Vlad la el in camera, dar stau pe la usa sa vad ce face si nu prea mult timp, ca oricum nu sta intr-un loc mai mult de 5 minute. Aaa, pune poze cu Andrei sa-l vedem cheliutza!

Sotul nu mai poate dupa pletele lui Vlad, mereu imi zice sa nu ma prinda ca tund copilul si il pupa pe parutz, sunt niste dulci amandoi!

M-am uitat si eu la Vladut in gurita si nu i-a mai aparut nici un dintisor sau maseluta, asta e...asteptam in continuare. Are doar 4 sus si 2 jos.

Crinuta, ai inceput dieta?



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu
Amo, spor la regim. deci tu te vei masura?? buna idee si asta. insa eu nu am metru de croitorie. cu ruleta merge?

Nu stiu daca merge cu ruleta, dar poti incerca . Eu ma consider multumita daca reusesc sa intru in hainele vechi si sa-mi fie lejere.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
Motto: "The nicest thing about the future is that it comes one day at a time"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Aoleuuu...ce foame mi-sa facut,am mancat la ora 13 sunca cu iaurt si pana la 18 mai este destul,astept friptura.

Crinuta ai inceput si tu pana la urma ,ca nu am inteles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Vreau sa fac mincare cu mazare sau fasole verde sau porumb (sau de toate in acelasi timp) pentru Vladut si nu gasesc retete si cum eu sint anti talent la bucatarie, e greu . Voi gatiti mazare si fasole verde pentru copii? Puteti sa ne dati si noua retete? Multumim frumos!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Sirimie, eu pina acum i-am dat fasolica verde doar, pe care i-o fac cu pui si suc de rosii sau simpla. Mazare inca nu i-am dat. Despre porumb stiu ca se foloseste la salate sau pizza, altfel nu am auzit.

Cind fac fasole/mazare simpla-in sezonul rece de la cutie-la calesc in putin ulei, pun putina sare si pe urma apa pina scade (o ceasca) si mai pun daca e nevoie. La mazare merge si morcov+marar; Suc de rosii daca iti place. Carnea poate fi separat facuta cind e fara sos rosu, cind e si cu bulion e preferabil sa fie cu tot cu carne. Daca o faci asa, intai lasi carnea sa fiarba putin dupa care adaugi celelalte.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Simona, eu i-am facut mancarica de fasole verde asa: carnita fiarta, apoi adaugate legumele taiate cubulete(ceapa, morcov, telina si fasolea verde), dupa ce au fiert am pus suc de rosii iar la sfarsit verdeata. Iar mazare i-am facut sub forma de ghiveci, cu toate legumele, sau la supa crema de legume am pus si o mana de mazare. Doar mancarica de mazare simpla nu i-am dat.
Porumb nu i-am dat pana acum, cu toate ca ar merge, este dulce.
Poate iau o punga de legume congelate si cu porumb si le fac sote cu carnita. Ce idee!

In alta ordine de idei, mie mi-e cam foame fetelor!!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput