Copilasi dragalasi de ian-feb 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

buna seara tuturor!

imi cer mii de scuze ca nu am mai intrat de ceva vreme, dar nici de citit nu am avut timp!

vreau sa urez toate domnelor si d-relor, desi cu intarziere "o primavara frumoasa, plina de flori si cu cat mai multe realizari pe toate planurile"

sa fiti fericite si sa va bucurati de ceea ce v-a dat Bunul D-zeu: puiutii vostrii

noi suntem bine, cu exceptia faptului ca ne cam agitam din cauza maselutelor, care vor sa iasa;( de vreo 3 zile nu prea avem chef de nimic: papa, mers, joaca).
inca nu am plecat si noi singurele pe picioare, desi ateptam din zi in zi acest moment.

iar vestea cea mare este ca in sfarsit ne-am luat si noi pc acasa si asta seara ne-am si conectat la astral

la toate si o seara placuta

prima aniversare
poze1
poze 2
poze 3
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Hey, mai adaugati una la lista mamicilor la dieta, pe mine. Doar ca eu nu o tin pe aia de 13 zile ca mie mi se face rau numai cu cafeaua pe stomacul gol. Eu, tot azi, am inceput Atkins. Prima faza tine tot 2 sapt. Prima zi a decurs cu ceva foamete pe la pranz, asa ca am suflat pranzul pe la 12. EU nu am cantar acasa, deci nu voi sti cu exactitate nr de kg pierdute, insa voi sti nr de cm pierduti din talie/sold/coapse. Succes grupului de manechine in devenire (care beau numai apa plata cu lamaie ha, ha).

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
Motto: "The nicest thing about the future is that it comes one day at a time"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Nici eu nu ma plang de prima zi de regim.Chiar nu a fost greu,daca ai vointa,nu am gustat nici mancarea Alexiei,deci nu am trisat .

Patricia te intreb si eu ceva:
mie nu imi place carnea de miel,pot sa inlocuiesc cu carne de pui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nici mie nu imi place carnea de miel. Ce ne facem?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Ce sa facem Crinuta mancam de pui sau vita ca doar sunt permise in cura,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aoleo, nici eu nu vreau miel, asa ca sigur voi manca pui sau vita.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Buna seara mamici.

Vin si eu cu noutati: astazi mi-am dus la tuns puiutul...la 0...minunea mea arata ca un mic calugar budist, e o dulceata si jumatate, imi vine sa-l mananc. Tot astazi am luat o camera web ca sa o punem la el in camera si sa putem urmari pe calculator ce face singurel, fiindca am inceput sa-l lasam singurel, pe jos, in camera lui si profita din plin de libertate si de jucarii...e in culmea fericirii, asa ca astazi a sarbatorit cu o sticla de ulei de corp (nu stiu cum a ajuns la ea fiindca era pusa bine insa, se pare, nu destul de bine) si si-a turnat-o pe haine, pe covor, pe canapeaua de la el din camera...cand am ajuns eu, statea pe jos in mijlocul camerei si isi freca mainile pline de ulei cu o satisfactie nemaipomenita...

Va pupam si va dorim spor la cura de slabire, celor care tin. Multa vointa si multe kg. jos!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

oana, n-as vrea sa fiu "in your shoes" cum se spune . sper ca ai reusit sa scoti petele si nu te-ai
capcaunul meu a fost foarte obraznic ieri, pe linga faptul ca e mucos si tuseste noaptea a facut urit si la mincare, nimic nu i-a placut, pina la urma a mincat putina piine goala. am realizat cu uimire zilele astea ca are un dintisor in plus jos si ca fratele lui simetric e pe cale sa apara. presupun ca de asta e miriit. dimineata s-a trezit plingind si a tinut-o intr-un urlet pina la gradinita. i-am dat panadol ca prea era suparat, insa pe stomacul gol ca n-am avut timp de mincare si la gradi l-am pus direct la masa (facem 5 minute de acasa pina acolo).
problema cea mare e ca ma tine treaza noaptea cam 2 ore, se trezeste pe la 2 (eu ma trezesc chiar inaintea lui fara sa vreau si ma duc sa-i pregatesc laptele), bea lapticul si nu poate sa adoarma la loc - sta in pat si plinge, daca sint linga el si il mingii nici nu misca, doar are ochii mari deschisi, nici macar nu clipeste. dupa vre juma/o ora mai bea un lapte si apoi adoarme. habar n-am ce sa-i fac, totul a inceput de cind a avut otita si vad ca se transforma in obicei.
despre tuns: este vreun motiv oarecare pt care copilashii se tund cheliutza? eu parca n-as vrea sa-i tai parul asa de scurt.
tomasa, nici noi nu vom scapa de suzeta prea curind, noaptea i-o prind de sacul de dormit sa n-o piarda, e tare haios cum o cauta si si-o pune in guritza in somn. cind incepe sa vorbeasca putin si sa inteleaga, vom incerca sa renuntam la ea.



Florina & baby Gabe (04 feb 2005 )
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Florina, de pe canapea si fotoliu am reusit sa scot petele insa hainele cred ca au ramas patate....astept sa se usuce ca sa vad...si era un trening nou nout ...
De tuns eu l-am tuns fiindca el are parul foarte moale si subtire si sper ca prin tuns sa i se intareasca putin...vom vedea daca da rezultate sau nu.

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Buna dimineata, mamicute!

Oana, vrem poze cu micul "budist". Treaba cu uleiul si noi o patim, unge mobila si parchetul cu el. Uleiul de corp trebuie sa iasa de pe hainute, pune treningul la inmuiat.
Si Albert tuseste, a dormit cu noi azi-noapte, mai pe mine, mai sub mine, mai pe tac-su. Deja pricepe ca tati pleaca la servici si cand inchide usa il apuca un plans, si da cu pumnii in usa. Tati nu a crezut si azi i-am zis sa stea putin pe hol, pe casa scarii sa auda ce face dupa ce el pleaca. Unoeri ma si infurii ca plange atata dupa el, ce eu nu-i ajung?
Azi trebuia sa merg la dentist, dar cade de pe lista, ca am nasul infundat si nici pe el nu-l pot scoate asa din casa. Macar daca stau acasa poate vine postarita cu indemnizatia. Nu stiti, nu s-au acceptat cererile sa se vireze pe card? Pe mine ma dispera cu venitul prin posta, eu si alocatia tot in cont o primesc.

Albert are 1 an nou2


www.babiesonline.com/babies/o/omuletul_meu_drag" target="_blank">My baby's web page


Omuletul meu drag

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput