Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Si eu sunt un car de nervi, mananca prost si maraie non stop. Are o maraiala continua. Azi a mancat 500 ml lapte si putin piure de fructe. Nu a luat nimic in greutate in ultima saptamana. Ma gandesc sa-i mai dau o a treia urocultura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

slaba miscare in seara asta....mmmm cred ca e we si lumea si relaxeaza.

va spun si eu noapte buna si ne vedem miine.

ceao!

Simona, mama lu Maia (22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Iaca si eu la spartul targului....

La Multi Ani tuturor flacailor care se aniverseaza astazi: Alberto, Luca, Matei, David si Robert si cate un pupic tuturor de la fata cu bascutza roshie

Astazi am umblat brambura, am facut curatenie si o vizita lui Victor Andrei. Colegiala (daca ne citeste "cuscra")

Carmi, am incercat varianta cu ceaiul de musetzel da' tot asa mi-a zghierat fiica. Cred ca-i impresie artistica; oricum n-am mai iertat-o de pompa electrica de data asta.

V-am pupat de noapte buna



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ne-am facut dosarele sa mergem miine sa dam la facut pasapoarte noi, si sa o adaugam pe miruna in ambele. Desi e o vreme super nasoala, bate vintul tare si ploua rau, si nu stiu daca am curaj sa o scot pe miruna din casa.

Fata mea merge tinuta doar de minute (nu de sub-brat) de aproape o luna, prin toate camerele, dar nu v-am zis sa nu se deoache. Am incercat sa-i aratam si irinei cind a fost in vizita, nu prea avea chef de mers atunci, dar oricum, se tzinea batzoasa fata, sa arate ca nu are probleme cu echilibrul.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

hai sa ma descarc si eu......Andrei ne-a terminat azi si pe mine si pe sot, ii dau dintisorii de sus, ca e gingia inflamata rau, da inca nici urma de dintisori, asa ca saracul e numai o maraiala, nu mananca, nu doarme, azi a dormit doar de la 11 la 13, si uite cat e ceasul acum si nu vrea sa adoarma deloc in carut nu mai e cazul sa-l adorm, ca a invatat sa se intoarca pe burta si numai asa sta cum il asez in carut, o sa va pun poza sa-l vedeti ce caraghios e stand in 4 labe in carut....
ca sa nu va mai spun ca a facut mari progrese la mersul in patru labe, asa ca acum trebuie sa fiu mereu cu ochii pe el, ca nu sta locului o clipa.
Irina, deci asa ,papi clatite fara noi?
Sofia, multa sanatate Nukai, si de incurajare din partea lui Andrei! si multe pentru domnisoara Nuka frumoasa si dulcica foc!!!!
am fugit fetelor, ca Andrei iar maraie......

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Noapte buna si linistita va zicem si noi.

Si Anca e maraita, si saliveaza la greu, dintisorii astia nu mai ies odata sa scape si ea de durere.

In rest, suntem bine, azi am fost la Balonul Copiilor in Herastrau in formatie completa. Ieri am fost io cu Victor la sedinta la cresa, si dup-amiaza un pic in parc eu cu copii.
M-am tot uitat dupa Ramona si Maria, dar nimik.
Si m-am gandit la Vladut si Jadi, ca le facem program de we, cand se muta in cartier.

In rest, si noi vrem sa achizitionam olita de la Baby Expo.
Am vazut una in Carrefour care si canta

Pe maine,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Irina, of, ce rau imi pare de degetele tale.
Din pacate, stiu cum e cand trebuie sa faci o groaza de lucruri contra cronometru
Cine te ajuta acum cu Matei ? Mama ta ?
Sanatate multa.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

Cred ca sunt singura la ora asta dar abea acum am avut timp sa intru.Simona8004 multumesc pt primire.Astazi cand ne-am trezit fata noastra era intoarsa pe burtica si se uita la noi.Maine incepem diversificarea cu suculet de mar si speram ca o sa ne placa.Am vazut ca vorbiti de laptic si cred ca avem noroc cu mandra pt ca are 4 mese de cate 200 ml.Si noi asteptam Baby Expo pt ca avem nevoie de foarte multe. Noapte buna voua si bbilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Salutare fetelor! pentru ca v-ati gandit la mine.
Degetul meu e mai bine in sensul ca nu mai doare asa de tare.Marti sau joi imi scoate atele,dar mai stau cu atela ghipsata inca vreo 2 saptamani.
Cristina,cu Matei m-a ajutat o prietena saptamana trecuta. Acum si-a luat sotul concediu o saptamana.Iar,saptamana viitoare se intoarce mama de la fratele meu si o sa ma ajute ea(locuim impreuna).
O pe aceasta cale pentru ca imi este dor de ea (mai ales acum ) si stiu ca ne citeste!
Cristell,e o scumpa Stefania,are niste ochisori...
Ioana si Simona,felicitari pentru "mers".Eu totusi cred ca fetitele sunt mai precoce decat baieteii.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna noaptea fetelor,

Sunt cam chiauna, am citit pe diagonala din urma, asa ca o sa scriu pe scurt;

La multi ani sarbatoritilor zilei: Alberto-Emiliano, Luca Andrei, Matei Calin, David si Robert, sa fiti sanatosi si pupaciosi.

Ioana 55 bine ai venit.

Ioana75, te-ai interesat daca nu cumva e mai bine sa-i faci Mirunei pasaport individual?
Stiam ca daca e in pasap parintilor, atunci cand calatoreste cu un singur parinte iti trebe declaratie de la celelalt; Si mai auzisem ca nu se poate trece la ambii parinti ci la unul singur dar e posibil sa ma insel, plus ca cica s-a schimbat legislatia de curand;
Ma intereseza subiectul pt ca in mai cand venim in tara trebuie sa-i facem si noi pasaport lui Victor.

Victor transmite un pupic foarte dulce tuturor fetelor care ne-au laudat.

Somn usor si o saptamana usoara,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput