Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna dimineata!!!

azi ne-am trezit la 7, mai devreme ca de obicei...Milan facuse un pipi maaaaare si era ud tot. de cand doarme pe o parte e o problema asta...

acum s-a culcat iar...o fi meteo sensibil? am citit ca multi copii sunt...

va urez o zi si o saptamana super...of of am multa treaba azi prin casa, plus ca as fi vrut sa mergem la depozite de mobila, dar cred ca nu e cazul pe vremea asta.....

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

m-a distrat debate-ul asta...

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Buna dimineata!

Sunt treaza de la ora 7 incercand sa prind din zbor niste picaturi de pipi. Intai am pus sacul urinar .... invers. A facut fata un pipi de a umplut pampersul si in saculet nici o picatura. Dupa aia am stat cu flaconu la sursa direct si am asteptat juma de ora sa pice ceva. O clipa am intors capu si am ratat un ditamai pipiul. A fost sotul la farmacie dar nu mai aveau saculeti din aia asa ca acum ma pus pe asteptat iarasi cu flaconu. Poate e un semn sa las copilu in pace ca nu are nimic.


Aseara eram terminata ca fata facuse deja 4 kk si incepuse sa urle si de durere. Am sunat-o e doctorita in ciuda retinerilor mele de a suna in weekend si mi-a dat urmatorul tratament:
1. Debridat pentru dureri de burta
2. Mucilagiu pe care l-am facut (multumesc LiaMia!! Esti foarte saritoare ca deobicei) insa e mult prea gros si nu trecea prin nici o tetina
3. Humana HN
4. Smecta
5. Ceai de menta
6. Calciu carbonic pentru gaze (?!? cred)
7. Supa de morcov
8. Mar copt

In teri zile o sa incep treptat sa trec din nou pe Humana 2. Sper sa ii treaca.

Fetelor care nu gasiti Infanrix, mergeti direct la sursa, la GSk. Eu asa am facut prima oara. Ma rog, cunosteam pe cineva la Pfizer care cunostea la GSk, etc. Trebuie macar sa va spuna unde il gasiti. Numarul (luat de pe site) e 3028208. Succes.

Ioana 55 si Mihairi bine ati venit!

Krisinutza ce mai face? Raluca, mai stii ceva de ea?

Sambata cum facem la intalneala? Ne adunam la Baby Expo? Eu o sa fiu aia cu garoafa in piept, cu paru nepieptanat si cu un aer pierdut...

Am pus si noi cateva poze in albumul comun, cea mai draga mi-e aia de la sportivi si asta.
Daca vreti sa va mai uitati la noi avem si album de 4 luni.

La multi ani norocosilor de pe 13: Matei Voievod, Bianca Isabella (Ileana Cosanzeana cu plete ca abanosul), Alexandra Anna cea cu parul de foc si Briannei Maria Printesa.

Ne auzim!

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna dimineata,

fetelor, am primit piure de fructe de la milasan bio, cum sa il dau? cand?
nu mi-a luat in greutate nici sapt. asta nimic.....la san se cam stramba, dar papa noaptea si ziua nu intotdeauna vrea ( o fi satul). dar nu plange. am vorbit si cu dr. si a zis ca nu se poate sa nu ieie, ca arata bine. nu stiu ce sa ma mai fac. in data de 7 a avut 7670. aseara l-am cantarit si a avut 7.650.
vreau sa- bag si piureul de fructe si nu stiu cum. seara ii dizilv in 120 ml apa plata cereale cu fructe de la humana.....si nimic la kg. se poate?


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Buna dimineata!
Hildi, hai ca asa am cantarit si eu fata si 2 saptamani nu luase nimic in greutate. Cred ca m-am tampit. Ea e destul de lunga si eu cand am pus-o pe cantar, am zis s-o centrez. Si ii ramasese juma de cap pe afara, ca era sprijinit de marginea metalica a cantarului. Cand a venit ta-su acasa, am inceput sa ma vait ca fata nu ia in greutate. Si el ca nu-i adevarat, s-o mai cantarim o data. Iar dezbrac-o la pielea goala si tzup cu ea pe cantar. De data asta a asezat-o el si i-a pus tot capul in plasa de la cantar si ea statea cu picioarele in sus. Si luase fata in greutate. Vezi cum il asezi. Daca il "centrezi", ca mine, nu arata bine cantarul.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

m-am gandit la asta Carmen.
copilu a stat si cu picioarele in sus....dar sa sti ca mai incerc. Mercic
vreau sa va spun ca se zbenguie de numa....are atata energie ca ne termina pe amandoi (seamana pe mine). In patut sta numai pe burta ca asa ii place, il mai intorc eu din cand in cand....dar jupsss e inapoi. Cand doarme , doarme pe o parte sau pe spate.
Acuma de exemplu, de 5 minute a papat, l-am lasat in pat ca a adormit la san....a papat en gros. E ok. Sunt multumita. Nu stiu cat a papat, dar din experienta stiu ca e ok ( dupa san). El lasa sanul daca e satul.
Cantarul am zis la sotu zilele trecute ca il arunc pe geam
Dar mi-am revenit.

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Bianca sa stii ca si eu cred ca bb al meu e meteosensibil...ieri s-a trezit dimineata la ora 8.00 si s-a culcat la 10.30 si a dormit pana la 14.15..a dormit aproape 4 ore continuu si a mancat abia la 14.30(ultima oara mancase la ora 6.00).

Eu as fi vrut sa mai dorm si astazi dimineata dar bb s-a trezit iarasi la ora 8.00..cred ca trebuie sa ma obisnuiesc cu trezirea la ora 8.00 ca vad ca nu mai vrea sa doarma..eu ma culc in jurul orei 23.30 si ma trezeam la 9.00.

Ce vreme urata afara ...

Sper sa se refaca degetele tale cat mai repede Irina!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Catalina mea si acuma doarme, de aseara de la 22. Isi va decala mesele raaaaaauuu!! Parca as trezi-o.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata (ar fi fost ea si mai buna daca nu era vantul asta)

La multi ani fetelor nascute pe 13: Bianca, Alexandra si Briana si sa-mi traiasca si mie teroristul !

Sofia , esti tare draguta si mi-au lipsit comentariile tale. Sper sa intri mai des si sper ca Nuka sa se faca repejor bine.

Fetele care nu gasiti infanrix hexa, daca va aduceti aminte am avut si eu problema asta acum vreo 2 saptamani. La Dona nu mai aveau, ca am sunat la toate, imi ziceau ca nu mai e pe piata etc. In schimb am gasit la farmacia din interiorul policlinicii de copii de aici din cartier. Poate incercati si asa, eventual in cartierele mai marginase (cum e capatul asta de bucuresti numit militari) unde nu prea se cumpara vaccinul asta pentru ca se face de obicei cel de la stat. Eu intrebasem si o prietena care lucreaza la gsk dar mi-a zis ca nu-mi poate face rost. Va doresc succes insa, daca incercati si direct la gsk, poate nu am avut eu pcr-ul care trebuie.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Aaa, nici eu nu am fost pana acum la control si nici nu ma trage ata desi stiu ca ar trebui.
Simona, crezi ca ma bate dna. Petrache? Tu ai fost?

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput