Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by jadi

stiu ca ati tot spus dar eu sincer nu am inteles reteta lui carmi, daca o puteti relua cu mai multe amanunte si asa mai pentru prosti, va raman indatorata.
la fel si cu batista aia!

bb nu a avut muci dar acum de cand e racit e ceva mai mucos si in afara de curatarea fara pompa doar cu apa de mare si karvol pe scutecel in apropierea nasului nu prea practic nimic. Si parca nu respira cum trebuie!


Deni & Vlad 28 sept 2005



Cu musetelul vad ca ti-a raspuns deja Dana
Batista bebelusului e divaisul ala de se racordeaza la aspirator si trage mucii afara grupa mare. Inca nu l-am incercat pe pielea mea sau a Ilincai dar inteleg ca e chiar eficient. Prin bunavointa Irinei o sa beneficiem si noi de divaisul asta ca-l recuperez WE viitor cand ne intalnim cu toatele.
Intre timp am luat o pompa electrica de muci de la TommyDoo si tocmai am incercat-o pe "urlatoarea" mea. Pompa e f eficienta, fata de para de cauciuc e ca pompa electrica de muls fata de aia manuala (ca tot a fost mulsul sportul nostru atatea luni), dar fata tot a chitzait asa preventiv (vorba lu' tat-su) desi zbarnaie foarte discret si n-a zis nici pas pana si-a bagat-o in gura, urechi da' numa' de nas sa nu te apropii



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Lia, multumim. E mare actritza Mai nou stie sa pozeze cand vede aparatul



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Noapte buna dragelor si dragilor, mi-a adormit fata, ma duc si eu in treburile mele si pe urma sa fac nani ca m-a terminat ploaia amestecata cu ninsoare toata ziua azi . inte insa cred ca trag si un snaps sa ma incalzesc. Inca nu-mi vine sa cred cateodata ca nu mai alaptez si pot manca ciocolata si bea alcool si cafea "necastrata" (vorba cuiva de pe aici)!



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

irina, noapte buna!

country girl, stie fata ce stie! e fotogenica tare! florin e foarte curios cand vede aparatul si isi pierde spontaneitatea gestului pe care vreau sa-l 'prind'. de pozat nici nu poate fi vorba (inca!)

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Ina doamne cat de dulce e Ilinca cu bascuta ei rosie Juri ca-i frantuzoaica, asa ca reiteram: Sa-ti traiasca frantuzoaica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mersic Nana si Ina ca mi-ati explicat din nou. Cert e ca urla copilul meu cand ma apropii de nasul lui si incerc sa ii scot mucii cu betisoare de urechi dar se cam zvarcoleste si azi am vazut si un pic de sange pe betisor, sper sa nu fi provocat cine stie ce. Vad ca azi l-am adormit pe la 7 cu nasul in karvol si acum dupa ce l-am asezat in patut, adormit, i-am pus iar scutecelul langa nas dar ma gandesc daca foloseste la ceva, miroase frumos in schimb!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna seara mamicilor.
Am avut treaba astazi si acu am zis sa vin si eu pic pe aici.
La multi ani celor doi sarbatoriti:Alex si Monica Maria.
Karmenutza si eu zic sa nu iti mai faci probleme ca fiecare copil are dezvoltarea lui.Si eu din postari am observat ca fetitele sunt mai vorbarete si baietii sunt mai fortzosi.
Marlena cred ca te rupe Alexandru cand il iei in brate.Stefania are cred acum vreo 8 kg si deja imi este greu.
Irina81 cred ca o sa-ti fie tare greu,cred ca ai si dureri.Ai voie sa iei calmante macar?Iti doresc insanatosire cat mai rapida.
Alinam cred ca a fost tare fain si am vazut si platoul cu mancare ce fain arata.
Antoanela23 am vazut si eu pozele.E frumusel Victor si mie mi-a placut poza asta :http://pg.photos.yahoo.com/ph/anto_dumi/detail?.dir=e432&.dnm=ee4dre2.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

noapte buna, fetelor! mie imi pica ochii-n gura (cum se zice ).
va felicit pe cele care nu mai tre sa va treziti noaptea sa dati papa bbilor (de fapt trebuie sa-i felicit pe ei )...
aaaaaa... nani...

irina81, recuperare grabnica si fara sechele m-am ingrozit cand am citit isprava ta cu blenderul. tare periculos 'obectul'...

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Gata fetelor am facut si terminat rapid ,dar mi_au iesit cam rahitice dar bunnnnnnnnneee,ca am facut 6 si am dat gata 4
Va trimit si voua virtual,dar sa nu radeti de mine inainte sa le pun la cuptor si aici finalul

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Jadi fa batonase din vata (ia mai multa vata si rasucesteo un pic intre degete) ca sint mai sigure decit betisoare de urechi

uitatine si pe noi la 5 luni aici

poze

Mergi la inceput