Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Anya, Milan face kk rarutz (2-3 zile) si verzui(chiar verde rau cateodata) si cu miros fetid... parca spuneai cuiva acum cateva pagini despre asta! ai idee ce poate fi? el mananca mixt...3 mese alaptat si 2 de lapte praf. merci

Ioana55, bine ai venit!!

Simo74, la fel am patit si noi, doar ca prin decembrie...si pe atunci ii tineam suzeta cu mana, auuu, ce ma dureau muschii/tendoanele in spatele genunchilor!!



Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Irina m-am invatat minte..las ca data viitoare imi iau de firma

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Salutare fetelor,

Iar stiu ca ati scris de mama mama.....Am de recuperat vreo 2 capitole la citit... Sper sa ajung la zi cu cititul cat de curand..

A fost cineva sa vada oferta de carucior de la Cora? la 99.99 lei?
Socrii au mers si au cumparat pt Andrei ca sa avem cand venim la vara. Aveti cumva idee de calitate? Am impresia ca e marca Primii pasi... model 2057...Tot incerc sa dau de el pe net si nu reusesc deloc.

Andrei a papat azi risotto de legume de la milupa, cu mazare, ceapa, telina, rosie si parca morcov si bineinteles orez...A 'balotat' 150g si apoi i-am dat un pic de apa sa bea... Ieri seara sotul i-a cumparat scaunel de la FisherPrice care se converteste la scaunel pt copii mai mari, pana pe la 2-3 ani sau pana la 20 kg. E super frumos si pana acum vedem ca ii place..Noi aveam un bouncing chair dar era deja prea mare pt el si sincera sa fiu il cam strangea de 'outze'..saracutul...


Hai va pupic si promit ca recuperez cu cititul.

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

seara buna!
ce mai faceti voi, fetelor? eu am ramas in urma rau cu cititul ca m-a m tot tinut pe drumuri...
sper ca sunteti bine cu totii, copii si parinti!
intrebare intrebatoare: cele dintre voi care dati calciu pharco, mai dati si vitamina c? merci anticipat pentru raspuns...


LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

sa il laud pe florin: isi tine singur bibe! nu intotdeauna, dar il tine! si ieri a baut pt prima oara apa din canuta cu picurator. si canuta o tinea de manerele laterale si bea cate un pic, cate un pic.

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Vera, nu poti sa returnezi patutul? Pe motiv de calitate necorespunzatoare? Sau macar sa iei altul in schimb? Poate ai mai mult noroc la urmatorul...Asa ar fi normal, macar sa poti schimba marfa, desi normal de normal ar fi sa poti sa faci ce vrei tu, indiferent ca vrei banii inapoi daca esti nemultumita sau vrei altul in schimb... Protectia consumatorului nu ar avea nimic de spus? Sau patutul nu are si el o perioada de garantie?

Pupic
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Nanadana spor la facut savarine!

Si eu i-am dat azi borcanel de fructe. Codruta - fructe de gradina de la nestle e tot fara banana

In general cand aveti mesaje in care ati gresit ceva si vreti sa corectati puteti sa-l editati dupa ce l-ati trimis. Dati clic pe butonul marcat cu rosu si faceti corecturile dorite. Daca ati trimis un mesaj de 2 ori il puteti fie edita, fie il puteti sterge - clic pe butonul verde.

Vladut doarme. Nu-l deranjeaza ca e patul mai jos. Mie mi se pare bizar cum arata aparatorile (eu am pat de lemn), dar nu mi se pare prea jos. Ma duc sa basculez si eu ceva si sa ma latesc...

Noapte linistita tuturor!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mai bantui putin ca pana am scris eu un mesaj ati scris voi 5 .

Meme felicitari pt achizitie!

LiaMia felicitari pt Florin. Vladut la 3 luni il tinea cate putin, acum daca pune mana pe el o data pe saptamana mare lucru. Sper sa prezinte mai mult interes canuta (de care inca nu am luat ).

Acum chiar plec...

Somn usor!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by Simo74
In alte ordine de idei, sunt foarte dezamagita. Am coborat astazi salteau de la patut (Graco) si mi se pare mult prea jos. Plus ca saracu copil cand il pui in acolo zici ca e abandonat si pierdut in spatiu. Nu-mi place deloc. Ce ziceti sa mai cumpar o saltea, sa mai inalt putin situatia?

Simona, mama de bebe Luca (12.09.2005)




Si noi avem Graco Electra Contour si i-am coborit salteluta de vreo doua luni pe motiv de fata fashneatza. Dar tot asa n-am fost prea incantata de nivelul coborit al patutului si am luat o saltea de cam 15 cm grosime pe care am pus-o peste salteluta patului. Am umblat de ne-au iesit okii din cap ca la melc dupa salteaua aia groasa ca cine are Graco stie e de dimensiuni nu tocmai standard. Dar si eu aveam impresia ca o sa se uite fata la noi din fundul gropii.
In aprilie vrem sa mergem la Cluj si luam patul cu noi dar fara salteaua cea groasa. Nu stiu cum se va impaca fata cu "perspectiva" de jos; vedem atunci.
Poate gasim la Baby Expo salteluta pe dimensiunile Graco.



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

country girl, este superba ilinca!

godzila, nu e in garantie? incercati sa-l duceti inapoi si, daca nu va returneaza banii, incercati sa luati altceva mai bun platind diferenta... eu am luat caruciorul prin internet si a tras spre dreapta de la bun inceput. l-am dus la ei in garantie si mi l-au reparat fara probleme.

nanadana, bafta cu savarinele si asteptam poze (sa lingem ecranul cum spunea cineva ). poate dai si reteta !

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput