Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Va cert ca ati uitat sa numarati mamele si copii in capul de tabel!
Gata, mi-a trecut dupa ce am gospodarit un pic listutza!

Bine ai venit Ioana55 scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare si trage-ne de maneca ca sa te trecem in listutza.

Nu e nevoie sa mai reluati lista, am postat-o pe prima pagina cu userul septoct2005, puteti sa o modificati si voi direct!




Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Anya20 Tu ii dai tzitizi si lui Sarah? Mi se pare super cool. Inca o data spun...mi se pare minunat ca Sarah si Anya isi petrec atata timp impreuna.

In alte ordine de idei, sunt foarte dezamagita. Am coborat astazi salteau de la patut (Graco) si mi se pare mult prea jos. Plus ca saracu copil cand il pui in acolo zici ca e abandonat si pierdut in spatiu. Nu-mi place deloc. Ce ziceti sa mai cumpar o saltea, sa mai inalt putin situatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

stiu ca ati tot spus dar eu sincer nu am inteles reteta lui carmi, daca o puteti relua cu mai multe amanunte si asa mai pentru prosti, va raman indatorata.
la fel si cu batista aia!

bb nu a avut muci dar acum de cand e racit e ceva mai mucos si in afara de curatarea fara pompa doar cu apa de mare si karvol pe scutecel in apropierea nasului nu prea practic nimic. Si parca nu respira cum trebuie!


Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Locca asa sa intimplat si la al meu la primele lingurite de compot de pirsici sa strabat ca este mai acrut ca marul dar dupa accea sa dat pe brazda

Azi am avut la pranz piure de dovleac+morcov care a fost un esec total
Ioana55 bine ati venit

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Jadi eu am pus apa la fiert(100g) cu 1 cub de zahar si la sfirsit am pus un pliculet de ceai de musetel ,l-am lasat un pic sa sa raceasca (dar sa fie caldut ceaiul cind incepi operatia) dupa care cu ajutorul unor batonase de vata i-am introdus citeva picaturi in fiecare nara , am repetat operatia si dupa citeva minute au iesit singuri ,dar aseara nici cum nu au vrut sa iasa futule mama lor de muci si am inceput iarasi sa_l zgindaresc cu un batonas de vata inmuita in ceai , pina la urma tot am curata nasul

















poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Dar ce sa intimplat frate de a iesit un asa spatiu nescris ?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Anya iertare pentru ignoranta. Eu am vazut pozele cu Anya si Sarah. La inceput am crezut ca sunt gemene...apoi mi-am dat seama ca Sarah e mai mare. Cine e Sarah?

Ioana55 bine ai venit!

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Ma duc sa fac niste savarine (pt prima data in viata mea ,sper sa nu fie ultima )

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Fetelor am facut-o lata. Stiti ca ma tot documentam eu de un patut pliant care sa-l folosesc drept tarc. Luai azi dimineata indemnizatia si ma uit eu pe net si vaz o oferta "super". Pat pliant cu toate accesoriile 2 niv, masa de infasat, salteluta, caruse, loc de pus diverse chestii. O sun pe tipa si ii zic ca ma intereseaza. Ma duc la ea, vad patutul imi place cum arata desi vazui ca-i chinezesc...sau cum zicea cineva facut pe vapor in ape internationale...in fine...sotul se cam indoia insa cum facusem drumul pana acolo...ce mai l-am luat. Ajung acasa si incerc sa-l montez. Ce credeti? Plasticul cedeaza la o zmucitura. Cine mama .....m-a pus sa il iau? Nu vazusi ca era o firma fantoma? De ce m-am zgarcit? Eu care sunt adepta lucrurilor mai rarute dar bune calitativ. Am jurat sa nu mai iau niciodata un lucru de pe net. Si mi-e clar... toti vor sa te fure. Mai ales astia din sud. Sunt un pachet de nervi. Daca il intorceam pe dos nu-l mai luam. Parca m-ar da banii afara din casa.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Vera nasoala treaba cu achizitia... Eu am luat de pe net scaunul de masa si tarcul (de la Cam), cantarul de bb si masuta de infasat si sunt multumita de ele...
Sarah e fata lui Valen .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput