Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Doarme Vladut, in sfarsit... Azi program bizar, a dormit de la 12.30 la 14 si s-a mai culcat la 16.30. Premiera absoluta pt el. Asa ca acum pot recupera cu cititul si cu scrisul .
Azi a papat ficatel in pireu de legume si pt prima data nu mi-a placut mancarea lui. In schimb Vladut a fost incantat...

Irina nasol tare cu degetele tale... Lasa ca o sa treaca si asta... Sa sper ca f. repede. .

Mimsi frumoase poze. Si Alexia e tare scumpica .

catush nu-i bai. Ma duc cu oferta la bbii mai micuti , ca zau ca ma incurca prin casa.

ege La Multi Ani sotului pt maine si petrecere frumoasa. ai al meu sot tot 27 face peste vreo luna

Anto faine poze, adica fain baiat pudic . Vladut nu sta in pozitie rezemata - ca in poza asta, nici de ciuda, se chinuie sa se ridice in fund.

Marlena luna viitoare fac 26 . Asa zice si sotl ca uit pana la 30. el vrea tare mult 2 copii. De preferat inca o fetita . Eu zic "'om tai si 'om vedea" ca sa-i inchid gura .

Eu cred ca vin si vineri daca e la 16 si sambata.

pa pa



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Eu, ca tot sunt in vacanta si de capul meu, ma bag repede si pe lista de intalneala de sambata; dar sambata as prefera dupa amiaza daca se poate, asta insemnand oricand de la 15,00 incolo.




Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Marea intalneala

Vineri
1. - alias Country girl:
2. Bianca - alias BiuMil: vineri dupa 4, sambata orice ora
3. Deniss - alias Jadi - vineri
4. Alina - alias Anya: vineri- orice ora
5. Simona - alias Kid - vineri
6. Mihaela - alias Miflore: vineri ora 17 sau sambata
7. Nadina - alias Simodina - vineri
8. Alina - alias Anya20: vineri la orice ora
9. Raluca - alias RalucaCostiurin ca altfel o mananc de vie! - vineri
10. Valen - vineri la orice ora
11. Vera - Godzila

Sambata
1. Irina - alias b_irina_c: sambata- orice ora
2. Cristina - alias CGE: sambata- orice ora
3. Simona - alias Simo74: sambata
4. Maddy - alias maddy77: sambata
5. Carmen - alias karmenutza: sambata
6. Ramona - tangerine, sambata dupa 16
7. Ioana - Ioana75: sambata orice ora
8. - country girl





Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Antoanela, am intrat si eu sa-l vad pe Victor -care s-a facut baiat mare - si mi-a placut mama tunsa si cat de cuminte sta el in baitza.
Cum merge cresa?



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by Simo74

Intrebare: am terminat capitolul sucuri morcov si mar si maine dimineata as vrea sa-i dau pireut. Cum fac? Iau morocovul si marul si le bag in blender? Sau pun mar crud si morcov fiert? Help, ca sunt tuta rau la fazele astea...

Simona, mama de bebe Luca (12.09.2005)




Pai, intai hotaraste-te daca-i dai mar sau morcov.
Daca-i dai mar, pune un mar la copt (4 min. la microunde pe max) si paseaza miezul copt cu furculita. Daca vrei mar crud rade-l pe razatoarea de sticla si pune-i un strop de lamaie sa nu se oxideze. Poti sa-l faci piure si cu blenderul, dar atunci da-l lui Luca imediat cum l-ai facut fiindca in contact cu lama metalica a blenderului se oxideaza si mai repede.
Daca vrei sa-i dai morcov crud e mai greu piure. In schimb poti sa fierbi 2-3 morcovi cu un patrunjel, telina etc (toate taiate cubulete) si dupa ce au fiert pasezi morcovul piure (sau toate legumele) si subtiezi piureul cu cate putina zeama in care au fiert, pana ajunge la consistenta care-i place lui Luca. Fiindca cantitatea de piure e mai mult decat o masa o poti pune intr-un borcanel de la piureul industrial deja papat si poti sa o pastrezi in frigi pe maine (max. 48 de ore). Nu-i pui sare, cred ca stii, eventual o lingurita de ulei de masline (noi folosim cel de samburi de struguri muuuult mai bun la gust si la fel de sanatos).

Noi azi am avut in program piure de pere cu mandarine si supa de brocoli, iar pe seara mai bagam o tura de fructe nectarina cu mar imbunatatite cu cereale biscuitate de la Nestle.



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Mi-am spalat pacatele in fata Ilincai, i-am luat jucarii de aniversarea de 6 luni si pompa electrica de muci (sa vedem ce scofala facem cu ea) desi is mai tentata de reteta cu musetel si zahar(sarumana Carmi inca o data) si imi pun mai mari sperante in batista bebelusului (sarumana Irina).
Dar umbland numai prin magazinele de bebei, eu nu m-am ales cu nimic la tura asta poate imi scot parleala la Bucuresti
Si am pus si poza in albumul de 6 luni.


Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tututor si La multi ani sarbatoritilor de azi!
Multumesc celor care mi-au raspuns despre Nutricia, m-ar interesa daca nu intreb prea mult, laptele Nutrilon, borcanelele Olvarit-mama de la Nutricia, si de la Nestle borcanelele duo (cu fructe dar si cele cu legume si carne/peste) precum si laptele cu biscuiti, banane, piersici tot de la Nestle, ati vazut cumva acest gen de produse in Romania? Mersi anticipat pt. raspunsuri.
Da Ioana vrem nu peste multa vreme sa venim intr-o mica vacanta in Romania si de aceea intrebarile de mai sus. Poate trecem si pe la Bucuresti!
Sa aveti un weekend placut si numai bine,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana55 spune:

Buna seara! Pt ca am vazut ca nu muscati am hotarat sa ma bag si eu in seama pt ca am si eu o printesa mica de numa 4 luni juma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Ina saru'mana de lamuriri si maine ma voi conforma. Trec la atac cu piure de mar copt...sa vedem ce o sa zica si infantul de treaba asta

Ioana55 bine ai venit! da-ne datele puiulinei ca sa te putem trece pe listuta si scrie repede 10 mesaje ca sa treci de moderare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Ioana55 - bun venit! Cred ca printesele noastre sunt cam de-o seama. Mai da-ne date despre voi.

Jadi - cred ca ora 16 e numai buna pt intalnire.

Eu iar am rol de bona pt Anya si Sarah. Mai devreme se "certau" pt o albinuta de plus cu aripioare zornaitoare. Pe Sarah am dovedit-o, ca i-am dat putin san si a adormit. A ramas Anya stapana pe albinuta, asa ca toata lumea este multumita .

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput