Bebelusi de iulie-august 2005 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Emmaaimee, LA MULTI ANI sotzului!!!! sa aveti parte de clipe minunate, sanatate si fericire!

Cand am intrat dim. nu se vedea mesajul tau ANIS, am scris ca si cand l-as fi vazut pe cel de aseara! probabil postam in acelasi timp aprox....sanatate!

totusi m-am decis sa ies sa caut mobila! pe mai tarziu!
Paula si Iulia au papat bine... luam termosul si ceiucul si la drum... deoarece nu stiu niciodata unde ajung, ai pun pampersi si serv. umede si un borcanel cu papa.

Sa aveti o zi minunata!
Ella2000 si printesele



Ella2000 si printesele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele...suntem acasa ,nu la spital.Sa-l ia naibii de spital ,ca de acolo a luat.A venit cu ceva ,a plecat cu altceva.
Nu mai are asa febra are 37.5, n-am dormit deloc, am pazit-o toata noaptea si eu si sotul.
Nu vrea sa manance decat lapte de la mine, i-am m-ai dat cu seriga humana hn, humana baby wasser (pt rehidratare),ceai de menta, dar f putin, circa 10 ml din fiecare.

Acum doarme, e obosita.Rugati-va la Dumnezeu sa ii fie bine...simt ca innebunesc, la cat mi-am dorit un copil, si chinuit pt asta....nu mai suport..vreau sa se faca bine.

Va doresc din tot sufletul sa nu aveti parte de asa ceva.



AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, va rog frumos, uitati-va un pic aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70972

Sunt disperata! Orice informatie e binevenita!


Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Anis, te cred ca iti e greu, dar fi convinsa ca Ingrid se va face bine. Inca putin si trece si asta. Noi suntem alaturi de tine. Tin minte ca si Deny a patit asta cu bb ei. S-au internat cu una si au iesit cu alta. Dar a trecut. Acum eu zic ca ai nevoie de cineva sa te ajute si pe tine cu Ingrid, sa poti sa te odihnesti si sa revi in forma, tot pentru ea.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Urez si eu "La multi ani!" sarbatoritilor de astazi:
Sofia Ioana (mamini)
Petru David (valcampan)
Matei (ZenaO)
Iulia Simona (gogoutza)
Glad Helmut (diana maria d)

Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari!

Emaaimee, La multi ani! si multa sanatate si sotului tau!

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, urez insanatosire grabnica tuturor bebelusilor bolnaviori, cred ca este cumplit sa iti vezi copilul cum sufera...

Iar pe mine ma iertati ca vin cu asa problema, dar credeti-ma ca am plans toata ziua, pozele astea fac parte din sufletul meu, sunt primele amintiri ale copilului meu...le vreau inapoi...

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Emmaaimee, la multi ani sotului, sa fiti fericiti.

Anis, sunt sigura ca Ingrid va fi bine, ai sa vezi ca in cateva zile se va simti mai bine. Si tu ai grija de tine, odihneste-te odata cu ea.

Mamini, ce mai face sarbatorita de azi? Voi ce mai faceti?

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La multi ani sarbatoritilor acestei zile!

La multi ani, cuscrului! Multumim pentru urari!

Diana, multumim de urari ieri! Cu tot ce se intampla cu Ingrid, si teama ca si Tudor ar putea fi racit, am si uitat!
Si abia seara mi-am adus aminte ca mai avem ceva de sarbatorit: 5 ani de casnicie.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Am fost ieri la . Ma speria ca are mucisori si mi-era teama sa nu aiba ceva la plamani. Se pare ca Tudor nu are nimic la plamani si nici in gat. Mi-a zis ca zgomotul acela ca de mucisori poate fi de la secretiile de la dinti. Dede, Diana, este posibil? Pentru asta mi-a dat Peritol. Dar nu am avut curaj sa ii dau pentru ca scrie pe prospect ca nu se da copiilor sub un an, decat in cazuri exceptionale, si se dau 4ml la copil de 10 kg, iar noua dr. ne-a zis sa-i dam 5ml. Despre asta ce stiti? E bun pentru copii?
Am vorbit de vaccinul antirujeolic. Nici dr. nu e de acord cu el. N-o sa il fac. Numai ca e posibil sa trebuiasca sa semnez pentru asta.
Si zicea ca in Ardeal medicii s-au opus vaccinarii la 7 luni. Acolo nu te obliga. Fetele din Cluj, Timisoara, asa este?
Tot aseara, cand l-a controlat in gat am vazut ca si D2 este pregatit sa sparga. Si m-am gandit ca azi probabil ca o va face, asa arata. Bineinteles am avut o noapte in consecinta, cu bb plangacios, si azi dimineata, am vazut primul colt. Deci avem D2. Mi-e o mila de el!

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri! Si va transmit .



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

multumesc mult:Monica, Ioana, mamini, Ella,Diana, Mona si Andreea.
Andreea-casnicie fericita in continuare si multa dragostesi felicitari pt D2


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput