Bebelusi de iulie-august 2005 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Anis, esti bine??? Ce face Ingrid, mai are febra, diaree??? V-ati odihnit macar putin???

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luni

Bondariciu' mic-pitic 0-6 luni

Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

off, fetelor,
va doresc multa sanatate! vad ca bantuie o gramada de boli, aveti grija de voi.
Eu nu dau fetii nici fe, nici Ca. Cerealele si formula sunt imbogatite si mi s-a spus ca e ok.
Gia a facut prima (si sper ultima) cascadorie, in cele 10 min cat a stat cu al meu sot. Mi-a venit sa-l musc de beregata, n-am crezut ca pot sa devin asa agresiva. Se pare ca n-a patit nimic, nici macar nu i se inrosise pielicica pe undeva. Imi era groaza in special de cap, dar pare ok, a cazut pe mocheta. Si asta dupa toate teoriile ce i le-am tinut, din experientele voastre, ca sa nu o lase o clipa singura pe pat. Parca am avut o presimtire, ca am pus-o si pe maica-sa sa-i explice. pacat ca a invatat pe pielea bietiei fete....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

LA MULTI ANI SOFIA IOANA (Mamini) si DAVID (Valcampan) sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si cumintei si sa le ascultati pe mamicile voastre

Anis multa sanatate micutei Ingrid si sa se faca repede bine si sa nu mai aveti niciodata probleme. Pupici multi bebelinei, saracuta de ea, sa-i treaca.

Oana imi pare tare rau sa aud ca ati avut si voi probl cu Eva, pupam fetita scupa si sa va fereasca Dumnezeu de rele de aici incolo.


Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Anis, acu ti-am vazut mesajul de disperare! eu in asemenea cazuri fugeam la urgenta! o data stiu ca am fugit cu Iulia doar in paturica!... locuiam la 200 m de Pediatrie! dupa supozitor i-a scuzut cu siguranta , dar faptul ca varsa.. poate fi si de la medicamente! NU UITA! DA-I CEAI CU SERINGA!!! SA NU SE DEZHIDRATEZE! trimite semn daca mai esti acasa!!!!! ma rog sa SE FACA BINE INGRID!

Lia, bine ca nu a patit fata nimik! va scriam mai demult ca barbatzii au un alt stil de a se juca cu ei si de a-i lasa sa fac mai mult... si mai si zic " las ca nu cade!"... sau " las ca nu are ca patzi!"

Oana, "I don't know what she has" Auzi replica de pediatru!
despre bubitze... cum aratau? le-i vazut?

Noi in continuare ne trezim de 5-6 ori pe noapte si facem scandal daca nu stam cu nasul in tatza mamicii!!!! oricum sunt tot lata de somn! si azi ar fi trebuit sa merg sa-mi caut mobila de sufragerie! dar nu ma tin labele...

Ella2000 si printesele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

La multe luni!
Sofia Ioana si David ! sa cresteti mari si cumintzei sa va bucurati mamicile!!!!!

Irina, cred ca esti happy!

Ema.nu.ella, nici noi nu avem dintisori, desi mi-a scris pediatra " eruptie dentara" eu cred ca sunt chioara! nu vad nik! cred ca ne vom trezi ca le vor iesi multi deodata! sa vezi atunci!

oana, imi pare rau ca ati trecut si voi prin asa ceva! te-ai gandit tu sa-i faci sumar de urina? asa ai depistat?

Pupici bbeilor bolnaviori si multa putere mamicutzelor ingrijorate!

Ella2000 si printesele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

of,doamne,sper ca sunteti bine,anis.multa sanatate lui Ingrid .ce ati mai facut?si nu ezita sa te duci la urgenta,fuga chiar daca nu e cazul,macar sa nu stai cu frica.eu una asa fac mereu.
doresc tuturor bb bolnaviori sa se faca bine
Lia-pupam capusorul care a facut buf
Irina-drum buna azi .ma bucur ca a venit Radu.mai e putin si ne vedem ,chiar daca nu ai timp o sa ne intalnim macar accidental la paine.super ca suntem asa aproape


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

la multe luni si apoi ani sarbatoriti azi

cuscra-cum e Tudor?ca ati mers la .sper ca e bine baiatul nostru
mergem in oras,eu cu dra.si asa nu vrea sa doarma,iar...e ziua lui tati azi si sper sa reusesc sa ii fac surpriza,dar mai am de dat o tura in oras.sper ca diseara macar sa nu-l cheme si dupa program la munca.
va doresc un weekend placut


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Emaaime la multi ani ptr sotul tau si numai impliniri.

La multi ani si bebelusilor nascuti azi.

Si multa sanatate celor bolnaviori si multa, multa putere mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Anca La multi ani sotului tau, sa fie sanatos si sa va distrati azi impreuna si sa iti iasa surpriza!!!!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Sanatate tuturor bebeilor bolnaviori!

Emaaimee, sa iti traiasca sotul si sa fiti fericiti!

multumim pt urari , sa dea Dumnezeu sa traiasca toti bebeii nostri si sa fie sanatosi! si celorlalti sarbatoriti de azi si de zilele astea...


M

Mergi la inceput