The best of aug-sept-oct 2004 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Wow Ionella merci ca ne-ai spus de Lilia, eu nici habar nu aveam de operatie... ma bucur enorm ca sunt bine si sper sa auzim vesti bune de la ea despre printesa mica Acum mai e in spital?

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

nu, au iesit repede din spital, cred c-au stat doar cateva zile... insa am tras cu ochiul pe alt subiect unde mai posteaza lilia si am vazut ca scire ca sunt ok (sper sa nu se supere pe mine)...

andreea, scuza-ma ca nu prea mai apuc sa mai vb cu tine... am avut o saptamana nebuna la serviciu si aseara am plecat la 19 aproape... imi revin eu! Pupici dulci pt. nora-mea... si revin!

danina, esti o fericita ca vb cu printesa la telefon... alex ia tel in mana, asculta si se apuca sa butoneze... cu altcineva vorbeste insa cu mine, nu... cred ca nu-mi cunoaste vocea la tel...
Oricum si eu am fost sa-l vad sambata trecuta; arata excelent, e vorbaret, rade toata ziua, mananca bine, doarme bine... e fericit si linistit, cu siguranta mult mai linistit decat era aici, cu noi... o sa pun poze azi!

ma duc la smotru acum... pupici la mamici si la copilasi si la burtici!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ionella cum sa ma supar pe cuscra-mea mey? Si eu am avut o perioada asa agitata, acums e lnistesc apele, am ramas singurei si poate ne intram intrun oarescare "normal". Ma bucur ca Alex e bine, astept pozicile. Pe mine ma ingrozeste ce repede se scurge timpul asta.... La telefon giner'miu vorbeste ca nevasta-sa, si Gogo ia telefonul dar ca sa-l butoneze (pasiunea e butonul de "end call"), daca aude pe cineva vorbind tace si asculta.
Va pup si ma bucur ca Amelia e bine

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

iaca si eu in fuga cat mananc o ciorba si ma bombane mama ca mananc la calculator....
Cre ca ne inscriem si noi in club..azi vizigotu a refuzat masa de pranz. Dar refuz de ala cu urlete si lacrimi crocodiloase, posibil sa fie de oboseala ca dupa aia a adormit lemn...mai vedem pana deseara ce se mai intampla.
A inceput distractia specifica acelor copii care in timpu saptamanii sunt icoane cu bunica/bona iar in we scot din minti parintii din dotare. Nu m-a lasat nimic sa fac azi, nici macar sa vb cu tac-su la tel, cum ma vedea ca dispar de langa el incepea smiorcaiala specific-taraganata...of.
Va las ca ma striga mama la felu doi, dupa aia ma duc sa ma intind langa pui, daca nu sa dorm macar sa citesc.
Azi facem si noi mucenici de ambele feluri ca suntem cum ziceam famelie mixta, io din buzau si sotu din buzau si tre facuti si de aia in ciorba si uscati.

Va pup si mai dau io pe aici cand ma lasa unii altii ;)

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!

Mada, si Stefan are niste bubitze mici pe obraji, mai bine zis in partea de jos pe falcutze, dar nu se vad decat daca te uiti atent de tot...inca nu m-am gandit daca sa-l dau cu ceva sau sa-l las sa-i treaca de la sine...

Daca mai lucreaza cineva la listutza plsss ne treceti si pe noi cu inca 2 maselutze???Multumim!

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare si de la noi!

Ionela ma bucur ca e bine Alex!....si multumim de vestile bune despre Amelia....

Mada parca tu ziceai de bubite pe fata la pitica....si Alesio a avut intr-o perioada, insa de cand il fac pe fata cu ulei de corp sau ulei-gel Johnson(cand iesim afara), i-au disparut toate si fata e tare finuta.....numai buna de pupat!

Ma duc si eu sa pregatesc niste cartofi frantuzesti sa-i bagam la cuptor ca tare dor mi-e sa pap.....si stiu ca-i plac si la gombotz!

Pupici!


Ioana(12+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna seara!

ce mai faceti?
ca eu nu mai stiu...
azi a scos Vlad din mine si ultimele vagi urme de unt...m-a trezit la 6,30; eu imi facusem socoteala, in conditiile programului lui normal, sa ajung pe la doctorita cu el astazi, la un control de rutina si sa o mai intreb una alta...

dupa desteptarea matinala, a adormit cam 30 de minute pe la 9,20; se facuse 14,30 apoi si el nu se mai culca; zic: hai putin afara, poate dormi mai bine dupa aia...

pe la 15...adoarme in carut - ceea ce nu a facut de muuult...dupa cinci minute incepe ploaia...
noroc ca aveam husa de ploaie la mine; dar eu tot m-am plimbat prin ploaie aproape o ora, de cred ca zicea lumea ca-s usor sarita de pe fix...sa nu-i stric somnul...
in concluzie, in loc sa doarma ca de obicei, doua ore si ceva, a dormit o ora; asa ca tot a plans la doctorita - exact ceea ce vroiam sa evit.
dar probabil ca in timpul saptamanii isi respecta programul ca sa o menajeze pe bona, sa nu se streseze...

in alta ordine de idei, cred ca a functionat si la mine instinctul matern: ca daca nu mergeam la doctorita nu aflam ca, dupa epidemiile recente, s-a schimbat schema de vaccinare, in sensul ca se face rapel (pana acum nu se facea) la ROR la un an si jumatate (18 luni)!
mi-am luat si retete pentru diverse chestii, sa le am in casa...
a, si ii mai dau Vigantol inca doua luni, apoi doar cand ii erup molarii si premolarii...

ei, o seara buna si mai vorbim! ca m-am cam intins...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69639&whichpage=1" target="_blank">Va asteptam la Bazar pt Alex!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Are un an, are diabet, si are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, 5 luni si 16 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetelor!

ne-am pricopsit cu un kk moale, de 4 ori astazi...nu as putea spune diaree, usor diferit la culoare, mai ruginiu as putea zice...nu am schimbat nimic in alimentatie...ma tot gandesc de la ce o fi...
Am pregatit niste zeama de orez si ceai de menta, sper sa il dregem cumva, ma gandesc ca ar putea fi de la invazia de masele...mai este una foarte umflata, a si fost foarte marait si ieri si azi...dar de mancat a mancat destul de bine, mai putin acum la cina



Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Herra nasol cu programul, vezi ca si Mina spune ca ingerasul din timpul saptamanii se transforma in weekend. Eu inca nu am experimentat asta, dar ma gandesc ca asa isi manifesta ei dorul . Hai nu ma injurati!
Rapel la ROR? Ia sa merg si eu saptamana viitoare la dr. sa intreb.
Ana urmareste-l poate e doar o idee moale. Eu ieri i-am dat lui Ale suc de portocale imediat dupa iaurt si nu s-a inmuiat cine stie ce. sa speram ca e de la dintisori!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Multumesc tuturor ca va ganditi la noi...

Intr-adevar Amelia a fost operata. Pe 17 februarie i-a facut derotarea de femur: taiat osul in doua, sucit la 90 grade, si pusa o placuta.
Am stat la reanimare o noapte, atunci a fost mai greu, pe urma a fost bine, m-am si mirat ca nu a avut nevoie de calmante dupa asta...

Am venit acasa si am luat antibitice vreo saptamana, dupa asta nika pofta de mancare, si tare plangea noaptea. Acuma parca doarme mai bine( plange peste una sa zicem) si azi a mancat de 2 ori in afara de lapte, ceea ce e o victorie pentru noi.
Pana cand e tot in ghips pana se prinde osul acolo.

Doctorul a zis ca sa mergem peste o luna-luna jumatate sa facem control si sa vedem , daca e bine, gata e libera si facem recuperare( masaj, fizioterapie), daca nu, mai stam nitel.Deja au trecut 3 saptamani, deci mai avem de asteptat vreo 3 pana la noul control.

Vorbeste tot mai mult, am impresia ca de repetat incearca aproape tot, dar repeta putine dintre ele. Oricum deja avem un mic vocabular si ne intelegem noi incet-incet.
Important e ca stie sa spuna: "nu-nu" foarte hotarata si asa face toata ziua, mai ales la mancare.

Va pup pe toate, chiar daca 8 martie a trecut, va urez: sa fiti iubite si sa iubiti ca asa merita orice femeie in orice moment!

Felicitari pentru Timea si Cali ca sunt bine dupa nasteri. Sper ca prespunerea doctorilor in privinta fetiteti lui Cali sa nu se adevereasca si sa fie totul bine!

Si sper ca toti copilasii vor fi sanatosi!



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput