The best of aug-sept-oct 2004 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si la noi a spart nesuferitul de canin si a revenit si pofta de mancare, prin urmare azi a respectat tiparul cu mancare (ma refer la cea gatita) de 2 ori pe zi.
Acum sper sa luam pauza mai mare pana la urmatorul rand de masele...

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Am uitat sa va povestesc - aseara a venit la mine prietena mea. Dodo s-a tot jucat cu noi, pana pe la 9,30 cand s-a gandit fata ca e cazul sa se culce si nesimtita de ma-sa sta la palavre.
Si-a dus papusile in dormitor pe rand, dupa aia a venit la noi, i-a facut lui Ruxi (prietena) pa-pa, apoi a zis catre mine poruncitor "mama" m-a luat de mana si m-a tarat in dormitor.
Sa ma invat minte sa nu duc copilul la timp la culcare!

Uitati aici cateva poze cu noi duminica trecuta.

Va doresc la toate weekend placut!


Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Raluca m-am distrat tare de Dodolina ta!Pai stia fata ca e ora de somn, si cum tu o ignorai, ti-a adus ea aminte!Copil destept!
Ce-mi place poza in care doarme....!

Cris ai vazut ca am avut dreptate?Ma bucur ca si-a revenit Ale !Acum sper ca te mai linistesti si tu!

pentru mamica care ne-a modificat si noua nr de dintzoci!

Pupici!


Ioana(12+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

quote:
Originally posted by pufymic

pentru mamica care ne-a modificat si noua nr de dintzoci!

Pupici!





Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Sunt trista de ce s-a intamplat si chiar imi vine sa plang din cand in cand. O sa trec curand prin acel loc nenorocit si mie groaza. E drumul spre pitica mea...noi chiar il uram si eu si Paul acest drum Urziceni -Bucuresti e cu ghinion sunt numai cruci si toti nebunii se fugaresc parca in ciuda.

Am aflat de la maicamea ca Dia nu prea a vrut sa manance si roade tot ce prinde e semn ca o manaca tare gingiile, voi ce faceti in astfel de cazuri? La noi e pe drum al 4 dintisor suntem in urma cei drept.





Danina Diana - strengarita familiei
Paula-Diana Poze noi

PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Andora multumesc pt incurajari. Astazi latel am intrebat-o ce sa ii aduca mami si tati si mi-a raspun ca un bb am ras de numa am crezut ca a invatat-o mama dar nu era asa. Bine ca la ea bb mai inseamna si papusa eu acum ce sa cred...

Am vazut si pozicile lui Dodo frumusica foc imi plac pantofiorii. Azi am fost si eu la cumparat hainute de primavara sper sa nu ma fi grabit si la incaltaminte iar pauza e extraordinar de scumpa.



Danina Diana - strengarita familiei
Paula-Diana Poze noi

PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutare frumoaselor!
Am intrat si eu sa va zic "noapte buna"
Naty aaa ce bine ca poate ne vedem in sfarsit!!! Stai ca nu mai am nr acela de telefon c-am pierdut cartela , iti dau PM cu noul nr. Maine tati lucreaza dar poimaine poate macar dimineata dupa ce emrgem la biserica dam sigur prin parc. De fapt si maine pana-n pranz facem 100% o tura prin parc ce ziceti?
V-am vazut ce frumoase sunteti si voi si bunicii si pantofii si tanlourile hihihi ... da, cu hainutele de primavara avem lipsa la pantofi si ceva de pus pe cap, pantalonasi mai avem... poate dau maine o raita prin portofel
Pufy pup dulce pe "Mi" si pe Alesio cel Mare!
Danina pai sa-i duceti copchilului un bebe daca asa a poruncit! Daca vrei o sun eu pe tanti barza .. barza de papusi evident.
Danyce distractie placuta si intensa pana luni
Mina.... ajunsera faxurile unde trebe'?
Eu sunt cam suparici ca finutul nostru (1an si 8 luni) e in spital de aseara cu febra si nu stie nimeni de la ce. De cand a facut vaccinul antigripal (de aproape 2 luni) tot ace febra, a luat vreo 3 tipuri de antibiotice;, la unul a facut alergie, altul n-a avut efect, ultimul a mers, acum i-au bagat perfuzi si i-a scazut febra si asteapta analizele.... exudatul si consultul sunt super bune, duminica ma duc pe la Budimex sa vad ce face... noi am fost niste norocoase ca n-am avut decat un episod nasol.... uffff.


Mai ma gandeam azi la LiliaToma, ce-o mai face Amelia??? N-am mai auzit de ele de f mult timp, sper ca sunt ok si ca Amelia e spre bine... le pup duuulce pe amandoua domnisoarele dragutele si curajoasele
Va pup acum si va doresc somnic usor si noape buna!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata fetele,
andora, spoer ca finutul vostru sa fie bine, sa descopere de ce face micutul febra. la budimex sunt medici buni, sunt sigura ca va primi tratamentul adecvat si se va face bine
am stat ieri afara 3 ore, n-am mai iesit de multtt asa cu carutul la plimbare si sa stam atat, a si dormit afara.
in schimb de frig, vant nu stiu exact de la ce face niste bubite si o iritatie pe obraji si pe barbie.
tot uit sa o dau cu crema aia de la sanosan de vant si frig, aseara era rosie rosie.
vreu sa va intreb cine mai da la bebe lapte praf formula 3, humana sau milumil, puteti sa-mi spuneti cat va tine o cutie?
e urat afra cred ca azi nu iesim vad ca ploua...
va pup

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor, va doresc un super week-ned!
Mada multumim mult de incurajari, eu una nu cred ca aer ce sa fie grav, finutul sta practic la bunici mai mult si acolo se pare ca tot raceste in casa (ca afara-l scot cam rar) parerea mea e ca a devenit mai sensibil... bine c-a trecut acum, sper sa nu contacteze eu stiu ce altceva din spital
Bubite din acelea pot fi de la vant... Gogo face pe barbita de la laptic cand bea(mai exact roade) din biberon. Laptic noi nu mai bem formula.... de iesit afar si noi am stat ieri mult, am fugit si ne-am bucurat de soare, insa azi e asa innorat... acum cai zis tu m-am uitat pe geam si e ceva gen burnita, sper sa nu se raceasca, vad ca sunt 3 grade, poate mai creste...
Hai ca m-am lansat in aprecieri meteorologistice se vede ca n-am chef de treaba si ca nu-mi e sotul acasica.
Plec ca ma cheama maimutica maraica

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

quote:
Originally posted by andora

Salutare frumoaselor!
Am intrat si eu sa va zic "noapte buna"
Naty aaa ce bine ca poate ne vedem in sfarsit!!! Stai ca nu mai am nr acela de telefon c-am pierdut cartela , iti dau PM cu noul nr. Maine tati lucreaza dar poimaine poate macar dimineata dupa ce emrgem la biserica dam sigur prin parc. De fapt si maine pana-n pranz facem 100% o tura prin parc ce ziceti?
V-am vazut ce frumoase sunteti si voi si bunicii si pantofii si tanlourile hihihi ... da, cu hainutele de primavara avem lipsa la pantofi si ceva de pus pe cap, pantalonasi mai avem... poate dau maine o raita prin portofel
Pufy pup dulce pe "Mi" si pe Alesio cel Mare!
Danina pai sa-i duceti copchilului un bebe daca asa a poruncit! Daca vrei o sun eu pe tanti barza .. barza de papusi evident.
Danyce distractie placuta si intensa pana luni
Mina.... ajunsera faxurile unde trebe'?
Eu sunt cam suparici ca finutul nostru (1an si 8 luni) e in spital de aseara cu febra si nu stie nimeni de la ce. De cand a facut vaccinul antigripal (de aproape 2 luni) tot ace febra, a luat vreo 3 tipuri de antibiotice;, la unul a facut alergie, altul n-a avut efect, ultimul a mers, acum i-au bagat perfuzi si i-a scazut febra si asteapta analizele.... exudatul si consultul sunt super bune, duminica ma duc pe la Budimex sa vad ce face... noi am fost niste norocoase ca n-am avut decat un episod nasol.... uffff.


Mai ma gandeam azi la LiliaToma, ce-o mai face Amelia??? N-am mai auzit de ele de f mult timp, sper ca sunt ok si ca Amelia e spre bine... le pup duuulce pe amandoua domnisoarele dragutele si curajoasele
Va pup acum si va doresc somnic usor si noape buna!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea




buna, fetelor, iaca si eu in viteza pe aici... am vb cu lilia pe msg acum vreo 2 saptamani, o operasera pe Almelia si erau bine... vesti mai noi nu am, insa mai incerc sa iau legatura cu ele...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput