Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Dani sanatate multe fetelor, mai ales Mariutzei!

Si ca sa vedeti ca tin cont de sfaturi culinare am papat aseara cartofi copti in coaja, umpluti cu cascaval, branza topita si smantana. Slanina cu popcorn las pe maine (ca si in seara asta face taica-meu ceva bun, dar maine pleaca acasa ).



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Vai ce tragedie cu Laura Stoica. Imi placea mult cum canta asa ragusit (un fel de Tina Turner romaneasca). Si saraca si graviduta. Cum e viata asta!

Kid sa va fie de bine botezul.

Dani sper sa treaca perioada asta “virusolenta” cat mai repede.

Simodina (tin pumnii varei tale), Anya, merci de raspuns.

Bine ai venit Serini_r

Tonnia asa e cu piata asta. Mai intai se adreseaza top-ului si apoi clasei de mai jos si tot asa. Si eu ma zgarai pe ochii cand vad ca se ieftenesc (m. ales produsele electrocasnice) dar cand iti trebuie ceva normal ca te duci la cea mai noua aparitie.


Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ioana, ! Si eu de-abia astept sa te vad!!!
In alta ordine de idei, ia spune-mi tu mie, cunosti pe:
Flavius Tapu- se ocupa cu computatoare si telefoane mobile - probabil inginer
Adi Dicu - procuror
Ierulescu - popa
familia Sandu - Bogdan Sandu inginer constructor
- Sorin Sandu prof de fizica cei 2 frati mutati in Bucuresti cu ocazia facultatilor
Si ceilalti prin Bucuresti in afara de Flavius.
Toti botosaneni!
Ce zici? Te-am dat pe spate?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Carmi, mercic pentru reteta de muci!!!
Fetelor, de vreo 2 capitole s-a pierdut inceputul de dupa lista cu ce mananca bebelusii nostri, se poate readuce?
Karmentuza, si eu vroiam sa intreb acelasi lucru, de unde stiti fetelor cate grame are piureul? Cu castronele gradate, cantarire?
Ce ma distrez, m-am spalat pe dinti in fata Anei ca tot dadea sa planga si ce se mai distra ca ma vedea cu bulbuci la gura, radea de nu mai putea!!!
Aaa, nu v-am spus minunea, ieri s-a intors Ana pe burta in sfarsit singurica singurica!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ohooo, vazusem ca zicea Irina ceva de sch. capitolul si pana sa dau eu pe pagina noua deja ati scris o gramada...

La multi ani sarbatoritilor de azi Ilinca, Maria, Iustin, Alexia Maria, Monica Maria si Antoine!

Irina, ti-as fi dat si eu vreo 4 kile, dar te las sa le iei de la Ioana .

Ce vroiam sa zic, noi i-am luat zilele trecute lui Matei scaunul polly de la bebelusultau, fara sa ma mai deplasez pe undeva. Ni l-au adus acasa si l-au si montat (nu ca ar fi mare chestie) si costa tot 4.8 mil.

In alta ordine de idei, Mifloricico, pe la cat iesiti azi daca iesiti? Ca azi ma simt ceva mai bine cu creierii, adica s-au obisnuit saracii cu programul asta aberant de trezire si pot sa vorbesc fara sa sperii lumea .

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana nu ma gandesc ce salariu ai (asa ma gandeam eu canemtii platesc mai bine), oricat ar fi e pe munca si meritul tau . Si de schimabt capitole, inca imi place, dar ma irita cand merge greu site-ul...

Mifloricico am citit ca se poate pune lapte (sau cereale) in supa pt ca sunt gustri cunoscute de bbi si asa pot accepta mai usor noul fel de papica. Eu am incercat in supa de morcv (degeaba ) si nu mi s-a parut "scarboasa" deoarece supa e oricum dulce (daca nu pui sare evident ). Mie imi plac maclavaisul lui bb .

Vera cuscra, negociem kg ...

Atata "papica" am in cap ca si la srvici cand vine vorba de mancat/mancare eu tot papat/papica folosesc .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

fetelor,

care a auzit de MILASAN BIO...sunt ca si hipp-ul, sortimente de meniuri, sucuri, fructe, etc.
eu primesc maine sortimente de piureuri de fructe si sucuri pentru copii de la 4 luni in sus...
primesc muuulttt si gratis.
ce ziceti sa refuz oferta asta??
tre' sa mearga sotu cu masina 80 de kk. atat ne costa.
mama o facut rost....

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

daca stateati prin arad era super. dadeam.

am vrut sa scriu km



Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Chiar, Mifloricico, parca fetita ta e nascuta inaintea alei mele, nu? Ieri s-a intors singurica pe burtica? Fata mea are 5 luni implinite si inca nu se intoarce. Oare trebuie sa ma ingrijorez? ca deja am facut-o. Se intoarce de pe spate pe o parte, cand e dezbracata la fundul gol. Imbracata nu prea. Ridica picioarele in sus, se sprijina in calcaie ca si cum ar vrea sa faca podul de jos dar nu se intoarce. Am gasit carnetelul si fisa lui fii-miu si in alea scrie ca el la 5 luni se intorcea. Ce e de facut? Eu deja de vreo 2 saptamani ma stresez pe chestia asta. In CC a lui Capraru scrie ca 25% dintre copii nu se intorc la varsta asta. E si ea printre cei 25%? Saptamana viitoare cred ca ma programez la dr. (Stanciu) sa vedem ce zice si de lacrimi. El o stie, a mai consultat-o de vreo 2 ori. Cred ca daca era ceva in neregula cu ea mi-ar fi zis, nu? Mai e cineva cu copil de 5 luni care nu se intoarce? Alina, ce parere ai?


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Fetele, azi sunt si io mai linistita.
Astept weekendul sa profit de copii, ca we trecut am lucrat.
Sper sa mai facem poze si sa actualizez site-ul cu poze.

Diseara ma duc la un chef de scarbiciu, fara copii si barbat.
Sa vedeti ce disperat e si Victor si sotu'. Ca raman singuri.
Sotului ii e frica ca ramane cu el si trebuie sa joace septica.
Nu le-am spus ca voi merge de la 10-12 noaptea si ca nici nu imi vor observa asa lipsa.

Anca a fost tare maraita azi noapte, se pare ca nu va mai fi stirba
Victor e tare simpatic, ii scrie biletele "Anca, te iubesc fiindca esti surioara mea". Mi-a zis ca ma iubeste si pe mine ca am nascut-o pe Anca
Miercuri o intepam si noi pe Anca ca sa aniversam joi 6 luni intr-o dispozitie adecvata.

Ma bucur ca s-au rezolvat cu canale lacrimale la bebici. Carmen, sunt sigura ca se va rezolva si la Catalina.
Carmen, si mie mi se pare ca Anca e in urma lui Victor la 6 luni.
Eu stiu ca Victor se tara pe coate la 6 luni de la un capat al canapelei la celalalt. Dar parca era si mai slab

Eu cred ca nu facem prea bine ca ne comparam copii intre ei, fiecare are ritmul lui. De exemplu, Anca gangureste mai mult ca Victor.

Dar si eu astept raspunsul Anyei.




Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput