Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Noki, draga mea, eu nu alaptez 100% ca sa aiba rezerve serioase de fier, si stii ca nu prea maninca , are 5900la 4 luni si o saptamina, ceea ce nu este prea mult.Pediatrul barbatelului este si al Evei si este un dc bun, rezervele mele sunt in masura in care cu ea am inceput mai tarziu si cu el ma devreme, si nu stiu cum va reactiona din punct de vedere al kk si al poftei1
Cum e Sara dupa vaccin.

O veste foarte buna pt mine, a venit indemnizatia de maternitate
Din ianuarie stateam pe salariul lui Victor, super!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki perfect de acord cu tine, no baby la Baby expo!
S-ar putea sa vina taica-meu la mine si asa sa pot iesi vineri.

Eu ma gandeam ca ori sa ne intalnim numai noi, mamicile la Baby expo, ori daca voi va intalniti si eu nu am cu cine sa o las pe Nati, vin cu caruciorul, ne vedem un pic in parc (in fata salii poliv), ne pupa, vorbim un pic si gata.

In sala aia cu atatia copii trebuie sa fie bomba cu microbi, zau asa!

mandy co-suferitoarea mea, vad ca Nati a supt acum un san, din celalalt abia a gustat, dar cam asa facea de regula ea la ora asta. Asta seara sa incerc sa nu o prind deja nervoasa la ora mesei. Poate-poate o conving sa suga de la mine.

Lavi draga, multumesc de intrebare, Nati face mai binisor in sensul ca mai tuseste productiv si mai haraie dar nu mai are respiratie suieratoare si nu mai horcaie. Stiu ca nu-i un termen tocmai potrivit si placut dar.. asta e!

Ia sa revin la subiecte mai placute: cu tonajul cum mai stai? Ca siluetissssima cum te stiu parca vad ca ti-ai revenit 100%. Plus cei doi mancatori de calorii!

Lavi poate n-ar fi lipsit de interes sa-i dai totusi un pic de vitamine ca al tau chiar e cam micut pt varsta lui. Sau mai bine da-i vitamine sub forma sucurilor de fructe. Incearca mandarina, portocala (sa nu-i faca kk moale), pe langa mar si morcov. Eu asa i-am dat Silviei ca si ea a fost mai subponderala de felul ei.

Atena era sa-mi stea inima-n loc cand am vazut 520.000. Cutie dubla - da, asa mai vii de-acasa. E o farmacie dintr-un lant, sau o farmacie "individuala"?

Eu vreau sa incep diversificarea pe la 4 luni jumate, cu suc de fructe. Pe la 5 o sa incep cu supica, apoi ingros supica cu legume pasate, ingris si sucul.. sa vedem cum o vrea si o tolera. Pe la 6 luni vreau sa ajung la piure de cartofi si carne. Oricum, acum ce imi doresc e sa se faca bine si oi vedea.

Pana la 6 luni mi-as dori f f mult sa nu-i dau deloc lapte praf, sper sa-mi si reuseasca!!!!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

joy, sorry, tu ai si postat la sub acela!

noki, ce naiba sa facem?de ex noi nu avem pe nimeni in buc si chiar nu avem cu cine sa il lasam pe bb!si ce sa fac, sa nu mai ies din casa sau sa iesim numai separat?asta e...din cand in cand iesim toti 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi- ai drepatate ca e putin camin urma cu greutatea. Si noi suntem cam pe butuci la capitolul alimentatie - mana in mana cu Nati si Vladutz al lui Joy - e o conjuratie, clar!
Soacra-mea=asitenta pediatru, mi-a recomandat sa-i pun in ceai niste picaturi de lamaie, sunt bune ca au vitamina C. Feli ii da si ea Ilincutzei vitamina C si a facut o pooooofta de papa, de numa'!
Deci pe aceeasi idee cu lavi02 - tot chestiile naturale - sucuri de fructe sunt cele mai bune!
Gata, am tulit-o - la mama apoi la 14 la vaccin! OOofff! Urasc treaba asta!


Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

da, si eu m-am gandit ca sunt prea multi copii la baby expo si cred ca o sa intram pe rand, iar unul va sta cu victor afara!sper sa fie frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

HELOOOO

NICHITA sa traiesti sa inflorestia sa te faci mare si frumos!!!!!
LA MULTI MULTI ANI


Sa termin mesaj inceput acum 1.5-2 ore....

adicatelea nu mi-a dormt azi decat vreo 1 ora adunata....asta tinand cont ca s-a trezit la 7....
ies cu el afara ca poate o dormi


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna dimineata! La multi ani Anda sa-ti traiasca copilasul!

Lavi, laptele Topfer in Bucuresti se gaseste la farmaciile Donna (acum sar putea sa se gaseasca in mai multe farmacii dar am inteles ca in Donna gasesti sigur).

Despre Baby expo: eu o sa merg cu Bianca ca nu am cu cine sa o las in primul rand si in al doilea rand daca e sa raceasca sau sa faca o boala contagioasa vii si tu cu microbul acasa, asa ca eu nu ma sperii,merg cu ea.Noi am fost cu ea de la 3 saptamani in cora si Doamne ajuta inca nu a avut nimic si sper sa nu aiba.


Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

La Multi Ani Nichita -poetu'-ginerica!!!
Sa cresti sanatos, energic si voios!
Anda, deja au trecut 3 luni, nu-mi vine sa cred! parca mai ieri tanjeam dupa mirosul pastei corectoare ah, ce vremuri!

Noki bafta la vaccin!

Hai Lavi02 cu lap-lap!





Ina si Rachel
23 noiembrie

Virsta puisorului meu:
http://b1.lilypie.com/ZxVcm5/.png[/img][/url]

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

gata, mi-a adormit si mie ardeiasu' - tocmai acu', cand tre sa se trezeasca sa manance... ca a mancat ultima data la 9.
da' azi-noapte a dormit de la 22:30 pana dimi la 9, neintrerupt. asta ca sa scoata parleala cu ce mi-a facut aseara... ei...
la babyexpo eu merg fara puiu. da' nu stiu in ce zi, ca nu stiu ce program au posibilii bebisitari. merg tocmai pt. scaun. mie imi place ala chicco poly. poate au vo oferta
azi i-am pus lu bibi "baby einstein" - cool, se uita la calculator fascinat si se spargea de ras cand apareau copilasi sau cate o manuta de-aia.
din pacate eu am numai 2 "episoade".
c & andreiasu adormit
ii dai pup si l-ai trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ce faci, ina mama, la ora asta???
ce face bbelina rachel?
c

Mergi la inceput