Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna mamici

azi ne-am trezit pe la 7.30, bb a papat bine, si pe la 9 si ceva l-am pus in patutz ca avea ochii mici. s-a jucat cu manutzele cam 20 de minute si acum face nani...hi hi, e cel mai cuminte baiat

Aseara l-am lasat cu mama mea si am fost si noi la cumparaturi ca oamenii, plus la o cafelutza...cand m-am intors mi-a spus maica-mea ca desi s-au jucat, bb a fost cam abatut. Avea niste ochi mari cand am venit acasa (era pus la culcare), dar l-am luat de manuza si a adormit imediat. Oare sa fi fost suparat un pic ca am fost plecati? sau mai degraba nedumerit. nu e prima data cand il las cu buni, cateva ore seara...of of

spun si eu la multi ani tuturor mamicilor! hi hi... abia astept sa-mi faca fii-miu un desen de 8 martie!!

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

ah...eu am baut cafelutza fara cofeina....

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

La multi ani, dragi MAMICI, sa fiti fericite alaturi de cei dragi voua!!! Mi-a placut urarea scrisa de Simodina asa ca subscriu si eu la mesajul ei . O si un de la Vladut pt toate fetitele.

Maddy eu ii dau fier dar nu s-a constipat. Un kk pe zi e mai negru, dar restul sunt ca de obicei.

christina_m toate cele bune sotului de ziua lui si petrecere frumoasa. pt felicitarile primite.

Anya20 super pozele . Ai o minune mica si draguta .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,

La multi ani tuturor mamicilor si o primavara frumoasa!
Si Alexandru s-a trezit la 7 si abia pe la 8 l-am convins sa mai doarma 2 ore si am dormit pana acum 15 minute amandoi.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

caut scandalul de la celelalte mamici de juma de ora....stie cineva macar orientativ pe la ce pag este?

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata dragi mamici,

Multumim frumos de urari, azi ne dublu-aniversam, Victor implineste 5 luni iar eu (ca multe dintre voi) ma calific pt prima data la ziua mamei, Doamne ce mare fericire.

La multi ani si de la noi sarbatoritilor zilei: David Stefan, Anamaria, Stefania, Monica si Casian.

La multi ani mamicilor, va pup pe toate, va urez o zi minunata alaturi de bebicii vostri scumpi.

Noi suntem un pci mai bine, Victor s-a adaptat la cresa si acum mananca si la biberon. Am trecut prin clipe grele, dar acum e mai bine.

Acum ma duc la coafor sa ma fac bela; cand ma intorc am foarte mult de citit din urma, asa ca ne auzim mai incolo.
Pupici si o zi faina,



Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata, si la multi ani tuturor fetitelor si mamicilor!

Incerc din nou sa raspund din urma in mesajul asta.
Va multumesc mult ca mi-ati tinut pumnii, a avut efect, si pentru urarile de bun venit!
Iulia, bine ai venit la noi.
ege, nadina, simonique, felicitari pentru stelute.
jadi, tonnia, daniela, sanatate la bebei!
Marlena, cu intirziere, la multi ani pentru tine si Alexandru! Sa fiti sanatosi si fericiti!
mifloricico, felicitari pentru ma-ma-ma.
Carmi.
Gabriela (valen), ce ca reusesti sa stai cu 2 bebei.

Sa va zic ce-am facut in olanda si are legatura cu bb: bineinteles i-am cumparat haine portocalii (cum altfel). Nu am prins sezon de reduceri, dar chiar si asa, body-urile erau 2 euro. Si am stat si o ora juma' in ikea, si am luat niste chesti colorate de pus jucarii si haine (3 euro bucata). Am fi cumparat si mobila pe bune, dar ne-am gindit ca daca ne intoarcem sa locuim acolo, trebuie carata de 2 ori. A, si cel mai romantic a fost ca am avut pompa cu mine; am reusit sa pastrez niste lapte, incerc sa nu o intarc (fac parte din grupul mamicilor care vor sa alapteze pina la 1 an, chiar daca doar de 1-2 ori pe zi).

Cit despre incuscreala, noi l-am cerut pe Andrew americanu', dar de citeva luni nu ne-a mai bagat in seama (cuscra oana, zi daca bagam divort, ca nu e cu suparare). Asa ca sintem si noi pe lista cu "single, but looking". Si nu mai facem noi primul pas, ca vad ca nu avem noroc asa. Asteptam curte serioasa, sa se vada interesu' petitorului.

(am ajuns la cap. 63)

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Va rog frumos,

ce fel de gleatina se pune in tortul diplomat.....si cum se prepara aceasta?
vreau sa fac si nu vreau sa dau rateu. Mia bine intreb inainte....

Va roggggg sa-mi scrieti.

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Bianca, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70332&whichpage=1" target="_blank">aici gasesti referinte la scandal, si cu paginile corespunzatoare de la scutece.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

MAME, va doresc La multi ani sa va distrati bine azi si sa va destrabalati ca meritati!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput