Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Veronica cumperi gelatina de la dr. Otcker (sau cum saracie se scrie ). E la pliculet de 10 g. Si parca la tort trebuiau 40 g (ca nu stiu fara reteta in fata :D). O dizolvi in 40 ml apa calduta spre sfarsitul procesului de preparare a cremei. Daca se dizolva greu pui recipientul cu gelatina dizolvata partial intrun vas cu apa fierbinte si amesteci pana se lichefiaza. Spor la facut si apoi la papat! daca ai si alte nelamuriri nu ezita .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

La multi ani, dragelor! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de puiutii vostri minunati si de sotiori!
Mai, Ioana, abia ce aterizashi pe aeroport si gasishi subectul de scandal! Trebuia sa vii tu toooooocmai din Olanda sa ni-l arati, ca noi fuseram acilea si nu l-am vazut. Oki ager de soacra ai .


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

IRINA

deci, nu se fierbe un pic pe foc?

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Antoine va ofera la toate mamicili si fetitele un mare La multi ani plin cu florii

LA multi ani pt sarbatoritilor de azi care isi fac lunita David,Anamaria,Victor,Monica si Casianpupici de la noi

un buchet mare de flori pt "ma petite amie" Ana_Maria (mesaj de la Antoine)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Veronica eu nu am fiert-o, deci nu recomand . Eventual fierbi apa intr-oala si in ea pui recipientul cu gelatina dizolvata in cei 40 ml apa calduta (bain-nu stiu cum in FR ca nu stiu cum se scrie).

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

IRINA

bain-maire

mercic de raspuns

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna zane frumoase!!!
LA MULTI ANI DE 8 MARTIE TUTUROR!!! SA FIM FERICITE SI IUBITE IAR VIATA NOASTRA SA FIE CA O PRIMAVARA INFLORITA!!!
Multumesc si eu pentru urari!!!
Simona, frumoase poze, le-am vizionat si pe cele cu "tentativele", noua ne-ai aratat direct finala sa ne rupi gura!!! Eu zic ca Maia e prea mica pentru premergator, nu sunt sigura de asta dar sa nu-i afecteze coloana!
Dani, a mea s-a constipat de la morcov crud! ce sa mai zic de ala fiertu...o mai las un pic si incerc din nou!
Alinam, si a mea a inceput scanceala de vreo 2 nopti...nu plange mult, cred ca o doare burtica, are o crampa, se elibereaza si gata; doar ca pana acum n-aveam problemele astea...hmmm
Dana_ch, ma bucur ca Cezara e mai bine! Dar unde sunt gogosile??? Nu le vad!
Bine-ai venit Futuremother!
Ioana, de ce s-au certat mamicile de dupa noi? ca si eu vrea sa stiu..., da, da, sa fim la punct cu scandalurile! ce ti-e si cu fetele astea!
Dana_Lucia, ma bucur ca sunteti OK!!!
Marinela, ce baiat mare, ce frumos sta el in fundulet! Acus' o ia din loc!!!
Nanadana, ce bine ca ti-a trecut asa de repede! Cred ca Ana era clar sortita, o sa va serbati deodata ziua de nastere!!! Ce faci? Lingi ecranul? vezi ca maine o sa vezi mucenicii!!! Tu cand vii prin Romanica? Ca s-avem motiv de intalneala!!!
Hai ca m-am intins ca o placinta!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ioana, bine venisi!Sa-ti traiasca ochiu' soacrei, hehe. Baga fuga poze cu cumparaturile ca iar te pandesc .

Si acu' sa ma bag si eu in seama apropos de scandalurile astea. Zau ca io nu pricep cum de nu pot unii sa doarma daca nu isi dau cu parerea dezaprobatoare in legatura cu modul de a vorbi, de a fi sau de a-si cheltui banii ale unor persoane pe care nici macar nu le cunosc. Nu o intzeleg pe Pisi, dar nici pe fetele care-i dau apa la moara, zau asa. Ete ca imi dadui si io cu parerea si ma bagai unde nu-mi fierbe oala, na .

Si mai am ceva de zis ca sa va radeti si voi de mine . Io cand am vazut poza cu echilibristica a Simonei8004 nu mi-am dat seama ca e puiutza ei, am zis ca e o papusa si ca distreaza mandra cu ea !M-am prins doar cand ati inceput voi sa va minunati...Oricum e super-tare.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Veronica .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Dragi mamici,urare de la noi aici:http://pg.photos.yahoo.com/ph/dianazahan/detail?.dir=/d854&.dnm=5b4cre2.jpg&.src=ph
si aici:http://pg.photos.yahoo.com/ph/dianazahan/detail?.dir=/d854&.dnm=be46re2.jpg&.src=ph

Ziua de 8 Martie am perceput-o si pana acum ca fiind o zi speciala,dar azi simt intr-adevar ca-i ziua mamei.E drept ca a avut grija de asta si fiu-meo care s-a trezit la 1(nu s-a mai trezit la ore de astea nici nu mai stiu de cand)sa-mi spuns "La multi ani!" asa cum stie el mai bine,adica la tzitzi.

Mergi la inceput