exista vreo viitoare mamica de 40 de ani?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Buna!
Povestea este urmatoarea:* m-am casatorit pe la 30, am inceput tratamente si interventii dupa un an de asteptari si pe la 35 am avut prima sarcina, dar s-a oprit in evolutie la 9 sapt.
Au urmat alti ani de tratamente( 4-IAS), si in 2005 cand am spus -GATA- , si ne pregateam pentru adoptie am ramas din nou insarcinata( spusesem ca este ultimul tratament/stimulare pe care o mai fac) si in august 2006 la 38ani impliniti am nascut o minune de fetita.
In noiembrie 2008 am avut un test pozitiv, de data asta natural, dar din pacate s-a oprit in evolutie la 8 sapt.
Acum dupa ce am pierdut sarcina, imi fac tot felul de ganduri, si chiar daca in vara voi implini 41ani, inca mai am sperante la inca un bb.
In februarie voi merge la control sa vedem cu e dupa chiuretaj, si o sa vorbesc cu medicul.
Sotul este de acord cu inca un bb, dar nu ar dori sa fac iar stimulari hormonale, si cu tratamente naturiste cred ca e putin probabil.
Majoritatea rudelor care au stiut de aceasta sarcina, sunt revolate , ca "ce imi mai trebuie, ca am deja un copil", si ca sunt o "inconstienta".
Oare chiar sunt? daca imi doresc inca un copil, si ca probabil in cel mai fericit caz si daca totul va fi bine voi avea 42 ani, sau peste?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Nu mai este chiar nici o mamica sau viitoare mamica de peste 40 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Hello Annaa, ma ofer eu!
Iti tin pumnii sa reusesti sa-ti indeplinesti visul.
Cand citesc ce scrii tu acolo, ma indignez pur si simplu. Of!
Am fost in Ro azi vara si vorbeam cu o tipa care isi dorea cu ardoare un al doilea copil, nu am putut crede cand a zis ca medicul i-a zis ca-i inconstienta. Pt ca e prea batrana si bolnava. Tipa asta are 38 de ani, si e intoleranta la gluten. Iti sugerez ce i-am sugerat si ei... incearca sa nu-i bagi in seama, chiar daca-i greu.

Cu tratamentele nu te pot ajuta cu sfaturi, ca's ignoranta.

Bafta, Annaa!


Common sense is not so common...[Voltaire]
Mom & DJ, 13, inside - www.youtube.com/view_play_list?p=EA34EC6CE820927B" target="_blank">out, stuff 'n www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Anna eu in vara cand voi implini 42 o sa am bebe... Sper sa fie totul bine pana atunci.
Nu am nici un fel de probleme medicale, mai am o fetita de 9 anisori si la mareeeeea cerere a ei de a fi big sister am luat aceasta hotarare. Mi am zis cu Dumnezeu inainte!

Te pup!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Felicitari corinadana, cand vine barza? Raluca e in extaz, banuiesc!


Common sense is not so common...[Voltaire]
Mom & DJ, 13, inside - www.youtube.com/view_play_list?p=EA34EC6CE820927B" target="_blank">out, stuff 'n www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Multumesc mult mQQm, daaa in extaz draga de ea. Isi face planuri si planuri...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos!
Te intrebam cand e due date sa vad daca ai o zmeura au ba.


Common sense is not so common...[Voltaire]
Mom & DJ, 13, inside - www.youtube.com/view_play_list?p=EA34EC6CE820927B" target="_blank">out, stuff 'n www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

si eu incerc , ardeiash, nu-mi iese dar perseverez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

mQm , o zmeurica da!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput