exista vreo viitoare mamica de 40 de ani?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bafta la nastere! si multumesc de informatii. mai da ce curajoase sunteti cu toatele!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:

Oare mai este de actualitate acest subiect?
Mai raspunde cineva... primul copil la 40+?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

tuby68 subiectul este ramas deschis daca sunt intrebari desigur se va putea continua aici ,nu e cazul de un nou subiect cu aceasi tema.
pupici

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute!
Fabya
Poze Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:

Da ar fi super daca s-ar continua poate asa am avea mai mult curaj si am primi si mai multe sfaturi.
Cate au reusit sa faca un de cand nu s-a mai postat aici si daca au mai continuat sau poate sunt si alte fete noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pai, continui eu. Primul copil l-am facut la 32, al doilea la 37 si cu al treilea sint insarcinata acum, in 7 luni, la 39 pe care ii voi implini in septembrie. Si nu numai asta, dar la primele doua am ramas insarcinata dupa 9, respectiv 8 luni, iar de data asta... a venit singur, am ramas din prima calcatura pe bec si eu inca mai am senzatia ca era chiar oleaca pe linga el... numai ce l-am atins si gata, au aparut cele doua liniute. O alta prietena de-a mea a avut cam acelasi program de nasteri, numai ca e cu un an mai mare si acum, la 40 impliniti e insarcinata cu al treilea. Deci, daca vrei, se poate. In rest, Lucas a fost mai mult decit explicita in privinta lucrurilor pe care trebuie sa le faci.

Eu nu am facut amnio dupa triplu test (care nu-mi arata nici un risc) nici la sarcina de la 37, nici la cea de la 39. Pare totul mai mult decit in regula cu bebelusul, toate analizele si nu putine au iesit bune, desi ginduri negre mai am si eu, dar le-am avut si la 32 si cred ca le-as fi avut si la 20 si inca le mai am si acum, dupa ce s-au nascut fetele si le vad ca sint sanatoase. Paranoia scrie pe mine! E si normal sa fii ingrijorata cind dai viata unui puiut si porti intreaga raspundere pentru el. Sper din tot sufletul sa fie si baietelul sanatos, abia astept sa-l vad si sa ma linistesc... un pic macar. Bafta multa si daca esti sanatoasa, nu mai sta pe ginduri.

Edit: Ah, si daca mai vrei un exemplu bun si incurajator, directoarea gradinitei unde e Tudora are 42 impliniti, se chinuie sa aiba un copil de vreo 15 ani si inca mai spera, ba chiar e foarte increzatoare ca va face unul pina in 45!!!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">24+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:

Felicitari si sa iti traiasca copii!
Sunt superbi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bblusha spune:

ma puteti ajuta sa intru in legatura cu mamici care au ramas gravidute pe la 40 ani. Am negociat cu sotul meu si ne-am dori inca un bebe, dar vreau sa ma documentez maxim!!!
Multumesc mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Bebelusha, eu sunt o mamica din aceea. Primul bb l-am nascut la 37, al doilea la 40 de ani. Ti-am trimis si PM.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axelid spune:

Buna! Si bine v-am gasit!
Si eu sunt o viitoare mamica de 40 ani, adik in decembrie voi avea o fetita, primul nostru copil (obtinut prin FIV) si poate nu singurul...
Asa ca, se poate si la 40 de ani sa ai o sarcina fara probleme (asa este sarcina mea) si sa te bucuri de toate transformarile unei sarcini (deoarece, daca iti doresti f. mult un copil, sarcina este in totalitate o bucurie si nici un simptom: greturi, sangerari, contractii, surplus de greutate, insomnii etc. nu te deranjeaza).
Pentru orice intrebare, nelamurire....

Axelid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Ce mai faci Ardeiash ?
Ce hotarare ai luat ?

Mergi la inceput