Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Pitu, antibioticul da si el inapetenta. Iar suc de morcovi fara nitriti poti sa cumperi de la Hipp pana faci tu cultura bio.

Mai fetelor, cum imi dau seama daca lui Dinu ii place sau nu piureul asta de fructe: el deschide gura dar trage o mare grimasa si strange buzele iar mancarea ii iese partial printre ele. dar nu da capul la o parte, deschide in continuare gura si aapoi iar se stramba. Ii place sau nu ca n-as vrea sa-l fortez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Tonnia, si al meu deschide gurita dar nu-si intoarec capul sau sa se strambe.
ai rabdare sa vezi cum papa tot si dac da afara este ca nu e obisnuit.
la mine mai da si afara dar deschide gurita....si ma trezesc ca nu mai este pireu. Cum iti explici?
copii care nu doresc se strmaba, dau din cap, se intorc cu capul, maraie, altii chiar incep sa planga.


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Neata!
Hai sa fac eu lista cu Baby Expo + La Mama:

1.Ina -alias Country girl
2.Bianca -alias Biu Mil
3.Vera -alias Godzila
4.Deniss -alias Jadi
5.Alina -alias

Din ce-am inteles, votul ar fi pt. Vineri. Expozitia se deschide la 10, asa ca propun sa aterizam pe la 11 (doar nu o sa deschidem noi standurile ) stam 2-3 ore si dupa aceea directia La Mama pe la ora 14-15. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Neatza!

Ntz, ntz, ntz pai pe mine unde ma lasi Alina mama? Si pe Simona (kid))? He he,glumesc! Noi ne-am anuntzat cu ceva timp in urma si ne-am pierdut pe drum, dar te rog sa ne adaugi acolo la listutza . Cuscra, sper ca nu te-ai razgandit!Tot petreceti, unde ai disparut? Ce face nora mea?

La multi ani sarbatoritilor zilei!

TonniaSerban se stramba si acum, dupa o luna juma de la diversificare, de fiecare data cand ii pun un fruct pe care i-l dau mai rar (ex para) Se stramba pretz de 5-6 linguritze dupa care rade 200 g. Cand i-am dat piureul de legume mai mare si nu-i placea nu numai ca se stramba dar intorcea capul si plangea.

Alina
noua ne-a dat doctoritza niste picaturi de nas pe ale caror prospect scrie numai dupa 1 an. Contin 0.025 clorhidrat de oxymetazolina si se numesc Nafazin. Poti tu , te rog, sa-mi spui de ce naiba scrie pe ele asa ca eu am mare incredere in pediatra lui Serban dar am si un mare defect: tre' sa stiu tot cand e vorba de cupilu' meu Merci mult.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Dani felicitari pt schimbare . Ai PM .

Si eu vreau pe lista, dar as face altefel daca nu va suparati .

In principiu pot si vineri, dar nu pot pleca asa de repede de la servici (ca abia la 9 incep ), eventual vin direct la "la mama". Avand in vedere ca sunt si fete care lucreaza, sau care nu au cu cine lasa bbii dimineata acasa as zice sa faca fiecare doritoare o propunere de genul

-Irina - alias b_irina_c: vineri dupa ora 14/ sambata oricand...

Si in functie de majoritate, ne decidem noi cumva... Zic si eu nu vreau sa impun nimik, ma orientez eu in functie de voi .


Si veste, mare veste.... Vladut mi-a facut "tai-tai" azi de dimineata.
A incercat si ieri ceva, dar reusise doar sa ridice mana, azi a facut si timid in degetele . Si de duminica avem 2 dintisori. E tare mandra mami de odorul ei. Gata m-am laudat destul .

Azi vine Ioana, sa speram cu vesti bune.

Pupici, ca am de recuperat....

P.S. cu gandul sa inchiei mesajul tocmai i-am zis "pa" unui coleg care abia a veit la munca

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

'neata, mamici!

active ca de obicei... si iar nu reusesc sa tin minte tot ce am citit... asa ca nu pot nominaliza scumpeii de bbi pe care i-am vizionat dar o sa-i scriu dupa numele fotografiei si se recunosc usor : zambaret, acrobata, pisicutza ! sa nu va suparati pe mine ca am uitat, promit ca data viitoare imi notez pe masura ce citesc si vizionez

florin s-a trezit la 5 azi dim si a tras 130 ml lapte dupa care a adormit pana la 6:30. l-am schimbat (adica sotzul , care e mai rabdator decat mine: poate pt ca sta mai putin cu bb...) si nu a mai adormit decat la 8. intre timp, l-am luat la bucatarie ca era la capitolul vocalize si nu mai era chip de 'durmit' si am pregatit supa pentru astazi, am pus la fiert carnita, am fiert apa pt lapte, mi-am facut niste vinete si un ness cu lapte... cat a dormit el dupa 8, am reusit sa-mi fac si o baie si acum iata-ma la 'datorie', pe langa voi!

acum tipa de zor, asteptand sa ma duc la el...

la baby expo si 'la mama' as veni si eu, dar nu am cu cine lasa bb din dotare...

pupici de la noi,

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

intrebare: cand puneti bbii sa stea in fundulet (pe scaunul de masa, carucior, intre perne etc.) fac un fel de cocoasa? al meu face si ma intreb cand o sa stea si el in fundulet cu spatele drept... si capul ii mai 'pleaca' cateodata intr-o parte. mai pateste cineva asa?

LiaMia, mama lui Florin (31 aug 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Neata la fete!

Si noi tot ptr sambata votam la Baby Expo.
N-avem cum altfel, desi stiu ca va fi mare aglomeratie.

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Scrisesem ditamai mesajul si nu stiu cum am reusit sa inchid fereastra ... Incerc sa refac...

Simodina multa sanatate bunicii tale. Si sa se faca repede bine si moshtrofontzul! Felicitari pt piciorul in gurita !

Gabi sanatate multa lui Tudor, sa treaca repede raceala si sa nu mai vina inapoi.

Bianca la noi pt dinti merge si cu calgel, trece pe moment, ca de ros el roade tot ce apuca (chestiile alea pt dentitie nu prea au succes la noi). Am admirat si pozele . Ma tot minunez de fiecare data ce mult cresc copii nostrii si sunt dn ce in ce mai frumosi.

ege eu i-am dat morcov pana la vreo 30 ml, apoi am adaugat treptat marul (suc, treaba cu linguritele dublate de la o zi la alta ). Am vazut pozele, super nasica, dar si miresica . Mi-a placut decorul la starea civila, f. fain.

Ina ma bucur pt tine ca e bine Ilinca!!! Cat despre cazutul din pat, iti zic si eu ce mi-a zis Ioana cand a cazut Vladut "mai toate mamicile trec prin asta la un mom dat" . Super frumusica pisicuta ta ! Mie parca mai mult imi place poza asta. Pisicutele sunt ale tale? Am o prietena in blegia care are o pisica Leeloo tot asa tarcata . cel mai mult imi plac puii.



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Dana, Vera, Anya aseara am cazut rapid la datorie si bine am facut ca a schimbat Dani capitolul (eu seara nu prea am timp ca stau cu bb, ziua il schimb cu placere). Dana sanatate multa, poate totusi nu racesti.

Vera felicitari pt stelute!!! La mai multe!

LauraXXX te asteptam mai des daca reusesti sa-ti faci timp! Sa ne povestesti mai multe ca esti singura cu gemeni de la noi si eu una sunt tare curioasa . Eventual si poze... cam multe vreau, nu ?

Pitu sanatate multa va doresc! a dilemele tale nu ma pricep deloc... Dar tot ma bag in seama , daca in supa ii pui si morcovul pasat si 1 lingurita de iaurt nu-i place? Poate prefera gusturile mai acrisoare...

Tonnia si dupa mai multe lingurite face asa? Vladut e diversifaicat de imediat 2 luni si inca se stramba la primele 2-3 lingurite, orice i-as da. Dar deshide gura de fiecare data si papa cumintel. Cand nu mai vrea strange buzele si da din cap sa se fereasca de lingurita .

LiaMia la mine facea asa intre perne (l-am pus doar de 2 ori ca nu mi-a placut deloc). In schimb in scaun sta bine, drept.

Acum inca o eventuala sugestie... Mergem in 2 tura : una vineri, una sambata si cine poate vine in ambele ....


Gata! sunt la zi... si in plus v-am plictisit destul ...



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput