Clarinol - ati incercat?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

1. La mine e pe dos: mi-a venit ciclul mai devreme cu cateva zile. Nu stiu daca e de la Clarinol, dar de obicei il am regulat.
2. Mie nu-mi trece senzatia de foame de la el, deci tot 53kg am !

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (3 ani si 11 luni)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUȘ spune:

Buna fetelor
unde asi putea gasi si eu aceste tablete la ce farmacie din bucuresti asi trimiteo pe mama sa mi le cumpere


Adresa de imeil
MIRELA_HALLE@YAHOO.DE

ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

in orice farmacie, in principiu. Sau se poate comanda de pe net de pe www.walmark.ro

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

am inceput sa slabesc initial cu dieta hipocalorica- primele 6 kg s-au dus una-doua, atunci am inceput Clarinolul, si am mai slabit inca 7 dupa 2 cutii de clarinol. Acum m-am oprit cu Clarinolul, dar tin dieta in continuare.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kass06 spune:

Buna, fetelor/mamicilor!
Ma bag si eu in seama, sunt noua, dar am cautat special pe forum daca s-a discutat despre Clarinol....Eu iau de 2 saptamani, si am slabit.......1 kg. ATAT!! Nici nu stiu daca merita sa le mai iau....Am doar 4 kg. de dat jos, dar...nu stiu ce sa mai fac...Ca sunt cam pofticioasa, asta e problema mea! Nu mananc de foame ci de pofta...
Rachel, imi descrii putin Reductilul, te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

salut gagici!
Io-s aia care a dat jos 12 kg in 2 luni! cu regimul facut de mine si suplimente nutritive printre care si CLA 500 (acid linoleic conjugat).
acidul linoleic conjugat este continut si de Clarinol, dar clarinolul mai contine si picolinat de crom dupa cate stiu eu, iar eu vreau sa evit picolinatul de crom care desi taie pofta de dulciuri (prin actiunea cromului) are totusi niste contraindicatii si nu vreau sa-l iau. Fapt pentru care iau doar CLA 500.
Dati cautare pe google "acid linoleic conjugat si veti citi mai multe Cla si Clarinol. Eu nu imi iau CLA 500 din comert, ci direct de la o firma din USA, la cutie de 180 de tablete si consum 6 tablete/zi, dar e cam scumputz peste 200 RON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Salut fete,

sa va spun si eu :)

* intarziere tziclu fara motiv de intzarcare sau sarcina, deh, as vrea eu....
* disparut senzatie de foame de-ti crapa capul de foame...deci e foarteeeee mijto asta !
* dupa o cutie, scazut cu 2,5 kg !

-citesc ca dupa 3 cutii dai jos 6 kg !! ma 'imbat' daca o fac si pe asta !!

-pentru reglat tziclu, beti ceai de salvie. eu eram pe punctul sa-mi fac un test de sarcina, dupa 7 zile de intarziere :))

-eu cu apa nu ma omor insa am facut ceva abdomene, genoflexiuni si extensii, cam 20 de fiecare dimineatza.

- concluzia...sunt tare multumita si bucuroasa ca incap din nou in pantaloni (mai ales ca nu ma chinuie foamea, fiind o hipoglicemica de graoza...)

Va pup si ...la mai multe kile jos !!

Mariaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Mariaa, eu am dat jos 7 kg dupa 2 cutii, deci parerea mea e ca functioneaza!!!!

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Din ce am citit vad ca au fost unele probleme cu ciclul de la ele. Ma gandeam sa incep si eu sa iau, dar eu iau si AC. Aveti idee dc Clarinolul nu cumva influenteaza protectia AC?


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

nu stiu, in principiu n-ar trebui sa influenteze. Dar mai bine intreaba un dr.
La mine problema era ca am terminat si alaptatul, am si slabit brusc, deci nu neaparat Clarinolul era de vina.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput