Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

sa vezi ce pierduta-s eu
da' nu ma mai doare azi nic la biloi dupa losecu' ala, asa ca o fi nimerit-o. acu' am ramas cu febra... si parca vad cum ma pasc neste antibiotice
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara
Meems- si noi adormim fara probleme si ziua si noaptea. Avem si dati cand facem scandal de-ala nasol cu racnete de oboseala, dar per ansamblu, e OK. Ideea e ca noi nu cam culcam la 2 ore. Adica - papam, ne jucam apoi nani. Dormim vreo 2 ore si mai e o ora pina la papa. Si tot asa. De fapt, asta functioneaza dimineata si la pranz, ca seara nu doarme decat maxim jumate de ora sau deloc, in rest cam show de seara cu maraieli. O solutie care la noi da roade este sa-i pun o batistuta pe ochi, astfel ea ii inchide si vrand-nevrand cam adoarme. Incearca si tu, poate tin figura!



Noki, stai ca nu-mi iese socoteala de program: deci voi in 4 ore dintre doua supturi aveti 2 ore de somn si apoi inca o ora pana papa?? Deci terminati cu supt + jucat + obosit intr-o ora??

La noi (si cred ca m-am mai plans destul - scuze ) un ciclu de 3 ore arata asa: papa = 45 min; ragait, schimbat = 15 min, o ora de joaca (are o energie fantastica!); vreo 15 min de plans de oboseala si leganat si apoi - daca avem noroc - vreo 40 de min de somn, daca nu - raman cu leganatul si maraieli pana la masa urmatoare.

Mandysch, foarte interesante postarile la subiectul deschis de tine, cel de la Parintii intreaba, parintii raspund cu Bebe nu doarme ziua. M-am mai racorit si eu afland ca se poate si mai rau.

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ma bucur ca v-a placut faza cu kk... mie aseara imi parea rau ca dupa ce v-am povestit-o am inchis calculatorul... ca am avut cea mai puternica senzatie de deja-vu . deci, va scriu voua, imi fac de lucru prin casa... ma duc la iris... fata tapana, cracanata si cu mainile rastignite, ochii tinta in carusel... io belesc ochii... "mai sa fie, de oboseala am vedenii!" eh, nu erau vedenii.. era doar al doilea kk!!
asadar ieri m-am scos. data trecuta a facut de 3 ori la rand, dupa o pauza de 5 zile, acus doar de 2 dupa 3 zile. cand deschide fata mea robinetul de evacuare.. apai nu se incurca!!

silvia, daca o lamuresti pe cristina cum e cu pastilele, poate ne zici si noua... vezi tu cand citesti in urma ce ne-a "pasionat" subiectul.

si cam atat in seara asta, is franta de oboseala, ca azi venira finii la noi, de la 9 pana pe la 13 am facut ordine si mancare, pana la 5 cu ei, apoi am fugit la nasii lu' iris sa vedem ce-au facut cu biserica. se pare ca programam si noi balaceala pe 25 luna asta.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

febra: 37,7, in scadere.
toata casa pute a otet. bine ca nu pute si a sosetele
bb a adormit (din cauza otetului ???!!!)
am neste picioare creponate... da'decat febra...
c & andreias din lumea viselor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mai fata, corap, tu iti cam scazi temperatura cu simtomatice. (algocalmin, otet) dar cauza e tot acolo. M-a speriat si pe mine Silvia cu infectia.

Tot e bine ca o scazi dar maine - tusti la dr.
si sanatate!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, stai linistita, ca maine dimineata la doctor in poarta sunt negresit.
da' nu vreau sa chem salvarea, asta era ideea. ca ma interneaza astia, si n-am cu cine sa-l las pe bebelica.
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Of, of, corapito, mamicile astea nici sa se interneze nu-si mai permit!
De asta mi-era si mie cand se punea problema cu histero+chiuretaj. Noroc ca scapai.

Iti tin pumnii maine la dr. Nu te speria de antib, nu dunt cea mai mare tragedie, zau!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

maine seara vine soacra-mea, dup-aia pot sa ma imbolnavesc cat vreau. pana atunci e problema...
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

Mara, multumim de aprecieri!

Silvia, sa stii ca seamana!

Fetelor, aveti idee cum e cu ciclul dupa nastere? Mie mi-a venit pe 3 luna trecuta, si de-atunci nexam! Iar la mine inainte era chiar regulat. Sa nu mai zic c-am ajuns sa-mi fac si teste de sarcina, nu e cazul, dar nu stiu ce sa mai cred… poate ma ajutati cu o parere!
Mi-ati facut pofta sa vin in bucuresti sa facem o intalneala, ca tare am pofta sa va cunosc!

Pupici

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

frumosul meu la 3 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, mie mi-a dormit fata azi-noapte de la 22:30 pana la 6:30!!! E prima oara cand doarme asa de mult si Doamne bine-a fost! Acum regret toate datile cand m-am plans de numa' ca nu doarme, dar sincer mi-a fost foarte greu. Acum zici ca e cu totul alta viata, am mult mai multa energie pentru ea in timpul zilei. Mandy, tu cum te mai descurci cu flacaul tau? Am citit si eu putin la topicul de la Parintii intreaba... si sincer sper sa lucreze sugestiile date de fetele ce-au raspuns acolo. Acu' vre-o saptamana stateam si eu in dubii si credeam ca-mi culc fata prea tarziu, dar eu n-am de gand sa-i schimb programul si s-o culc mai devreme pentru ca sigur mi se va trezi mai devreme, cum vad ca se intampla si cu baiatul tau. Dupa ce se schimba ora, probabil ca ii vom muta si noi ora de baie la 22:30 (care acum e de fapt 21:30) si poate ca incet-incet ajungem chiar la ora 22 (ora 21 de-acum). Sa vedem daca reusim.

Noki, mersi de pont, si eu ii pun cate o carpitza pe fata cand doarme ziua, dar daca i-o pun inainte de-a adormi de cele mai multe ori se enerveaza si mai tare se agita. Dupa ce e adormita, insa, doarme mai bine cu ceva pe frunte/ochi, cred ca ii mai "taie" din lumina - la cap. asta e ca mine, nici mie nu-mi place sa dorm cand e lumina, de-asta nu mi-a placut niciodata sa dorm ziua. Mamicilor ale caror bebici adorm singuri ziua, considerati-va norocoase. Sper s-o obisnuiesc si eu pe Rianna cat de curand. Am incercat de cateva ori s-o las sa planga pana adoarme si a fost ok, a adormit, dar de cele mai multe ori mi-e mila s-o tot las sa boceasca acolo singura. Insa tre' sa mai incerc, altfel o sa-mi rupa mainile in curand daca o adorm tot in brate.

Mergi la inceput