Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Hi hi! S-a trezit copilasul meu razand in hohote.
NOKI - multumiri pentru urari.
CORAP - multa sanatate!
MARA - foarte faine citatele.
Ieri am savurat si eu prima cafea de nu mai tin minte cata vreme. Uitasem cum era!

Adelina cu bebe Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Mersi frumos fetelor care mi-au raspuns in legatura cu constipatia:critinamh,proadelina,aura,Noki Lara
Sa-i dau ceva cu linguritza e o adevarata aventura, ca ea baleshte tot timpul si mult, asa incat mai mult e pe ea decat in gurita ei(vezi:vigantol, calciu gluconic,ceai).De cand i-am dat ceai de menta, smecta cu bibe, nici ca-l mai vrea.Asa ca pentru mine era mai simplu cu supozitorul.Si trage niste partzuri de zile mari, si atunci, eu ..pac cu supozitorul.Am lasat-o la inceput pana la 3 zile si nimic.
Eu iau acum, la recomandarea medicului , vitamine+calciu+fier.Asta ar putea-o constipa?Ca ea nu mananca decat lapte de la mine.
mara si flavi(7dec)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ILENUTZA, asa o sa fac...dar sunt rupta de somn mi-e greu sa-l tin pe el la san...
Si asa am facut si eu azi cu vladone: l-am pus la san si a stat juma de ora. eu credeam ca nu prea mai suge ca nu mai este, chiar daca tragea de cateva ori asa incet si inghitea. Asa ca l-am mutat la sanul celalalt si cand i-am scos titza din gura - dupa lupte seculare! - avea gurita plina cu laptic. Da..la sanul celalat nu a mai stat decat vreo 6 minute...

Eu ma duc la treaba, ca uite NOKI ce harnicuta este asa cu noaptea in cap .

aaaaa MARA frumoase versuri.

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Ah si am uitat sa mai spun ca eu nu ii mai dau ceai care contine si menta de foarte mult timp. Ii dau acum laricol, nu ii mai dau babycalm. De ceaiul ala , cum se numeste, babydrink am auzit ca daca ii dai din ala apoi nu mai primeste alt ceai, si nici macar nu e din plante naturale cum sunt cele clasice. Astea sunt informatiile care le detin deocamdata, daca gresesc sa ma luminati si pe mine.

Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

bei, si nu va suparati pe mine, da' ce-am eu cu sefia?? m-am gandit bine, secretar pica mai bine daca tot vreti ceva... ca sefii nu muncesc, doar dau ordine

felicia, adica io stau intre carut si "abis", fie ca urc, fie cobor... nu are cum sa cada decat daca ma doboara intai pe mine.

eu intentionez sa ajung la targ, dar cum nu am variante pt copii, gen bunici sau bona, vor merge amandoi. andrei la locul de joaca, tati cu ochii pe iris...si mami la bantuit pe la standuri.
apropo, or avea ceva amenajat unde sa dam papa la copii?? nu zic de lingurita, ca are la nestle, da' de dat tzitzi...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dar inainte sa ma mai plang putin: din cauza ca Ilinca a devenit iar puturoasa la mancare, am facut azi noapte iar galme
Si se fac numai noaptea cand, bineinteles, oferta creste si cerere cam ioc!
Fetelor, eu sunt fan al postului Euforia. Imi plac mult de tot emisiunile "casa ptr doi", cea de sfaturi de machiaj, culinara... Din pacate le cam repeta si au inceput sa bage telenovele
af!

INa sa ne povestesti ce mai faceti la cursurile acelea. Faza cu paturica colorata e buna!
Of, o sa mergi cu Malevul? Iti recomand sa ai niste bagaje solide, ca unei prietene i-au facut praf trollerul, era fara roti, asta dupa un zbor de numai 2 ore!
Va multumesc ptr sfaturile privind laptele praf!
Mama corap acum am citit tot. dar tie ti-a fost f.rau! Lasa, ca te faci tu bine
emyoko bine ai venit!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mara foarte frumoase citate!!! Cat despre constipatie asa cum i-am spus si lui Joy eu l-am rezolvar cu ceiut de musetel si apoi s-a reglat de la sucul de fructe!!!

Fetelor merg si eu la Babyexpo dar nu stiu exact cand. Daca o punem de o intalnire vin si eu negresit!!! Cu sau fara bb.

Mai nou Stefan al meu a descoperit Oglinda mare din hol. Azi cand treceam ca de obicei pe langa ea, ne oprim si incepem sa vorbim. Surprinzator s-a uitat in oglinda si cred ca m-a recunoscut si a inceput sa rada in hohote. M-am topit. Nu cred ca s-a prins el cum e cu oglinda dar dupa ce radea la mine in oglinda(il tineam cu fata spre oglinda si cu spatele la mine) s-a oprit brusc si...stupoare...a facut ochii mari si se uita ca curca'n lemne!!! Cred ca nu stia ce e cu bb din bratele lui mami.!!! E mortal!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

Fetelor, nu stiu ce m-as face fara voi! Daca ati stii ce dragi mi-ati devenit..
Canutza (Aura) povestea nasterii relatata de tine mi-a facut piele de gaina (si celelalte pe care am apucat sa le citesc), este minunat..

Va multumim pentru urarile de ieri, va pupam pe toate si doresc sa urez sarbatoritilor de azi "La multi ani!"Teodor, Andrei Ciprian, Smaranda-Ioana, Stefania Elise, Razvan Gabriel!

Noki, asa e cum spui tu! E greu sa ma concentrez, dar trebuie sa o fac.

Da eu ma duc la sala, dar o iau mai usor cu abdomenele la cezariana. Ma simt foarte bine ca merg la sala, parca nu mai sunt asa vlaguita si in plus fac ceva pentru mine.

Cristinamh, multumesc pentru alegerea de la pozele de martie (era si alegerea mea)

Bai sa vedeti ce patii eu aseara cu husbandu' meu. I-a crescut tensiunea la 18 cu 10 si avea puls 140. Am intrat in panica, sunat medici, parinti ca nu mai stiam ce sa ii fac. Il intreb eu de ce are starea asta si imi spune ca a baut vre-o 2 Redbull, 3 Expesso, 4 Cafele, si asta intr-o singura zi. hai ca l-am mai adus la linia de plutire si nu se mai atinge acu nici de cafele, nici de tigari...Sa stea linistit de tot.

Copilasul meu e un inger, e cuminte...dar seara cand mancam cereale incepem circul. Era bine acum cateva zile cand ii dadeam dimineata, dar acum cand ii dau seara e circ: incepe si plange cu linguritza in gura, cred eu ca seara e obosita si astepta biberonul sa ii pice in gura, dar cu inghititu' e cu totul alta poveste, dar nici eu nu renunt si ii dau si asa plangand, ca pana la urma ii trece, dar numai cand apare biberonul in vizor. S-a obisnuit cu femeia (e tanti Mioara o comoara, am gasit bucataria luna cand am venit de la serviciu).

Dordia, parca tu spuneai (scuze daca incurc persoanele), ca incepi sa ii dai supa, sau care zicea ca astepta doctorul sa ii spuna cum sa o faca. As vrea si eu sa incep la supa si vreau sa stiu cum sa o fac, sa fie si buna cat de cat sa manance si ea cu placere.

Hai ca iar m-am placintzit. Incerc sa va mai scriu diseara de acasa ca aici iar a crescut teancul de acte pe birou.

To si bb Stefania Iulia(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

TEO, dar de ce insisti sa-i dai cereale?? Mai ales ca plange...
Si de cand i le dai?

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

teo, daca seara ii dai numai bibe cu lapte(fara san), de ce nu pui cerealele in bibe direct?? iei tetine de lichid mai gros, sau cu o gaurica mai mare ori in stea, si nu chinui copilul cu lungurita.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput