Cezariana de la A la Z

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by raalucutza

aaaaaaaaaaaa .....poate-s eu nebuna...dar pe unde intra sonda asta?




pe unde faci pipi

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

asta-i nu-i bine!!!!era raspunsul pe care chiar nu vroiam sa il aud!

RAALUCUTZA28+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

quote:
Originally posted by Gabrielama

Asadar:

- am nascut prin cezariana in 2004, la Spitalul Municipal; Gabi




Cu cine ai nascut? Ca si eu probabil tot la Municipal voi naste ...

Multumesc din nou pt informatii, tuturor.

Daca moderatorii considera util, poate fac subiectul "fierbinte", ca "listuta pt spital", ca orice graviduta care trebuie sa nasca prin cezariana sa stie la ce sa se astepte.

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Bogdanai,

am nascut cu dr. Cristi Radoi (gasesti multe comentarii despre el pe forum, si bune si rele) care pentru mine a fost super OK. Restul echipei de medici au fost cei care erau de garda, pentru ca, asa cum am spus am ajuns la spital in miezul noptii si medicul meu nu a putut lucra cu "echipa" lui. Toti au fost super OK.

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Dintre cele care ati nascut cu anestezie generala..a fost chiar asa de rau? Ca mie dr mi-a recomandat anestezia generala la cezariana.Urmeaza sa nasc la Bucur si cred ca nu are anestezist bun pt rahi sau epidural si de aia a zis ca mai bine imi face anestezie generala!io 32+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am nascut cu anestezie generala, operatia de cezariana si histerectomia partiala au durat vreo 2 ceasuri, asa mi-a zis doctorul. Dupa ce m-am trezit, inafara de zambit nu aveam nimic, absolut nimic. Nu mi-a fost rau, nu am tusit, nu am vomat, nu m-a durut nimic.
A doua zi la ridicarea din pat am fost sfatuita sa-mi tin mana strans apasata pe operatie si asa m-am ridicat. Parca asta imi dadea senzatia ca acolo nu se desface nimic, ca aveam o taietura mai maricica.


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Eu tot am nascut cu anestezie generala.M-am simtit foarte bine, chiar am avut chef de vorba(si ce bine ca a stat mama cu mine toata noaptea, aveam ce face)ca dupa o betie . In schimb la o ora dupa mine a nascut o fata, tot ca mine, uite ca ea nu s-a simtit deloc bine(am stat la reanimare una langa alta), a tusit, i-a fost rau, a vomat. Mi-e in noaptea aceea mi l-au adus pe Alex de 3 ori, dar ea saraca nu putea nici ochii sa deschida.
Eu ca sa ma ridic fara probleme din pat, ma legam cu un cearceaf, in jurul burtii. Cu asa legare, puteam sa si dansez, nu ma durea nimic. Si zic eu datorita ca ma legam stramt, am scapat repede si de burta, ptr ca era mereu stramt legata, si nu atarna.

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alinkav, uite de aspectul asta am uitat.
Mie mi-a interzis legarea asta, deoarece ingreuneaza eliminarea lohiilor si vroia sa vada cum se comporta uterul, daca isi revine(se contracta) cum trebuie sau nu.


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Alinkav, uite de aspectul asta am uitat.
Mie mi-a interzis legarea asta, deoarece ingreuneaza eliminarea lohiilor si vroia sa vada cum se comporta uterul, daca isi revine(se contracta) cum trebuie sau nu.




Mamagiuliei, sa stii ca m-ai pus pe ganduri!Eu ma legam, ptr ca pur si simplu ma simteam foarte bine atunci, ma simteam de parca nici nu aveam operatia. Dar acum sa-ti spun, la mine lohiile au tinut 7 saptamani!!!!!Si ma gandeam o fi fost asa din cauza ca ma legam??

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza_gargaritza spune:

buna ziua, dragi mamici sau viitoare mamici! vreau sa va intreb ceva. eu am auzit ca dupa cezariana este bine sa porti nu stiu ce centura pentru a se retrage burtica. stiti ceva despre asta? multumesc

Mergi la inceput