dr. iosup

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:


Eu am fost f multumita de dr Iosup. Tot ce mi-a spus s-a adeverit. Pana sa reusesc sa duc o sarcina la capat am pieerdut alte doua. La a doua sarcina am fost la Iosup cand sarcina era de 7 sapt si mi-a spus clar ca am probleme mari. La 10 sapt am pierdut-o. La aceasta ultima sarcina am fost prima oara la Iosup la 9 sapt si mi-a spus clar ca o sa duc sarcina la capat. A avut dreptate si de data asta. Cam tot ce mi-a spus pe parcursul sarcinii s-a adeverit. Eu, personal, am foarte mare incredere in el.

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adela sa stii ca si eu cand am fost la Iosup ptr echo de 22 sapt m-a intrebat daca am fost stresata, agitata, etc. Asta ptr ca aveam IR cam maricele. Plus ca se cam scurtase colul..El e foarte grijuliu cu treburile astea.
Daca la mine problema cu IR s-a rezolvat cu reteta "minune" a dr. T adica cu pregnyl, partea cu colul s-a lasat cu cerclaj

Eu abia venisem din Delta atunci, unde cica fusesem in concediu..mai bine stateam acasa.
Deci mare atentie, si cat mai mult repaos, liniste si optimism

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Buna,
Dr.Tutunaru mi-a recomandat sa fac analiza la Geneticlab pentru factoul V Leyden.A iesit pozitiv ( eram in luna a 2 a de sarcina) De atunci fac Clexane de 0.4 zilnic..
Pupici.
Lili(33 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_s spune:

Eco pentru morfologie fetala (prima) am facut-o tot la dr. Iosup. Si mie mi-a spus intradevar ca ar trebui sa ma odihnesc mai mult. Si atat. Am crezut ca par doar obosita, tocmai trecusem prin cateva zile obositoare, muncisem vreo 16 ore pe zi. Cand am ajuns cu eco la dr. ginecolog mi-a dat imediat hartie pentru program de 6 ore penru ca aveam valorile de la arterele uterine crescute. A doua oara cand am fost la Iosup nu mi-a spus decat ca "se vede ca te-ai odihnit mai mult". Da, valorile erau normale. In rest nu mi-a adresat prea multe vorbe, decat ca e bine, e foarte bine. Sincer, ma gandeam ca ar fi trebuit sa fie mai vorbaret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:



Am si eu o rugaminte la voi...
ce trebuie sa am la mine ca sa-mi inregistreze ecografia? caseta video sau cd? eu merg maine la dr iosup, la diagnosis, la eco morfologica (12 saptamani)

Va rog mult, as aprecia raspunsurile voastre pt ca vreau sa ma duc pregatita


ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Alina,

o caseta video normala sa ai la tine pt inregistrare.

bafta multa si o sarcina usoara in continuare!

Lucia19+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Mersi mult, Lucia, pt raspuns.

Dar tocmai m-au sunat de la Diagnosis pt confirmare si-am intrebat-o pe respectiva domnisoara...mi-a zis ca dl dr Iosup face cate poze vreau dar nu inregistreaza...sunt asa de trista. Voi lua maine cu mine o caseta, poate totusi...


ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Alina,

scuze, nu am fost atenta ca mergi la Diagnosis. Eu am mers cu caseta la CMU.

Pana la urma important e ce iti spune si ce vede acolo, adica sa fie bebe sanatos.

Pupici pe burtica,

Lucia19+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Mersi mult, Lucia.

Am fost azi la eco la dr Iosup si a fost ok, vesti foarte bune.
M-am suparat putin pt ca nu am inteles de ce la dr Pop, de ex., se poate inregistra eco si la dr Iosup nu...dar acum zau ca nu mai conteaza pt ca am aflat ca bebe e foarte bine si mamica asemenea. Asa cum spunea si el, important e sa fie copilul bine iar pe mine ma intereseaza mai putin partea comerciala=spectaculoasa a ecografiei. E drept ca eu nu prea l-am vazut pe bebe, mai mult tati a avut norocul asta dar eu am vazut esentialul.

Oricum, e un doctor tare de treaba, deschis si un om placut.



ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari, Salina!
Important este sa fie bb bine.
Am si eu eco astazi, la 14.30, la CMU. Sper sa fie bine si la mine, eu sunt in 15 sapt.

Pupicei, Ingeras15+

Mergi la inceput