Szeged - 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Buna dimineata fetelor!
ce de lume, ce de lume.......vad ca multe s-au mobilizat!!!

Pentru cele interesate, analizele de la Bioclinica sunt OK, nu trebuie traduse, cu exceptia celor de clamidia, tricomonas undce explicatiile nu sunt in engleza si atunci noi i le-am tradus.

La multi ani Isabellas!!!

Pensiunea la care am stat noi e super oK, e foarte aproape de clinica, ai tot confortul daca vrei sa stai mai multe zile, noi am stat o spatamana cu tot cu punctie si ET.Adresa ei este la cap.1, postata de Rh cu poze.Doar ca proprietarul nu stie o boaba engleza, rupe cateva cuvinte in germana, pana la urma ne-am descurcat.

Va pup
Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Isabella: LA MULTI ANI cu intarziere, ieri nu am mai reusit sa intru.

auburn: eu vestea buna o astept pe 8 martie (adica sa nu vina rushii) iar confirmarea va fi pe 13, daca pana atunci nu se arata invazia roshie.

andicu: lasa, mama, cheltuiala, ca banii vin si se duc, petrecerile frumoase ne raman la inima. Stiu ca ai glumit, nu da in mine!

crinuta: imi pare rau ca esti suparata, uite un sa treaca.

Flori pentru toate fetele astazi, de 1 martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Privesc spre cer...
O barza cu aripa cerul il taie
Si raza de soare o transforma-n vapaie.
Lumina divina azi cade in ploaie.
Si-un colt de cer - un martisor si doar iubire...
Atat aduce-al sau zbor si-un gand de fericire.




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Liana: a cui e barza? Nu cumva sunt mai multe, ca sunt tare multe fete care asteapta barza asta... Fetelor, va doresc cate o barza la fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

moldoveancooooo doar una am zarit si era a noastra a tuturor da avea un sac in cioc plin numai cu




cam atati erau
va ajung???????
ma duc sa mai aduc o barza?????




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

La multi ani! O primavara frumoasa si plina de martisoare !!!

Tabi, mama, cu plimbarile noastre, botezuri si alte minunatii ne cam umbla vantul prin buzunare...nu ma supar, cum sa ma supar, cine ma stie de mai din vale, pe-aici, pe forum o sa-ti spuna ca nu ma supar cu una cu doua!

Mirabella, le-ati tradus voi de capul vostru sau la un traducator autorizat? cat despre pensiunea aia postata de RH, la aia ma refeream, e bine ca intelege o boaba germana, cA atata stim si noi sa vb in germana, tot o boaba !
Liana, sper sa fie destule berze, ca mi-e ca ne facem cu 2 de caciula unele dintre noi, cine stie?!! pe mine ma tot ameninta tot neamul ca "daca fac gemeni?" si sa mor daca in ultima vreme n-am vazut numai gemeni pe strada, si-n Germania, prin centrul orasului era plin de carucioare de gemeni si prietena mea murea de ras, si ma tot sicana ca o sa ma vada si pe mine cu carucior la dublu , ca eu ii ziceam ca ma sperie o asemenea prespectiva!




Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Andicu, noi am tradus verbal in fata doctorului, practic nimic special.
Liana 30, multumesc pentru floricica si pentru urarea cu .te pup

Mirabella 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

andicu: lasa, mama, ca si noi mergem sambata la o cumetrie... O sa vezi ca ne va prinde bine si cu cat vom face mai multe bucurii din banii nostri, cu atat ne va da Dumnezeu mai mult. Eu asa cred. Si niciodata D-zeu nu m-a lasat balta. Cand am avut nevoie m-a ajutat. Si-o sa ma ajute si de data asta.

Liana: la cate fete sunt inscrise la aspirante optimiste, ar mai trebui un container de bebei, dar ne impacam noi cumva Important este sa vina cel pentru tine, eu asa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabellas spune:

Andicu, nici noi nu am tradus analizele. E adevarat ca majoritatea am facut la Bioclinica, dar am avut si alte analize facute la alte laboratoare. Oricum dr. Zadori a spus ca in engleza majoritatea termenilor medicali sunt asemanatori deci nu cred ca e necesar traducerea lor.

Un gand frumos de martisor tuturor fetelor de pe forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, am intrat doar sa va salut. Eu nu am noutati inca.
pentru toate

poze

Mergi la inceput