Szeged - 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

isabellas

Mi-ka il tineam in buzunar ca stiam io ca ai nevoie
asi asa imi veni api nu ti'am mai spus'o cam de multisor




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Tabi,merci. Daca se nastea pe 29, anul asta scapam de cheltuiala !

Asi,multumim pentru usurarea cautarilor noastre !!!

Isabellas, LA MULTI ANI ! da al meu sot e pe 27,asa ca e randul tau sa dai de baut!

Crinuta, ! sper sa nu fie prea rele vestile rele! sper ca esti bine!

Haideti, nu ma lamureste nimeni si pe mine?!? trebuie sa traduc analizele cu care vin din tara? la un traducator autorizat?



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

ma bucur sa gasesc atata veselie si optimism aici ...venisem cu durere de cap de la lucru si deja ma simt mult mai bine

mi_ka da, ar fi tare bine sa fie testul cu doua liniute pe 10 martie...
tabitha parca si tu astepti o veste buna atunci, nu?
andicu, liana va multumesc pentru pumnii stransi cred ca ajuta

dar daca nu e, merg mai departe cu mai multa incredere decat in ultimii 2 ani. dr.Zadori mi-a recomandat sa incercam 3 IA si pe urma fiv. desi mersesem cu gandul doar la fiv. si asa am sa fac, dar poate ...
oricum pana la proba contrarie (cea cu liniutele) eu cred ca sunt...vorba lui asi cred ca-mi lipseste un dush rece

auburn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Isabellas, La multi ani! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi tie si sa-ti implineasca Dumnezeu toate dorintele si mai ales una!.

Te sarut cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Saluatre fetelor- dragutelor,

Chiar ca sau ingrosat randurile pe aici, de aseara pana azi ati facut si un nou capitol. Sunteti tari de tot!!!

Issabela LA MULTI ANISORI!!! SI SA TE MUTI REPEDE LA GRAVIDUTE

mI-KA tu cum mai esti? spre rusinea mea nu stiu ce inseamna IA? Imi spui?

Andicuma bucur ca ai inceput actiunea, Nu ma inteles de ce ti-au cerut scrisoare de recomandare pentru FIV, la voi care e problema. Cu statul in Timisoara sa sti ca nu gasesti apartament cu o camera sub 150 Euro/ luna si prin agentii pot sa-ti spuna ca ai conditii OK si sa nu fie. Am sa mai intreb si eu in stanga si in dreapta, daca incepi sa-ti cauti sa-mi spui.

Maine merg la dr. Vladescu, decizia mea o stiti: laparo sau Fiv

Va pup pe toate si sa mergem mai repede la gravidute

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci,Pussi. Problema noastra e de fapt a mea, adica n-am trompe din cauza a 2 extrauterine.Daca afli ceva mai concludent legat de statul prin Timisoara, chiar te rog sa-mi spui!
Eu iti doresc sa faci intai laparo, ptr ca e o interventie de care scapi usor si poate afli ca n-ai nevoie de FIV. Sunt fete care si-au rezolvat problemele prin laparo. Succes si sper sa ajungi repede unde-ti doresti !




Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicu, nu trebuie sa traduci analizele, insa incearca sa le faci la Bioclinica, pt. ca am inteles ca pe astea le accepta, dar poti sa-l intrebi pe dr. inainte daca ti le accepta si de la alta clinica.
Scuze, dar eu nu am vazut ca ai mai intrebat.
Si nu inteleg de ce ti-a cerut scrisoare de recomandare..

pussi, IA inseamna inseminare artificiala.

Una din fete care a facut FIV-ul la Szeged a stat la un camin aproape de clinica, foarte curat, cu tv si care costa 1000 forinti pe noapte/pe pat, ceea ce este foarte ieftin; o sa va zica ea mai multe.





Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

MI-KA, merci mult. Mie mi-a zis ca daca pot sa vin cu analizele astea e ok, deci inteleg ca le pot face oriunde acasa. Nu stiu nici eu de ce mi-a cerut o dovada de la medicul meu ptr FIV, dar nu-i nici-o problema asta. Cat despre cazare, ma gandeam sa stam si noi la pensiunea aia de langa clinica, dar ce ma fac daca nu stim o boaba ungureste si proprietarii o boaba de altceva?



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicu, nu de pensiunea aia ziceam, ci de o camera la un camin studentesc...O sa-ti zica leliutza mai multe, ea a stat acolo.

leliutza, succes maine la eco la Szeged si sa vii cu vesti bune

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mika, mersi frumos de lamurile, va pup pe amandoi

Andicu, te tin la curent si ma interesez cum e mai ok

Va pup, somn usor

PUSSI

Mergi la inceput