Cursuri de prenatale!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Fetele, am si eu o intrebare. Sarcina mea nu are decat 13 saptamani dar ma intrebam de la ce varsta a sarcinii ati mers la cursurile acestea?

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Aici se obisnuieste sa se organizeze cursuri pt. gravidele care au depasit 23 de sapt...(adica din mom. ce sarcina este considerata "viabila")

Mariana
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Ma intereseaza si pe mine cursurile pentru viitorii parinti. Stiti unde se desfasoara in Bucuresti si de la cate saptamani de sarcina pot merge? Eu citisem ca se tin asemenea cursuri la Filantropia dar am sunat si tipa cu care am vorbit nu stia nimic.
8+ 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu.c spune:

Buna dimineata dragi mamici,

Am incercat si eu sa aflu unde se organizeaza aceste cursuri pentru viitorii parinti (pentru ca si taticii pot sa mearga). O posibilitate este Spitalul Filantropia, unde sunt gratuite si se poate merge joia de la 5. Putem merge in oricare stadiu al sarcinii. Am sunat intr-o zi si mi s-a spus ca spitalul e in renovare si din cauza asta nu era sigur ca se tin cursurile in perioada asta. Mi s-a recomandat sa trec pe acolo joia la 5 sa verific. Sala Amfiteatru gazduieste cursul si putem intreba, pe oricine intalnim in curte, cum sa ajungem acolo.
Nu am reusit as ajung deocamdata pe acolo, pentru ca eu termin programul in mod normal la 6, chiar daca pot sa plec la 5.30. Dar vreau neaparat sa particip la o serie.
Pupici.



ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema27 spune:

quote:
Originally posted by tzuna

Ma intereseaza si pe mine cursurile pentru viitorii parinti. Stiti unde se desfasoara in Bucuresti si de la cate saptamani de sarcina pot merge? Eu citisem ca se tin asemenea cursuri la Filantropia dar am sunat si tipa cu care am vorbit nu stia nimic.
8+ 3



Tot de Filantropia stiam si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Buna burtici,

A fost pana acum cineva la acele cursuri pentru parinti de la Filantropia? As vrea sa stiu si eu cum este pentru ca de multa vreme caut un astfel de curs...

V-am pupat si va doresc multa sanatate voua si bebeilor vostri!

Gabitza 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Gabitza_ max: Intra pe topicul " mamici de nov-dec" si vezi ca acolo sunt citeva gravidutze care au facut deja 2 sedinte de curs la Filantropisa ( M-monique si nu mai stiu exact cine)

Eu nu am fost (inca).
ruxmax 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_cla spune:

Multumim Tina pentru "lectia" pe care ne-ai dat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_cla spune:

Buna, viitoare mamici. Sunt noua pe forum si este prima data cat sunt pe un forum. Sunt insarcinata de 30 sapt si 3 zile. Au inceput emotiile, si frica. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

quote:
Originally posted by RUXMAX

Gabitza_ max: Intra pe topicul " mamici de nov-dec" si vezi ca acolo sunt citeva gravidutze care au facut deja 2 sedinte de curs la Filantropisa ( M-monique si nu mai stiu exact cine)

Eu nu am fost (inca).
ruxmax 30+




Buna Ruxi,

Intrasem si pe mamicile de nov-dec. si chiar o rugasem pe raluca sa ne dea mai multe detalii (desi postasem deja si pe topicul asta), dar eu intru mai rar pe forum si tare mi-e teama ca saracutza mi-o fi rasouns doar ca io nu eram pe faza si acum nu mai gasesc mesajul ei, ca vad ca paginile afisate (cele 8) sunt cu mesaje de ieri si pana ai is nu stiu daca poti vedea mesajele de sapt. trecuta, de ex. (ca io atunci am postat ultima oara). Aoleooo, sa mai si respir ca ia uite cata mai fraa am scris...!!!

Voi merge totusi astazi la nimereala, in ideea ca le voi gasi intr-un final pe fete. Mama mi-a spus ca la Filantropia exista si un avizier in holul spitalului unde mai sunt afisate diverse, asa ca sper sa fie si anuntul cu acest curs si locatia lui ca sa nu caut de-a-mboulea pe holurile spitalului.

Te-am pupat!
O zi faina in continuare tuturor si aveti grija de voi!!!!

Gabitza 29+

Mergi la inceput