Durerea abdominala in sarcina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Roberta30, parca ma vad pe mine acum 3 saptamani...M-am dus la ginecolog pentru aceleasi dureri, ciclul imi intarziasse doar 2 zile si asta nu ma alertase, doar...cu asa dureri era clar ca imi vine ciclul! Si totusi era sarcina, ginecoloaga mea a fost ff precauta (dar asta si pt ca eu am diabet si riscurile sunt mai mari), mi-a dat No-Spa forte si Utrogestan (pt fixarea sarcinii), le iau si acum, de vreo cateva zile doar nu mai am dureri, am stat la pat zile intregi dar acum sunt bine (exceptand greata, somn si sani ff durerosi) si la serviciu, slava Domnului, muncesc pe rupte. Durerile astea sunt si nu sunt normale, important e sa ai grija sa nu faci efort fizic mare. Curaj!! Inteleg perfect prin ce treci, dar gandeste pozitiv! Iti tin pumnii si astept sa-mi spui ca esti bine

naty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta30 spune:


Va multumesc la toate pentru incurajari si felicitari...sunteti niste dulci...sa dea Domnul sa fim sanatoase toate, si noi si puiutii nostri. Pastram legatura, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta30 spune:

Fetelor, revin cu doua intrebari 1. Cam de cand incepe sa creasca burtica ? pe la 3 luni ? si 2. Cu cat timp inainte ar trebui sa-mi gasesc o maternitate si un medic cu care voi naste ? Momentan eu merg la un cabinet particular. Multumesc frumos pt raspunsuri. Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

roberta30 burtica creste dar se observa diferit de la o persoana la alta.la cele mai slabute si mici in bazin se observa mai repede(3luni)-asa a fost la mine.la cele mai late si mai plinute putin mai tarziu. De dr nu stiu ce sa iti zic.depinde unde profeseaza dr la care mergi la cabinet si daca vrei sa nasti cu el. timp mai este. sanatate si ai grija de burtica.

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta30 spune:

g24hit...saru'mana pentru raspuns. O sa astept sa vad cat de repede o sa creasca. Simt ca nu mai ajung sa ma vad cu burtica. Cat despre medic, am inteles ca doctorita la care merg eu profeseaza si la Spitalul Bucur...ma gandesc sa nasc cu ea. Pare tare draguta si din cate am citit pe forum e destul de ok Spitalul Bucur...Va pup pe toate si aveti grija de voi si de bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Roberta, si eu am inteles ca spit Bucur ar fi ok. Eu personal vreau sa nasc la Giulesti, chiar daca arata nasol, pentru ca profesionismul medical e bine-recunoscut si am nevoie de asa ceva.
Te mai doare burta?

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna, fetelor, ma primiti si pe mine??? Si eu tot cam ca Roberta: am facut insa doar 2 teste, luni merg la doctor si sper sa confirme sarcina. Sunt in aceeasi situatie, am niste dureri de burta "ciudate". Am o colega de servici care este gravi in 20 sapt si mi-a zis ca si ea a patit la fel cand a ramas. (deci imbucuratoare vesti pentru mine, si a colegei si a Robertei) Tineti-mi pumnii si revin luni seara cu vesti!

Pupici la fete!!!

YLARI
http://tt.lilypie.com/sxWxp3.png

Mergi la inceput