Durerea abdominala in sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Eu am dureri foarte mari in burtica -jos.
Sarcina este foarte jos, -sper sa se ridice cu timpul, si am avut si uter hipoplazic foarte mic (vazut laparoscopic).
Pentru asta iau gravibinon, si nospa la crizele mai mari.
Dr. a spus ca durerea este de la crestrea uterului si a ligamentelor, si ar mai fi problema ca inainte de a ramane insarcinata faceam cate 60-80de abdomene zilnic, si abdonemul este foarte tare.
Mi-am facut griji, dar cand am auzit ca durerile sunt ca sa faca loc puiutului[copil
17+


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

IONICA
Eu iti urez o sarcina cat mai usoara in continuare, mult noroc si sa ti se implineasca visul, sa-ti tii bebebulusul in brate!!! Pt. ca stiu ca ai fost mult incercata, ti-am urmarit mesajele multa vreme si o sa vezi, de data asta o sa te ajute Dumnezeu! Iti tin pumnii sa ai parte de acum incolo numai de bine! Succes!!!
Si eu am trecut prin momente de groaza si indoiala, am avut trompele infundate, am fost operata laparoscopic, cu endometrioza, medicii nu mi-au dat multe sanse si uite!

ALINA si BB 35+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelamea spune:

IONICA , fii tare si eu sint in situatia ta am pierdut 3 sarcini (vezi ca si eu sint mamica de sep. -octombrie dar am am lipsit o perioada defectiune pe net,iar saptamina trecuta am fost la doctor la Bucuresti), si cu aceeasta nu ma simt prea stralucit am si eu dureri ingrozitoare de spate de ieri au inceput si cele abdominale ca sa numai zic si usoare urme de singerari cei drept nu inca rosii, dar... .Doctorul mi-a dat duphaston 2 pastile pe zi si 1 de vitamina E
no-spa am luat la nevoie nu mai mult de 3 pe zi . Azi am avut o zi foarte proasta a mai aparut si o durere de cap ingrozitoare s-ar pute sa fie fierea .....mie frica de mor i-mi doresc enorm de mult acest copil .
Va pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Buna Ionica,

Imi aduc aminte ca si eu am avut asemenea dureri la inceputul sarcinii.La fel de ingrijorata eram si eu, si e normal sa fii ingrijorat.
Insa durerile au trecut si totul a decurs cit se poate de bine pina acum.
Am o amica, care e insarcinata in aproape 4 luni si acum ceva vreme se plingea si ea de acelasi dureri, insa totul e ok cu sarcina.

Incearca sa te relaxezi cit mai mult posibil, mai ia si un Magneziu din cind in cind ,pt ca relaxeaza muschii.
Iti doresc din tot sufletul sa ai o sarcina fara probleme si sa te bucuri de ea, pt ca, crede-ma, timpul trece f repede




Ile40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucikamamica spune:

Fetelor, cel mai important, in opinia mea, este sa va pastrati optimismul si increderea. Odihniti-va, menajati-va, luati tratamentele prescrise dar pastrati o mentalitate pozitiva... chiar ajuta. Decat sa va concentrati pe ce va doare, mai bine va ganditi la cum va arata copilasul, incercati sa va imaginati ce face in burtica, sau cum va veti simti cand il veti vedea prima oara, orice care sa va remonteze si sa va motiveze.
Va doresc multa sanatate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Dragele mele colege,

Va multumesc din suflet la toate,m-am mai linistit si sunt chiar bine,la capitolul noseea mai am de luptat

Pupici la toate

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta30 spune:

Buna seara fetelor!

Am descoperit site-ul acesta acum cateva zile, dar m-am inscris de-abia acum. Mi-am facut 5 teste de sarcina ( asa e, ati citit bine...5) si toate sunt pozitive. Problema e ca am dureri abdominale ca inainte de ciclu...mi-e atat de frica sa nu fie doar o iluzie aceasta sarcina si sa imi vina problemele...ma tot uit la teste (le-am aliniat unul langa altul) si imi repet mereu ca nu am de ce sa ma indoiesc...sunt intr-adevar insarcinata. Si atunci de ce ma doare atat de tare burtica ? Am tot vazut prin raspunsurile voastre ca ligamentele se intind, ca sarcina se fixeaza...sper din tot sufletul sa fie asa...mi-e atat de frica...de doi ani incerc sa raman insarcinata si nu reusesc. Am auzit ca durerile ar putea fi cauza unei sarcini extrauterine. Maine am programare la ginecolog...il rog din tot sufletul pe Dumnezeu sa ma ajute sa primesc o veste buna, aceea ca sunt normale durerile, ca sarcina e fara probleme si ca in curand o sa pot tine in brate un ingeras.
Ma dor sanii foarte tare insa greata nu mi-e deloc, si nici pofte nu am. Ma intreb daca voi putea sa dorm in noaptea asta, pana maine la control. Va pup pe toate, aveti grija de voi si de puiutii vostri din burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

salutare Roberta30. mai e putin pana maine cand mergi la dr.... iti doresc mult curaj si numai bine. asteptam vesti.

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta30 spune:


Buna seara...

Am revenit cu vesti...sunt tare fericita. Am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani si deocamdata totul este ok. Mi-a dat medicul No-spa pt durerile de burta si peste doua saptamani m-a chemat la control. Sper sa fie totul ok, sa duc sarcina cu bine pana la capat si sa am un bebe sanatos. Va pup pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Bravo, roberta! Sper sa ai o sarcina usoara si fara probleme. Pe mine m-a durut burta ca la ciclu mult timp. Eram tare speriata si mergeam la baie din 2 in 2 minute sa vad daca mi-a venit, desi aveam confirmarea. Plus ca avusesem cu un an inainte sarcina extrauterina, deci logic ca eram disperata. Rezultatul? Rezultatul are aproape 2 saptamani si acum doarme:)) ceea ce iti urez si tie din toata inima!!!!

Mergi la inceput