cat de tare va loveste bebe?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Eu l-am simtit pe BB abia in sapt.18, dar din momentul ala in fiecare zi s-a intamplat.
La inceput mai usor, iar acum din ce in ce mai clar, insa "fara durere"...ori e el mai "gentil" ori mama-sa e mai ne sim...tatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzata spune:

Arturana,deci cum este in final este sarcina extrauterina?Mi-ar pare foarte rau sa aud asa ceva.Te simti ok?da-ne de veste te rog.
Iti doresc numai bine si sper ca doctorii sa se fi inselat.
Mii de pupicei.
+16

motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canceuadriana spune:

Stai linistita si eu am o fetita din 11 iulie 2005 care asa dadea in mine cat era in burtica de parca eu eram dusmanul ei nr 1, si tot catre ficat era cu fata. Erau momente cand isi baga un piciorus sub coastele male din dreapta si asa de tare ma impingea de imi paraiau coastele.
Eu am ajuns sa-l intreb pe ginecologul meu daca e problema ca e prea agitata si mi-a spus ca nu dipotriva e bine ca are energie.
Asa e si acum la 8 luni jumate nu sta locului o clipa.
Nu-ti face probleme stiu ca nu e placut dar trece, bucura-te ca misca si e bine!

NASTERE USOARA!

http://community.webshots.com/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

acum sunt in saptamana 34 si e deja destul de maricel bobocelul meu si nu mai are loc sa-si ia avant cand da cu piciorusele dar oricum se impinge si eu il simt cam pe tot parcursul zilei, si noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta.....
cel mai mult ii place sa se impinga in ficatul meu si acuma, si am impresia ca sta cam pe diagonala cumva, ca mai mult in partea dreapta iese "in decor"...defapt de cand a inceput sa cresca burtica se vedea o umflatura in partea dreapta...asa s-a "prins" el si se pare ca are o preferinta pt partea dreapta.
dar mai am si o alta nelamurire.....am vazut pe net poze si se vedea talpa sau manuta prin buritca.....a mai vazut cineva asa?chiar se poate?ca ru tot asta urmaresc si vad daca disting o talpa sau o palma....si nici cand se impinge nu stiu exact ce iese in evidenta...poate fi cot sau genunche....?!?!?1nu prea imi dau seama cu ce ma impinge....voi fetelor??

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

buna fetelor...sunt in saptamana 25 si o simt pe bebita mea cam de pe la 18, acum loviturile sunt mult mai vanjoase ca sa zic asa si mai ales seara sau dimineata...ma loveste uneori foarte jos ca aproape ( ma scuzati ) fac pe mine, o fi normal?pup toate mamicile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Fericire mare! De astazi am intrat oficial in 33 saptamani! Uraaaaaa! Fetelor eu una abia astept sa nasc (nu am temeri) si sa-mi tin Puiul in brate. De fapt noi deja ne facem planuri pt al doilea!

Roxana Claudia 33 saptamani
POZE CU MAMI SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

ROXANA felicitari pentru cele 33 de saptamini si pentru ca esti asa ce curajoasa (nu ai temeri) !!!

Bebelina mea este foarte delicata, nu m-a lovit tare niciodata simt asa ca niste filfiieli in burtik Si acum cind mai are o saptamina si un pic pina v-a veni pe lume tot delicata este si nu ma impinge cu putere... si acum o saptamina la eco avea 3 kg

VA pup si sa aveti parte de cei mai frumosi copii

Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

cat am fost gravida,eram disperata,mi se parea ca bebe nu se misca suficient,cateodata stateam o zi intreaga cu mana pe burta,sa l simt cum misca si cand misca eram cea mai fericita,pt ca toata sarcina am facut un trat si tare mai mi era frica sa nu pateasca bebe ceva...a fost f puturos....pe la sf sarcinii nu mai misca aproape deloc,dar ma durea sus,in partea stanga,de credeam ca am ceva la inima...pe urma am aflat de ce-la nastere,bebe a avut 4650kg si 53 cm...acum are 1 an si aproape 4 luni si are o energie....si pe cat de cuminte a fost in burta,pe atat de tare ne a terorizat dupa ce s a nascut,a avut colici pana la 5 luni,nu voia sa bea lapte,n a vrut sa ia sanul,si cate si mai cate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

monalac cred si eu ca erai ingrijorata ca nu-l prea simteai......eu acum am 37 saptamani si s-a mai pototlit ca nu mai are loc sa-si ia avant sa ma loveasca dar se impinge si acum imi place, ca nu ma mai doare asa de tare....as vrea totusi sa pot sa-i vad talputa cand se impinge dar totusi cred ca asta nu e posibil...am vazut o poza pe net dar cred ca e trucata (http://www.haios.net/haios_poze_haioase/diverse1.php)

voi ce credeti de poza asta??
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Si eu ma alarmez cand nu simt miscare, dar am observat ca la muzica mai tare sau la un zgomot mai puternic imediat reactioneaza. Am asteptat dumineca de la pranz pana seara sa simt miscare si nimica, si seara tati a deschis televizorul si era cu sonorul aproape max., si in urmatoarele 10sec. a inceput miscarea in burtica, de parca ne certa "ce voi sunteti nebuni de ma treziti?"
Eu am burtica destul de mica, si am luat doar 4kg. pana la 24sapt, si din care am mai dat si unul inapoi, dar la eco masuratorile au fost normale si e chiar mai mare cu cateva zile fata de termen.

Acum 6 ani cumata mea era insarcinata si la cei 1.57cm ai ei avea o burtica uriasa, ca la nastere bebelina a avut 4950g
Intr-o zi cand am fost in vizita avea burtica goala sa imi arate cum misca, ca ea abia se mai putea uita in jos si am vazut o manuta, de fapt 4 degetele ca un pumisor strans, si a iesit cam asa ca in imaginea cu piciorusul. Eu eram la inceputul tratamentelor pentru si am si plans de emotie, mi sa parut un miracol, dar ea spunea ca fratele meu obisnuia sa ii urmareasca burtica si sa distinga diferite forme se ieseau in evidenta cand se misca.

24+


Ana

Mergi la inceput