cat de tare va loveste bebe?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:


am a avut o saptamana f stresanta si nu am avut vreme sa mai intru pe forum.....dupa cum vad sunteti mai multe care"sufera", adica vreau sa zic ca imi place si mie cand il simt pe bebe cum face tumbe(de cand am ramas insarcinata mi-am dorit) dar cateodata imi este ciuda pe alte care spun ca s-au simtit extraordinar pe perioada sarcinii. eu am avut de la inceput greturi si m-au tinut cam 5 luni, timp in care nu prea am mancat si am slabit o gramada, ca medicul de familie tot vroia sa ma interneze pt niste perfuzii....dar io promiteam ca am sa mananc, apoi am reusit sa-mi revin cat de cat sa par si eu a om,iar acum neastamparatul mic ma zi si noapte si am niste dureri de ficat si in zona buricului ca deabia ma pot misca uneori. as fi vrut sa nu am asa experiente dureroase din perioada asta, si sa-mi amintesc totul cu placere.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu l-am simtit pe bb de pe la 12 saptamini (si e primul), desi lumea zicea ca e prea devreme. Si acum (la 31) ma trosneste de-mi pleaca burta la plimbare si citeodata parca trebuie sa ma tin ca sa nu iasa pe jos ... Doctorul mi-a spus ca e ok ...

am observat ca se msica mai mult daca ziua am umblat mult sau am stat prea mult intr-o pozitie (de ex la calculator). asa ca incearac sa iti schimbi pozitia mai des. Si seara se mai agita, cind ma culc, probabil pina-si gaseste locul, dupa care se linisteste si dormim amidoi foarte cuminti.

Si eu am avut greturi mari pina la 4 luni jumate, am slabit 3-4 kile, dar eu aveam de unde, asa ca nimeni nu s-ai pus problema ca as fi anemica :)

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

draga bogdanai
si eu am avut de unde slabi, dar s-au vazut f tare cele 5 kg care le-am dat jos mai ales ca intr-un timp f scurt, tin minte ca in loc sa-mi caut haine de eu imi cautam marime mica(la jeans de la marimea 31 am ajuns la 28).acuma inca mai pot purta o pereche de pantaloni care ii aveam inainte de a ramane insarcinata.
de vreo 3 zile incoace am o durere persistenta un pic mai sus de buric si maine ma duc la doctor ca nu mai pot, prea tare ma doare si ma streseaza ca nu-mi trece, plus ca bebe parca simte unde ma doare si se impinge in puctul ala ca imi taie rasuflarea....nu ma loveste ci doar se impinge....sper sa nu fie vreo problema....ca atatea tampenii imi trec prin cap.....adica mie nu mi se pare normal sa ma doara ceva, si acum de cand sunt gravida am tot felu de dureri si ma mai impacientez.....nu sunt obisnuita cu durerea......de aceea mi-e frica si de nastere parca.....

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

si eu tot 29 de sapt am!si l-am simtit la 18 sapt!scuze!am simtit-o!acum nu mai se misca ci ma impinge!simt cum ma impinge in buric tare tare1nu stiu de unde atata forta!si o iubesc mult de tot!

RAALUCUTZA29+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Bine ca a deschis cineva acest subiect, ma intereseaza si pe mine, avand in vedere ca l-am simtit pe la 14 saptamini si tot prima sarcina si nimeni nu ma credea. Acum da la coaste si am 20 saptamani, noaptea ma trezesc sufocata, e tare neastamparat. Mama imi zice ca va fi greu avand in vedere ca deja ma bate de pe acum. Dar il mangai si ii vorbesc si se linisteste imediat. Cred ca deja e rasfatat iubitul meu!

Ioana 20+ si

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzata spune:

Buna fetelor,iete si eu repede cum v-am gasit.Eu l-am simtit pe bb la 15 saptamani aproape 16 si cand i-am spus la sot uite simt ca misca asa de tare a fugit spre mine sa vada si el curiosul dar mai tare faza a fost cand am spus la mama ea zice inseamna ca esti in 4 luni jumate si zic n-am cum ca eu mi-am tinut socoteala.Se poate sa fi fost decat o inchipuire de-a mea?am simtit cum cineva ma atins ff usor marca ar fi fost un fluturas voi ce-ati simtit la prima miscare????????Astept raspuns fetelor.

motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Este 1 noaptea si vin de la urgenta.
Se pare ca am o sarcina extrauterina. Sunt devastata.
Numerele au fost 1300..nu stiu daca sunt ok...
Sarcina nu s-a vazut in uter dar se pare ca exsita undeva!!!
Nu pot sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Si eu l-am simtit pe bebe cam pe la 13 saptamani. A fost super senzatia. Nici pe mine nu ma credea nimeni, am avut n dispute cu bunica mea pe tema asta. Zicea ca s-a intors lumea cu fundul in sus, ca bebelusii misca la 4 luni si ca nu stiu eu, ca sunt gaze sau mai stiu eu ce. de parca eu nu stiam ce se intampla acolo. Au fost asa ca niste fluturasi. Acum bebelina mea e relativ cuminte. Mi-a tras si mie acum vreo 2 seri una in ficat de am tipat,a fost prima oara. De regula se revolta cand ma agit mai tare la birou, misca cand ma trezesc dimineata. Curios ca atunci cand stau acasa in weekend miscarile sunt foarte slabe. Eu de regula sunt o fire linistita. Si mie mi-e tare drag de miscarile ei, mai ales cateodata seara se vad prin burtica diverse miscari. Sunt abia in saptamana 22. Sa vedem de acum incolo ce o mai fi. va tin la curent.

Sabina 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

si eu sunt ff linistita de fel, ca sotul meu se mai enerveaza pe mine cateodata cand ma vede asa calma in unele situatii cand oricine alt cineva ar fi stresat....dar stiu ca oricum timpul le rezolva pe toata asa ca nu are rost sa te agiti....dar am impresia ca bobocelul nostru seamana cu tacso' de-i asa de agitat....sper sa-i treaca dupa ce se naste
acum f des imi filmez burtica cum se misca in toate directiile ca sa-i arat cand va fi mai mare ce nazdravan a fost......
ieri seara am fost la medic, noroc ca era de garda, ca asa de tare ma durea burta in jurul buricului de simteam ca explodez......ma doare de vreo 5 zile deja, in jurul buricului si doc mi-a spus ca e ok, ca ma dilat, si ca fac o hernie ombilicala, dar nimic grav.....asa se intampla.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Si pe mine ma loveste foarte tare si brusc...fara nici o pregatire Dar eu nu ma ingrijorez, imi place ca stiu ca e acolo si are forta...e voinic!



Maria si Razvan Mihai in burtica (27 sapatamani)

Nunta mea

Mergi la inceput