cat de tare va loveste bebe?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

whow ana...super fain ca ai vazut asa ceva....eu tot urmaresc burtica mea si nu reusesc sa disting nimic, si doar nazdravanul meu se misca mult....plus de alta ca nu m-am ingrasat sa zici ca am un strat de "slana" pe mine si din cauza aia nu se vede...am luat cam 7-8 kg si sunt in sapt 37.
abia astept sa-l vad sa-l tin in brate si sa-l pup pe strengarul...sotul imi zice ca ii e frica sa nu-l omor la cat sunt de pupacioasa

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

eu am nascut deja. copilul meu are acum 7 luni.
ma lovea cat putea de tare. asa ca stai linistita.
si pe masura ce se mareste e normal sa te loveasca ca nu prea mai are loc sa se "desfasoare" ca atunci cand era mai mic.
sincer in jurul meu nu am auzit nici o gravida care sa simta "mangaieri" mai ales cand sarcina e asa avansata.

succes!
sarbatori fericite tuturor!

mamitza lui Papitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Eu am 33 saptamani si intr-adevar bebe a devenit din ce in ce mai activ.Dar azi dimineata m-a lovit in ficat de nu stiam ce-i cu mine. Mai dadea uneori in coaste dar nu era o durere, din contra chiar imi placea sa-l simt.Chiar m-am speriat azi dimineata.Fiind la prima sarcina, n-am de unde sa stiu ce te doare cand se mai zbenguie bebele in burtica.Nu puteam sa ma intorc pe nici o parte, ma rugam sa nu mai dea cu piciorusele in ficat.Deja ma gandeam sa merg maine la dr, nu stiam ce poate fi.L-am speriat si pe sotul meu.Acum mi-a trecut.M-a tinut vreo ora durerea.De acum am sa stiu...Intrasem putin in panica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

La mine la 27 saptamani, misca atat de tare, incat uneori sunt nevoita sa ma pun jos, pentru ca nu mai pot sta in picioare. Oricum si-a facut un obicei de a avea foarte mare chef de harjoane, cand mami doarme..asa k..imaginati-va..ca am nopti in care dorm cate o ora..doua, pentru ca oricum stau..nu am pot odihni de gimnastica lui.

bogdana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Cat de tare da bebe? Foooarte tare. Uneori imi vine sa plang de durere. Si mai rau e ca da toata ziua...si toata noaptea. Fac nopti albe de acum. Si nu ma lasa nici in pat sa stau. Vrea numai plimbat. Asa ca toata noaptea fac ture prin casa. iar ziua dorm pe apucate cate o ora pana se trezeste el si incepe iar boxul. Dar suportam cu stoicism.

tanima 32+ mami de Rares
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Si eu am simtit-o pe bb la 17 sapt prima data, iar acum se joaca in continuu, dar nu ma doare. Este ciudat, pt ca uneori am senzatia ca ma ciupeste cineva pe interiorul burtii si trage inspre mijloc, voi simtiti asa?
Faza cea mai haioasa este ca exact cand ma pun si eu pe-o parte, ea da acolo, de parca-mi zice "mama nebuna, nu simti ca stai pe mine??!, intoarce-te"
In rest picioare si pumni peste tot si ff des. Mi-e atat de drag de ea... chiar daca nu da cu picioarele cateodata, se simte cum se misca daca pui mana pe burtik :)
Sunt un mamik tare mandru!


Pupicei, Ingeras 24+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada1976 spune:

Salut la toate gravidutele! Eu am un bebelin de 21 de saptamani dar ii simt miscarile nu f des. L-am simtit pe la 16 saptamani prima data, dar se pare ca e destul de lenes si cateodata intru in panica. Deocamadata nu se simte daca pun mana pe burtica, ar ma gandesc ca poate din cauza faptului ca mama (adica eu) nu e prea slabuta si mai e si un strat de sunculita. Credeti ca e normal ca miscarile sa fie asa de rare si lente la varsta asta a sarcinii? Dat fiind faptul ca anul trecut am pierdut o sarcina la 8 saptamani, acum intru in panica pentru orice. va doresc zile buen si sarcini usoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

eee, fetelor, asteptati pana la 28-30 de saptamani sa mai prinda bebe forta ca vedeti voi gadilat apoi. Deocamdata este inca micut.la mine cam de la 27-28 de sapt a inceput sa faca lupte greco-romane. Pana atunci era o placere sa il simt cum ma gadila, nu ca acum nu ar fi...

tanima 32+ mami de Rares
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

am recitit capitolul asta ca m-a luat nostalgia....acum tzontzonelul meu are aproape 6 luni si e un zbenguitor cum era si in burtica....asta puteti vedea si www.dropshots.com/day.php?userid=125309&cdate=20061030&ctime=224330" target="_blank">aici


de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE
www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete1 www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete2
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

haloo.eu azi am 19 sapt si de 3 zile a inceput baietelul meu sa miste.am asteptat foarte mult acest moment si ma bucura foarte tare cand ii simt miscarile,care sunt foarte blande parca as avea un mic pestisor in burtica care inoata tot timpul.dar totodata parca mi e si frica fiindca nu stiu daca este bine sa miste asa mult si ma gandesc ca poate nu ii convine ceva.pe toata perioada zilei misca aproape incontinuu.si toata lumea imi spune a ca dupa ce misca prima oara o sa mai miste abia dupa vreo 3 4 zile dar la mine din prima zi nu se mai opreste.mie imi place sa il simt dar sper ca placerea mea sa nu fie defapt ceva ce pe el il deranjeaza.oricum miscarile sunt foarte line si daca pun mana pe burtica nu il simt.il simt numai prin interior.voi ce parere aveti?

Mergi la inceput