Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza fetele,pe la pranz:)
Vad ca vineri seara e rost de baut,poate ma inscriu vinerea viitoare si eu cu o fructata productie proprie pentru donsoare si o palinca pentru duuamne!
Voi cat va tineti copilasi in cadita, ca pe a mea o scot cu forta din baie si urland de mama focului? Si nu pot sa zic ca o las putin,o spal peste tot,dupa care-si spala ea baietelul sau fetita,dupa caz,si dupa aceea urmeaza inot sincron adica jumatate de apa ramane in cada jumatate pe jos,dupa care mai negociem 2 minute de balaceala(ca sa fiu eu complet uda)dupa care incep urletele ca o scot din baie!
O saptamana buna si poate merge mai bine DC si poate se face mai frumos afara,

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua fetelor - ca de dimineata nu mi-a mers net-ul si nu am putut intra...
Noi raportam un weekend super-plin. Simbata seara am fost la nunta - pina la urma a fost destul de misto - m-am imbracat cu haina de blana a soacra-mii (deh, am fost o doamna?!), am dansat (au avut invitata o formatie care cinta destul de bine), am mincat si pe la 1 am plecat catre casa ca am lasat piticul destul cu soacra-mea...Ieri seara am fost la Circ. Plecasem cam indoita - ma gindeam ca Stefan o sa se sperie si o sa trebuiasca sa plecam devreme - dar uite ca el m-a uimit. Pot sa spun ca i-a placut, a rezistat cele 2.5 ore cit dureaza spectacolul si nu mi-a facut deloc figuri... S-a mai plictisit el pe alocuri - cind erau clovnii ca nu prea intelegea ce si cum, dar pe total a fost ok. Oricum spectacolul a fost frumos (eu nu am mai fost la Circ din copilarie - imi aduceam aminte de ceva imens, acum am avut surpriza sa vad ca, de fapt, totul e mult mai mic...) - iar tigrii albi au fost superbi! Sala era plina, multi copii, foarte multi mititei, unii chiar mai mici decit Stefanutz, ce sa va zic, halimai mare!

Cam astea sunt vestile mele - va pupez si ma duc sa citesc din urma!


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata mamici si pitici!

Mai pe la pranz, da' acum aterizai la servici, dimineata am fost baby-sitter la nepotul meu.
Ne-am uitat la regele leu si ne-am tavalit prin pat..."io sunt regele leu si tu esti hiena cea rea!"....hahaha

Noi am avut un weekend care a inceput tumultuos dar s-a calmat mai spre duminica seara.

Maria doarme prost noaptea si se trezeste deja obosita inainte de 7...ce treaba o avea nu stiu, dar nu-mi mai fac iluzii, m-am lamurit...pana la scoala nu o sa-i treaca!!!...:))

Sambata dimineata a inceput pe la 4 sa urle. O leganam un sfert de ora, doarmea un sfert de ora si se trezea urland...si la 6.30 s-a trezit de tot...Eram zombi tot familionu'...Pe la 12 ne-am decis sa plecam intr-o vizita cu toata ninsoarea si cu tot vantul...Eram cracanata de somn, cu okii lipiti de parbrizu' masinii, iesiti din cap ca la melc...Numa; ca erau cam tulburi de nesomn.
Dar a meritat, ca dupa ce pana acum trecea pe langa varu-sau fara sa-l bage in seama de data asta au dat mana, au dat noroc cu biberoanele......i-a dat mana la pupat si pana la urma s-au pupat de-a binelea...Luca o strangea de obraji "bucutza, bucutza" si Maria mea statea si nu-si dadea seama ce se intampla. Cand a facut glas a inceput sa-l "certe"...juma' de ora nu s-a oprit.
Super simpatici erau.
Duminica a fost calma si drept urmare ne-a pupat toata ziua...:))
Cred ca si-a refacut fortele, pen' ca az'noapte iar am avut show...de ce nu o dormi si cupilul meu nu stiu...

(nu-s io foarte coerenta, dar deh, juma' de creier ie muci!)

Aseara ne uitam la teveu...la muzica...era ana lesko...canta melodia aia cu anishca maia...Si Maria o acompania "'op, 'op"...se urca aia pe masa...."cazi, cazi"...:)...si iar "op, op" "cazi, cazi"
Si intre timp am descoperit ca "pocu" face "gutzi, gutzi"...:)))

Maria e ca delfinul...a avut o perioada de urlete la baie, cred ca i-a intrat sapun in oki sau asa ceva...Facea urat tare la baie...
Acum si-a revenit, numa' ca urla rau cand o scot din baie.
Sambata am zis ca iese fara scandal... am luat dushul pen' ca shtiam ca se ridica sa nu cumva sa o spal pe cap...:)
Pai sa vezi ce trante tragea sa-l "inece"...haha...N-a avut importanta ca i-a intrat apa in gura, l-a dovedit...:)))

O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

salut gagici, am intrat sa va salut, de citit n-am apucat prea mult, norok ca-s pagini putine si-am timp sa le recuperez pe-nserate. de ilinca nu ma-ntrebati ce face si cum se comporta cu bona, tocmai ce-am postat subiect la psihologice, pe scurt toate bune si frumoase pina la mincare. azi a adormit flaminda, n-a vrut sa puna gura pe nica si pe chestia asta is cu susu-n jos si mi-e o greata, cum nici cind eram gravida nu mi-a fost... ofofof. revin.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

buna dimi pe la pranz,
mie mi-e un somn groaznic, care are si explicatii-in nr de doua: am mancat (mult prea mult, dar am constatat prea tarziu), si am stat aseara pana tarziu la tv sa-i vad pe aia cu eurovisionu'cum se cearta. Multi tampiti pe lumea asta
Andreeam-o luna singurele??? succes!!
Super pozele cu Ric-

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, cam slaba activitatea pe forum ca v-am pescuit tocma' de pe pagina 2 si asta nu s-a mai intimplat demult...
Pe la mine pe la servici e liniste, dar am o prezentare de facut cu multe explicatii de dat si chef s-o fac, ioc!
Si vreau acasaaaa!
Carmen, o sa se dea pe brazda aia mica cu mincarea - si Stefan era obisnuit sa manince numai de la mine si cind m-am intors la servici si a inceput sa stea cu bunicele, cam o saptamina mi-a facut greva foamei si ma astepta pe mine sa vin acasa ca sa manince, insa pina la urma s-a obisnuit!


Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dat fiind ca am avut un we superb n-am facut nik interesant, doar am petrecut timpul cu pupi, am fost in parc la uta-uta, am hranit ratele, gastele, lebedele etc, ne-am jucat acasa, in curte, peste tot. ma declar multumita desi tati s-a cam plictisit, ar fi vrut sa mergem snowboarding, eu m-am saturat de iarna, vreau sa vina vara. am gatit duminica, am facut baclava pt tati si am adus si la serviciu, astia au cazut pe spate, eu nu pot manca, e prea dulce...mi-am vopsit radacinile, cred ca raman fara par cat de curand, pt ca imi fac doar radacinile si mi-e ca-l cam ranesc, desi folosesc tot soiu' de masti si creme de par. ei, na, iaca ce va povestesc eu...
gabi, chiar ma gandeam daca i-ar placea lui pupi la circ, dar nu stiu daca ar rezista 2 ore juma...bravo voua! si ma bucur ca v-ati distrat la nunta, eu vineri voiam sa-l car pe tati intr-un club, ca inca n-am vazut cum arata unul in state, dar la 9 am adormit...ce disco....
pupici la toata lumea

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

noi stem racite cobza. io ca io ca incepu sa ma mai lase dar Mielu saraca zici ca-i betiv pe marginea santului, asa daramata arata. Nu afce temp dar ii curg mucii necontrolat (dar din pacate aia nasoii is in gat), lacrimile curg cot la cot cu mucii si tuseste non stop...okii rosii etc......... suntem de comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

papa, iar? multa sanatate si pupici la mucoase!

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

poi da ca plekaram de-acasa pe primavara/ghiocei si ne intorseram pe viscoloiuparol mai ies din casa la vara:)))

Mergi la inceput