Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (161)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata neata

dragelor, am intrat un minut sa va spun ca plec astazi din tara o saptamana. pana la urma evenimentul pe care il organizez are 120 de participanti, nu va spun ce emotii am. sper sa iasa totul bine. e prima data cand am un eveniment pentru un grup atat de mare pe care sa il organizez singura. catalin vine cu mine, se ocupa de partea foto-video, asa ca o sa aiba cine sa ma sustina moral.

mama a venit la noi sa stea saptamana asta cu lia pui, sa o duca la gradi si sa ii mai aline dorul de mami si de tati. sper sa fie bine.

o saptamana frumoasa tuturor!

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata gagici!
papa, sanatate muuulta la amindoua, cre` c-o sa-tz fie greu sa te obisnuiesti cu melu` fara muci cind nu i-o avea
vrabiuto, bafta, sa iasa bine!
gabi, spune-mi in mare cum se comporta stefan in prima saptamina, pliz.
aseara am vb cu nasa, psiholog de profesie si mi-a zis ca ilinca a dezvoltat o dependenta fata de mine in ceea ce priveste mincarea iar situatia se rezolva cam asa: eu sa-i dau sa pape din mincarea pe care n-o prefera in vreme ce bona sa i-o dea pe aia preferata, lucru greu de aplicat ca ilinca n-are o mincare dupa care sa stea in cap... azi voi inlocui masa de prinz cu masa de fructe, sa vedem... si bona trebuie sa-i dea papa in prezenta mea, lucru iar greu de aplicat ca-n momentul in care ma vede nu mai sta la bona. uff, complicata situatie!
azi e ultima zi de stat acasa, de miine scirbici, asa ca ultima zi o voi dedica shmotrului

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
vine iarna din nou tralalalalaaa...ca de primavara ne saturasem, nu?
Marcela drum bun si bafta! nu o sa fie usor dar dupa aceea o sa te simti fff bine!
Carmen maica succes si tie...strategia nasei mi se pare ok....acum ramane sa se vada si rezultatele! sper ca daca esti la munca ne mai auzim in timpu zilei, nu?
Gabi ai terminat prezentarea?
intr-adevar cam liniste pe aci ieri....sper sa recuperam azi.
o zi frumoasa tuturor va dorim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza gagigi,azi vad ca merge biiine DC!La noi este primavara cu dinti,este un frig dar si un soooare.
Carmen mult succes, iti tin pumnii sa reusesti(desi nu stiu daca merge chestia cu prezenta ta, a mea daca ma vede si acum io trebe sa-i dau mancare).Bona mea a pacalit-o cu povesti si cu hranit toate animalutzele din casa. Hai sa-ti zic ce smechera poate fi,eu ii dau iaurtul si restul mancarii numai in scaunelul de masa(m-am impus si eu odata!)pe cand cu bona nici sa nu-l vada, asa ca bona merge cu iaurtul dupa ea prin casa,se mai opreste se lasa pe genunchi si-i zice"si aici una" si mai ea o gura de iaurt.Si banana la fel.....
Vrabiuta bafta multa!!!Asteptam sa ne povestesti cum a fost si desigur asteptam pozele,care ca de obicei vor fi superbe!
Papadie sanatate la tot poporul si multi pupici!!
Cristalina hai sa facem un club al "neuronilor afectati de nesomn" ca mandra mea ma omoara cu stilul ei de dormit,sambata noaptea a dormit de la 1 la 5 fara maraieli(lucru care nu s-a mai intamplat de asta vara) si am crezut ca incepe sa doarma si ea ca omu,dar de unde...
pupici si spor

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !~
Papadicu - sanatate tuturor !!!
Carmenp - ufff, iti dorim succes cu bona si Ilinca si papica ... noi deocamdata suntem in faza ca papam tot de la ea, apoi o vomitam in jet si dup`aia papam iarasi.
Roxanaz - ihi, e ger si vant si la noi, - 11 grade cica
Vrabiuta - succes la treburi

Noi am avut o noapte linistita, culcat copilu` in sac in patut iar eu am adormit pe coltar pana dimineata cand am adus laptele ...

O zi faina tuturor


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Dario da' acu de ce nu te culci matale in patu conjugal, 'ai? sau esti maso si iti place sa dormi pe coltar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Roxana - nu am terminat prezentarea dar ar cam trebui...
Carmen, pai eu am inceput serviciul vara si cred ca mi-a fost mai usor - cum plecam eu la servici bunicele il scoteau afara ca sa uite de mine ca plingea de mama focului (mai face si acum asa cind plec la servici), apoi cind veneau acasa el iar se punea pe plins cind vedea ca eu nu sunt acolo si cind il puneau in scaun sa manince lua o lingurita-doua dupa care rfeuza si nu puteau cu nici un chip sa-l mai hraneasca...Pina la urma s-a obisnuit cu ele si a inceput si sa manince de la ele, de asta am spus ca o sa se dea si Ilinca pe brazda. E drept ca eu am inceput sa le chem sa stea cu el cam cu 2 saptamini inainte sa incep eu serviciul ca sa vada care e rutina lui si sa se obisnuiasca; chestia cu mincarurile favorite eu nu putam sa o aplic pentru ca nici Stefan nu are mincaruri favorite. Oricum eu zic sa te linistesti ca totul va intra in normal usor, usor!
Marcela, succes la organizarea evenimentului!
Papa - sanatate Mielului si sa scapati de muci cit mai repede!
O zi buna tuturor!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roxanaz - poi o pun in patut si io ma pun pe coltar ca dialogam pana adoarme una dintre noi. Aseara am adormit eu prima si acolo am ramas Inca nu pot sa o pun in patut si sa ies din camera ca zbiara dupa mine



Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Ioana...vai da viatza noastra!
Mandra s-a frichinit pana la 2 az' noapte...cand am luat-o cu mine in pat ca muream de somn...adormeam si peste un sfert de ceas ma trezeau maraielile si plansetele...asa ca pe la 2 noaptea o intrebam cu lacrami in glas...."de ce nu ma lasi mah mama si pe mine sa dorm...?!" Ca la prosti. Imi pierdusem uzu' ratziunii....

Papadico, sanatate maxima va dorim ...Sa va revenitzi cat mai curand!
Mai potzi bre?! Ca pe mine m-ar fi demolat demult racelile si mucii aia.

Daria...cred ca iti place la coltzaru' ala...:)....Va uram sa dormiti non-stop noptile...fiecare in patul in care trebuie...hehehe

Carmen, sincer?! Nu o sa mearga!
Cand sunt si eu vrea numai cu mine sa manance! Clar! (si mananca uneori mai bine cu tanti Ioana decat cu mine!)
Trebuie ca bona sa-i dea sa manance intr-un fel in care sa o atraga. Maria mananca la teveu...Sa vezi ce butoneaza "tante" a noastra...cauta muzica si reclame...:)))...Ca altfel nu deschide Botoshu' ciocu'.

Gabi, spor cu prezentarile.
Marcela, succese maxime!

(am mai uitat ce am citit, dar pupam in grup, fara discriminari...)

Noi ne mutam la 4 camere, incepem sa facem actele dupa ce ma intorc eu din Germania...De 2 saptamani visez numa' mobile, varuieli, shmotru'....Am obosit inainte sa ne mutam!....hahaha
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Salutare
Mey io se vede treaba ca am ramas la conceptul romanesc cu capra vecinului, ca-mi vine inima la loc cand vad ca mai fac si altii figuri la somn... rusinica sa-mi fie!!! Serios acu, ma tot laudam ce cupil civilizat am, cand sa vezi tragedia de pe lume ca s-a naravit si nu mai vrea in patut... Seara ne chinuim cate o ora sa adoarma, o mai iau in brate, o mai pun in patut... sare ca arsa, o mai hatzan cu patutul, noroc ca e pe arcuri, daca e ziua cea buna adoarme in final, daca nu, nu!! si gata... o dau jos, mai stam prin casa apoi mergem cu mic cu mare la culcare. Si nici ziua nu mai e ce a fost, cand ma gandesc cum statea ea singurica in patut si se uita pe cate o carte.... ofofof
Vrabiuta si Cristalina, succese in deplasari
Papa io stiu cum e cu mucu, e ala de curje pana jos pe podea, asa-i?? sa treaca
Daria brrrr, da ce frigut aveti....
pupam

Mergi la inceput