Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monet spune:

am intrat si m-a prins chat-ul asta nou:). am vorbit vreo 15 minute, acuma tre' sa merg s-o hranesc pe piticutza. daca nu pic de somn, revin. daca pic, miine:).

va pup pe toate si toti puiutzii!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna dimineata natiune de mamici!!!!

In primul rand vreau sa multumesc tuturor pentru aprecieri (parca sunt la oscar) si sa va marturisesc ca imi creste inima in mine cand imi laudati baiatul!!!

Aseara m-am uitat si eu pe poze si...mor ce frumosi sint fiecare dintre bb-lushi. M-am uitat cu sotul si vroiam sa ne alegem o nora dintre frumoasele fetite dar...cum toate sunt minunate...am zis ca il lasam pe el sa aleaga!!!

Alinus felicitari pentru cetatenie si mai ales pentru mutarea la HAga!!! Pune burta pe carte si invata Olandeza ca nu are ce rau sa iti faca!

Corap da il schimb de 3 ori / zi si daca nu l-as schimba deloc cred ca nu ar zice nimic. Eu dimineata nu il schimb ca de obicei dupa masa face kk si...il schimb atunci,iar noaptea nu prea face pipi deci..de ce sa arunc pampersul nefolosit? Apoi il schimb la 4 si seara la baita. Daca copilul nu zice nimic si pielea lui e ok eu zic ca nu are rost sa il schimb mai des. Ma bucur ca nu e ca alti copii care cum fac un pipi cum urla sa fie schimbati!!!

Abia astept sa se faca frumos sa o punem de-o plimbarica prin IOR cu toate mamicile care stau prin zona!!!

Fetelor: intrebare de baraj: stiu ca s-a mai discutat dar...neuronul...voi cat otet puneti in apa cand fierbeti biberoanele??Ca mai nou ma apuc si eu de sportul asta si arata urat biberoanele si daca pun otet imi e sa nu pun prea mult!!!

Ina ai incercat cu sucul de fructe mai bine pt kk? Eu asa mi-am reglat baiatul si face o data pe zi kk foarte mult si bine! I-am bagat sucuri de fructe cam 100 ml pe zi intre mese si...in fiecare zi baiatul face o tona de kk.

Chiar ati vazut ce chat ne-au deschis astia de la DC? E super sa te poti cunoaste si cu alte mamici!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Aaaa si inca ceva: eu inca mai am burta amortita de la cezariana. Mai precis deasupra cezarienei am o portiune destul de mare care e amortita rau. Si mai nou ma mananca ceva pe interior si nu ma pot scarpina. Ce nasol este!!! Mai pateste cineva asa?

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

neata!
hai sa ma laud si eu cu fata mea:
alexandrina Ilincai cand i se face somn, adoarme si gata! Seara ii sting lumina fac liniste si in maxim 5 minute doarme. E o dulceata de fata!
catutza sunt de acord cu tine! Romanii trebuie sa invete sa respecte parerile celorlalti (romani sau alte natii)

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Alina ce bine de voi!!! Mama, cat va invidiez!!! Sa beti o bere olandeza ptr mine!
Eu oricum nu prea ma omoram dupa Franta, dar Olnada o ador!
Sa fie intr-un ceas bun!
Dordia apropo de oscaruri, anul acesta vreau sa le vad cap-coada live ptr prima oara in viata!
sa vad daca reusesc!

Eu nu pun deloc otet cand fierb biberoanee. oops, trebuie?

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata mamicutzelor!

Vreau soooooare! Cine era cu zapada, facem un transfer si din Bucuresti...ca avem mai nou si asa ceva!

Multumesc de raspunsurile despre transpiratia caputului. Si doctorul meu mi-a zis ca e ok, dar chiar asa de des si mult...Asta sa fie cea mai mare problema!
Astept raspunsuri si la intrebarea cu biscuitii, cine poseda cunostinte!

Despre schimbat: noi papam de 5 ori pe zi si o schim de 4 ori, dupa fiecare papa, mai putin cel de noapte, cand oricum nu face nimik. Deci orele de schimb: 10.30, 14.30, 18.30 si dupa baita. Tot asa, Slava Cerului nu am avut niciodata probleme!

Alina- felicitari pentru cetatene si postul sotului! Bafta mare la tocit olandeza !

Monet- asa e, cam periculos chatul asta! Parca vad ca migram pe el!

Corap - cu dormitul: pai noaptea de la 22.45 pana pe la 9, evident cu o pauza mica de papa, de 10 minute, deci 10 ore. Dimineata dupa papa, variabil, dar totuis vreo ora-2 maxim, deci 12. Dupa-amiaza daca iesim in parc vreo 2, daca nu in casa, deci vreo 14. Spre seara nu o prea mai las io sa faca nani, ca sa doarma bine la noapte. Deci in jur de 14-15.

Ina- o pui pe micutza in scaunul de dat papa? Adica in funduletz? Ca io stiam ca numa' dupa 6 luni e voie!



Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Felicia bafta sa rezisti sa le vezi!!!

Nu stiu daca trebuie neaparat dar am inteles ca daca pui otet nu mai ramane calcarul pe ele si nu se mai fac asa albicioase!!! Dar nu stiu cat otet ca doar nu s-o pune o juma' de sticla!!!Poate o lingurita, poate 2...

Asa e Noki e periculos rau chat-ul. Ne acapareaza rau!!! Si imi pare rau dar eu nu stiu nimic de biscuiti. Sorry!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

Hello, mamici!
Dupa cateva zile revin si eu. Mai dar scrieti, nu gluma!
Dienutza mi-a placut mesajul tau de ieri. Buna chestia ca "nu ne ducem la birou acoperiti cu piei sa impuscam mamuti si nu venim acasa sa mancam porumb zdrobit"
Ina si eu am inceput de doua zile sa ii dau Stefaniei cereale (milupa cu mar si morcov-fara gluten) si ii plac. A fost mai greu la inceput cu invatatul la inghitit, acum deschidem guritza la linguritza (din aceea de la Primii Pasi cu capul de silicon), mai radem cu mancarea in gura si mai noi o stropim pe mami cand facem "brr". Mananca in general cam o lingura plina de cereal (e deja cu lapte) in 40 ml apa. Dupa cereal ii mai dau si 80ml lapte (facut tot cu apa de orez ca noi mai avem inca o sapt de tratament).
Voi ati mai pomenit asa ceva, ca fii-mea nu vrea sucul de fructe, adica il bea dar dupa aceea il da afara. Deocamdata nu vreau sa ii bag citrice ca abia ne revenim la burta (dupa 2 saptamani de apa de orez).

hai ca iara m-am placintzit pe aici.

Teo si bb Stefania Iulia(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Fetelor unde a disparut chatul? ca tare fain era desi cam obositor!

Merci de urari si mai ales de incurajari ca am nevoie cu olandeza asta!

Felicia eu trebuie sa spun ca ador Franta cu bucataria ei, cu peisajele si ritmul de aici, cu limba pe care o vorbesc bine si cu multe altele. Sincer Olanda ma cam sperie incepand de la limba pana la stilul olandezilor pe care ii consider cam zgarciti si cam duri - asta din ce am vazut aici unde este o comunitate de a lor. Dar ma consolez ca suntem la doar 2 ore cu masina de Franta, in nord unde sunt socrii, si la "doar" 2 ore in avion de Coasta mea mult iubita
Tie ce iti place la Olanda?

Va las ca urlaiss!


Alina si Amalia 17.11.2005

Poze noi feb 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

Ce faceti mei? Sunteti in pauza de postat? Apar eu si voi plecati!

Teo si bb Stefania Iulia(2.11.2005)

Mergi la inceput