Clubul optimistelor

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

buna optimistelor.
addinel, chiar daca e cam devreme, iti urez casa de piatra. Pe noi ne primesti la nunta?? Fetelor mergem???
Imi pare tare rau ca nu pot sta la taclale cu voi, dar am ceva de lucru acasa pe calc. Poate ca intru maine si vb.atunci.
Va doresc o seara buna in continuare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

monagan, mercik mult pentru casa de piatra si daaaaaaaaaaa, sigur ca va primesc.

sa va povestesc ce facui astazi. m-am dus la tipa cu rochia de mireasa (super femeia!) si evident am luat-o si pe sorelina cu mine. ea, copchil de 19 ani cu fitze in cap, isi face rochie super crapata, decoltata si cu burta transparenta pe deasupra. eu- fetitza cuminte imi fac o rochie clasica, ce-i drept mai decoltata (ca deh, daca nici asta nu arat, atunci... ce?). am ajuns acasa si pupicul meu curios nevoie mare sa vada modelul. si ce credeti ca am facut? i l-am aratat pe-al sora-mii! haaaaa! a facut o fata .... mortal! m-a rugat frumos daca nu vreau ceva mai potolit putin, "ca nu de-alta puiule, dar gandeste-te ca la nunta vin si bunicii tai si ai mei si alte rude mai in varsta". si tot el, dragul de el, ca daca-mi place modelul ala atat de mult sa-mi fac o rochie de seara asa, ca pe el nu il deranjeaza.

mor de ras, il mai las putin sa se perpeleasca, e asa dulce.

va pupic, fug sa ne uitam la un film.

p.s. fetele, sa-mi spuenti va rog daca vorbesc prea mult, sa nu va zapacesc de cap. daca e nevoie ma trageti de manuta si ma opresc.

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

adinel stai linistita ca imi face placere sa citesc ostarile tale.Cat despre faza cu rochitza...mortala
iar reactia prietenului tau...super dulcic
iar la nunta...nu se stie.cand e?

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Nu va suparati, eu eram in trecere...
Eu sunt tot Adinell, dar cu doi "ll". Am intrat, v-am citit si am ramas surprinsa de povestea lui... Addinel, cu doi "d". Am plans citindu-ti povestea vietii, am plans pentru ca am inteles prin ce ai trecut si probabil ca mai treci... Spuneai ca te doare ca ei(parintii), nu pot sa fie alaturi de tine la nunta ta. Parca m-am regasit si mai mult in povestea ta. Nici tatal meu nu a putut sa ia parte la nunta fiicei lui ca este paralizat la pat.A facut operatie pe creier si tot restul vietii(are 50 de ani), va sta numai in pat...
A facut un preinfart... a muncit ca sa ma tina pe mine in facultate, sa nu duc lipsa de nimic... Am fost fericita la nunta mea, Dumnezeu m-a facut sa simt fericirea cu adevarat, insa faptul ca tatal meu nu a putut lua parte, a lasat totusi o umbra de tristete in sufletul meu. (El nu a putut fi transportat in orasul in care stau eu ca ar fi trebuit sa calatoreasca o zi in masina si nu avea voie, si nici nu are)...
De ce iti spun toate aste? Nu fi trista! Parintii tai de undeva de "acolo", te privesc si lacrimeaza pentru tine. Ei vor fi prezenti cu tine in ziua nuntii tale. Trebuie doar sa crezi aceasta!!!
In legatura cu filmul: La vita e bella, tin sa iti spun ca mi-a placut enorm si este printre preferatele mele... un film fain cu o incarcatura sufleteasca mare...
As vrea sa iti spun doar atat: Esti un suflet extraordinar daca ai reusit sa treci peste toate aceste, si nu incerca sa uiti pentru ca mai rau iti vei face... Iti doresc sa fii fericita, sa ai parte numai de momente linistite si calde cu viitorul sot si sa il apreciezi intotdeauna ca te-a sprijinit cu dragoste si a ramas alaturi de voi. Dumnezeu sa va ajute!
Cu drag, Adriana.

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

adinell si ce daca erai in trecere...daca ai venit, de acu tre sa ramai, nu-i asa fetelor?

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

esti draguta, eveline, m-ai facut sa rad la ora asta tarzie...

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Da da da Adinell ramai si BINE AI VENIT LA NOI
Addinel dragut de tot iubi al tau, dar nici cu tine nu mi-e rusine, mie nu mi-ar fi trecut prin cap sa-l pacalesc asa.
Eu am fost mai bleaga si n-am rezistat rugamintilor sotului si i-am aratat rochia de mireasa .
Georgi cum e vremea pe la voi, ca la noi chiar daca a iesit soarele tot frig este. Eu lucrez si astazi si de dimineata am cam inghetat cat am asteptat masina.
Monagan acum am vazut ca esti din Cluj, mie tare drag orasul asta, daca ar fi sa traiesc in alta parte acolo as alege. Am multe rubedenii in Ardeal si unele stau in Cluj. Datorita unui doctor din Cluj am eu copii caci astia din Suceava nu-mi dadeau prea multe sanse de a avea copii, si tot in Cluj m-am operat anul trecut de fiere si ma simt f bine.
Mai da eu is mai vorbareata ca voi azi o sa cam stau pe capul vostru pana pe la 12 cand plec acasa.
PA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

E, in legatura cu rochia de mireasa,... eu am fost cea mai de rusine. De ce? Pentru ca eu l-am luat chiar pe sot cu mine sa isi de-a cu parerea...Am comandat-o impreuna cu el, cand am ridicat-o tot cu el am fost, dar nu m-a vazut imbracata cu ea pana la nunta, insa deh, modelul l-a vazut,... nu se putea, nu?
Adevarul e ca l-am luat deoarece nu stiam unde sa umblu ca m-am mutat in orasul lui si el m-a dus in magazinele speciale cu rochite...

Multumesc pentru primire, fete... am sa va povestesc despre mine un pic, cand am nitel timp ca acum am pe Andrei(bebelul), langa mine si nu are stare...
PS: Imi place cum are denumirea acest club: al optimistelor!!! Parca si denumirea te face sa te simti bine...



adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

buna dimineata la optimiste!

adinell, de multa vreme te-am observat pe DC, ma uitam la tine cu coada ochiului. acum uite ca am ocazia sa te si cunosc... bina ai venit printre noi! merci si tie pentru incurajari. stiu ca parintii mei vor fi alaturi de mine, dar zau ca tare mi-as fi dorit sa fie la modul fizic, sa ma faca tata un dans si mama sa imi aranjeze voalul. dar asta este! oricum am sa ii simt aproape, asa cum ii simt mereu, pentru ca ii port in suflet.

georgi, nunta este pe 19 august.

fetelor, sa nu credeti ca eu n-o sa ii spun de rochie. o sa ma manance limba si n-o sa ma pot abtine, asta a fost o idee de moment.

pupicei

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Fetelor va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut si insorit!
Eu plec acasa, barbatii mei favoriti ma asteapta cu peste + mamaliga
Ne vedem luni.
PA

Mergi la inceput