Clubul optimistelor

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

salutari fetitele!!! Eu debordez de energie ca afara e o zi suuuper!!! Bine ca a plecar Gyna acasa si nu mai vede ca la mine e cald si frumos.Pana luni poate se incalzeste si pe la voi.Da Doamne!

Adinell bine ai venit si uite o de la noi optimisteleTe trec si pe tine pe listuta si sa vedem cum facem sa nu te incurc cu addinel. Tristutza si povestea ta.Mai fetelor io cred ca trebuie sa iau lectii de la voi pt ca eu nu stiu cum o sa trec peste chestii d'astea.Cred ca D-zeu iti da putere.
Dar gata...Fiti atente... declar oficial PRIMAVARA afara,in sufletele si in vietzile noastre. Sa fim fericite si sa ne bucuram de ea.
va pupui dulcic


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna fetelor de data aceasta pot sa va scriu, pana acum decat am citit
intradevar sunteti optimiste ati stiut in final sa treceti peste greutati,am fost un pic ocupata si mi-am scos si maseaua de minte m-am simtit groaznic dupa extractie.
Va doresc sanatate si sa va bucurati de viata.


iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Intr-adevar a venit primavara, fetelor! Am fost la padure si ne-am simtit super... Un soare extraordinar, de tricou, nu alta!!!
Acum suntem acasa, obositi dar bucurosi cu si mai multa inviorare in suflete... Doar a venit primavara, nu? Inseamna ca trebuie sa zambim mai mult...

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Salutare fetele....azi am avut cursuri pana mai inainte da nu-mi pare rau caci una la mana, mi-au placut si doi la mana, afara e foarte frig (georgy, poate nu citeste gyna, dar citesc eu......., dar nu ma oftic ca-s optimista si sper ca va veni si la noi caldura!). In rest, toate bune....

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Ce faceti fetelor? Sunteti plecate?
Addinel
hai sa recunosc si eu... te-am descoperit si eu pe Dc dar sa vezi cum!!!
Nu imi mai aduc aminte la ce subiect, dar in fine nu conteaza, intru pe el si il citesc, si vad postarea lui addinel... m-am enervat, stii de ce? Am crezut ca isi bate cineva joc de mine... Ma gandeam: cand am scris eu asa ceva?(Nu era ceva rau, dar nu imi aduceam aminte cand scrisesem acea postare). Mi-am zis: ceva nu-i in regula...Auzi, domnule sa iti intre cineva in casuta ta, sa se identifice cu numele tau si sa posteze cu numele tau...(iti dai seama ce minte am!!!) Cand incepusem deja sa ma obisnuiesc cu aceasta idee, pac vad ca ceva e schimbat si la nume: sunt doi de d.
No, si atunci m-a lovit adevarata idee in cap: ma, trebuie sa mai fie o fata cu acest nume extrafain :) Apoi ma gandeam daca ne incurca cineva??? Dar am citit din postarile tale si am vazut ca esti o fata super si nu mi-ar fi rusine sa fiu incurcata cu tine...Insa recunosc ca mi-a fost un pic teama...
Te superi daca te intreb cum te cheama de fapt???
Pe mine Adriana, dar prescurtat si mai alintat mi se zice Adinell.
No, ma cam lungi, sper ca nu te-am plictisit...

Fetelor, v-am promis ca va pove un pic despre mine, asa ar fi frumos, nu ? Daca tot am nimerit aici si m-ati oprit...
Sa incep cu partea cea mai superba:
Am un baiatel de sase luni frumos foc(fiecare cioara isi lauda puiul ei), care ne-a umplut inimile de bucurie dar si casa de tipetele lui... Sunt casatorita cu un baiat extraordinar de intelegator, care a suferit mult in viata. Din clasa a doua, parintii au divortat si cand era adolescent si avea nevoie mai mult ca oricand de tatal lui, acesta a murit...iar el fost nevoit sa inainteze singur ...
sa se lupte cu neajunsurile sa-si croieasca un drum in aceasta viata grea.
I-a murit si bunica, care tinea cel mai mult la el si-il iubea ca pe propriul fiu... Din cauza ca el a stat langa patul ei(trei saptamani), a pierdut examenele, era in sesiune, si a fost exmatriculat, in timp... Era la facultate in alt oras.
Intors acasa terminat si neavand pe umarul cui plange... a incercat la alta scoala... De data asta a reusit. Din plin!!! Acuma este un bun programator. Insa aceste suferinte l-au calit, l-au facut intelept si un om plin de rabdare. Il respect si il iubesc si stiu ca nu il merit...
Acum, dupa atate suferinta, Dumnezeu i-a umplut paharul si i-a incununat viata... M-am gandit: cum de a putut duce atatia ani de suferinta?(a mai avut parte de multe dar nu le-am trecut chiar toate)
Probabil ca Dumnezeu l-a incercat si vazand ca este in masura sa primeasca, i-a daruit in final multa fericire pe masura cat a suferit...
Mai tarziu s-a reampacat si cu mama sa, si acum suntem toti in relatii bune. Stam separat, fiecare cu casa lui...
Este minunat ca totul s-a sfarsit asa de frumos...
Si atunci poti sa te intrebi:
Cum sa nu speri(cand sunt probleme), ca candva o sa fie mai bine???
De fapt, nu poti sa nu speri!!! Speranta nu trebuie sa moara niciodata... Ea ne-a mai ramas...Nu am vrut sa va plictisesc, iertati-ma daca m-am prea lungit, o sa fiu mai succinta data viitoare...
Va pup!

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

adinell felicitari pentru alegerea facuta.Din pacate asa e viata.Trebuie sa suferi un pic pentru a putea sa-ti dai seama ce pret are fiecare.Sa-ti traiasca bebeul si sa-ti aduca numai bucurii.
Uite chiar azi vorbeam cu sotul meu sa dam o tura week-end-ul urmator la padure sa iau niste pamant pt flori.Dar tu de unde esti?Si cum il cheama pe bebe?
eveline, lasa ca vorbesc eu cu Doamne Doamne si sa incalzeste si la voi.Tu ai zis ca faci un master?Vreau si eu sa ma duc in toamna.Se fac cursuri numai in week-end?sau cum?Bianca ce face?
iri_sori ai terminat deja cu curatenia?(asta era replica dintr-o reclama; o mai stii?).Nu vrei sa vii si la mine?Cat despre molarul de minte, am scos si eu unul asta toamna si m-am simtit rau de la anestezie(frisoane,febra bla,bla,bla)
Eu am fost in vizita la tara la socrela si maine ma duc la maman sa o iau sa stea cu asta mica luni si marti.Deci ne plimbam ca destul am stat in casa
Hai pupici si toate cele bune

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna! eu am inceput curetenia si sotul a terminato.
Noapte buna!!

iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:



Si eu sunt optimista, am tot vrut sa intru sa va spun dar nu am apucat
Nu stiu dc pentru asta am nevoie de un motiv anume, pur si simplu asa sunt eu.
Am avut parte de o viata frumoasa si la fel este si acum, si spun frumoasa desi n-a fost lipsita de probleme. Insa din toate am avut de invatat cate ceva si pot sa spun ca nu regret nimic, iar asta as vrea sa fie deviza mea si in continuare.

Ba am un motiv pt care acum imi creste doza de optimism: vine primavara


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Flavia ne intalnim si pe aici!!! Ce ma bucur!

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

OOOOOOOO...se mareste listuta....bine ai venit impreuna!

Mai fetelor addinel si adinell, mai incep sa va incurc mai

iri_sori bravo, asa da...sot...si asa da idei....ia sa incerc si eu (numai ca la mine s-ar putea sa ramana neterminata...)

georgi Bianca e bine, multumim....si multumim pt pila....
La noi cursurile la master si examenele bineanteles se tin numai in week-end....se presupune ca cineva care s-a inscris la un master are si un job, asa ca nu e posibil sa se tina in timpul saptamanii; dar stiu pe cineva care face un master la Iasi si are cursuri de luni pana vineri...asa ca fiecare universitate cu principiile ei...e autonomie doar...Cea mica cum sta cu baita?

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput