Clubul moldovencelor de peste Prut (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

vladcelvechi, as putea sa te ajut eu, cind vine sotul la Bucuresti, ma intereseaza ce fel de cd vrei, cit de urgent si mai multe info despre tine ca sa am incredere, sa nu dau 40$ pe o prostie... Activeaza-ti PM.
P.S. prin plic nu se trimit banii caci cei de la posta ii confisca!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Felicitari Nati! Si bravo ca va ajutati una pe alta acolo!
Lilia, ce mai face Amelia?


lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Nati, felicitari pt traducerea terminata!
Doroti, si la mine apare В связи с обновлением дизайна сайт временно недоступен , deci nu merge.
In legatura cu spalatul dintilor, si noi folosim o pasta de dinti special, care poate fi inghitita. Problema e ca nu ma lasa sa-i curat dintii, adica ea imediat maninca pasta de dinti si scoate periuta din gura. Eu insist, ea plinge, tragedie, ce mai... Dar perseverez
Alinka, eu nu am liniste cu placinte din aluat de foietaj. Stiu ca tu te-ai specializat. Zi-mi cum le faci in ce forma? Ca si eu le fac ca si Cornelia. Piciul ce-ti mai face?
Alina, pacat ca nu ne-am sincronizat ieri la o palavrageala, mi-ar fi placut, ca tu nu ai nici msn, si e si fusu orar. Eu am stat pina aproape de 2 si azi dorm pe mine.
Doroti, si eu am vazut mai demult detalii despre acest caz, iar ieri nu ma puteam desprinde. Vai ce mai plingea micuta si ce strins se tinea de gitul mamei adoptive. Am avut sonorul foarte incet si nu prea am auzit, dar se pare ca mama a nascut-o la 19 ani si nu a vrut sa afle parintii asa ca a scris o declaratie prin care renunta la copilul inca nenascut si cind s-a nascut a scris alta declaratie rpin care permitea ca sa adopte copilul. Peste un an se rasgindi si incepu procesele cu familia care a adoptat-o. Si uite ca acum cind a implinit fetita 4 anisori, a cistigat procesul si s-a dus la gradinita cu politisti executorul judecatoresc (daca nu gresesc) sa ia fetita. Fetita nu vroia sa mearga, a venit mama adoptiva, plingeau ambele, plingeau educatoarele, ce mai... Pina la urma a ramas temporar la mama adoptiva. Nu stiu de ce dar am asa un sentiment ca mama naturala nu era chiar sincera si parca emotiile nu erau sincere. Si sa fi vazut cum ii stergea fetita cu batistuta ei lacrimile de pe obrazul mamei adoptive...
Scuze ca m-am intins atit, dar sincer m-au cutremurat aceste imagini.
Fetelor, din cite stiu Lucia nu intra cind e WE la ei, poate stiti voi de unde e reteta prajiturii ei "ochi de tigru", parca... Sau poate faci o pauza, Lucia, si-mi zici tu, ca tare bine mai arata si as vrea sa incerc.
Vlad, sper sa se rezolve!




Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Urrrra! Tocmai am trimis traducerea terminata!
Pfhuuu, gata, am scapat, sper sa nu-mi mai dea nimic pe w-e, sa recuperez si eu orele de somn pierdute.
Am plecat afara cu baiatul, pupici, pa paaaaaa!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!



Uraaa, o sa ai o leaca de timp liber!!!


doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by MamaElei

Nati, felicitari pt traducerea terminata!
Doroti, si la mine apare В связи с обновлением дизайна сайт временно недоступен , deci nu merge.
In legatura cu spalatul dintilor, si noi folosim o pasta de dinti special, care poate fi inghitita. Problema e ca nu ma lasa sa-i curat dintii, adica ea imediat maninca pasta de dinti si scoate periuta din gura. Eu insist, ea plinge, tragedie, ce mai... Dar perseverez
Alinka, eu nu am liniste cu placinte din aluat de foietaj. Stiu ca tu te-ai specializat. Zi-mi cum le faci in ce forma? Ca si eu le fac ca si Cornelia. Piciul ce-ti mai face?
Alina, pacat ca nu ne-am sincronizat ieri la o palavrageala, mi-ar fi placut, ca tu nu ai nici msn, si e si fusu orar. Eu am stat pina aproape de 2 si azi dorm pe mine.
Doroti, si eu am vazut mai demult detalii despre acest caz, iar ieri nu ma puteam desprinde. Vai ce mai plingea micuta si ce strins se tinea de gitul mamei adoptive. Am avut sonorul foarte incet si nu prea am auzit, dar se pare ca mama a nascut-o la 19 ani si nu a vrut sa afle parintii asa ca a scris o declaratie prin care renunta la copilul inca nenascut si cind s-a nascut a scris alta declaratie rpin care permitea ca sa adopte copilul. Peste un an se rasgindi si incepu procesele cu familia care a adoptat-o. Si uite ca acum cind a implinit fetita 4 anisori, a cistigat procesul si s-a dus la gradinita cu politisti executorul judecatoresc (daca nu gresesc) sa ia fetita. Fetita nu vroia sa mearga, a venit mama adoptiva, plingeau ambele, plingeau educatoarele, ce mai... Pina la urma a ramas temporar la mama adoptiva. Nu stiu de ce dar am asa un sentiment ca mama naturala nu era chiar sincera si parca emotiile nu erau sincere. Si sa fi vazut cum ii stergea fetita cu batistuta ei lacrimile de pe obrazul mamei adoptive...
Scuze ca m-am intins atit, dar sincer m-au cutremurat aceste imagini.
Fetelor, din cite stiu Lucia nu intra cind e WE la ei, poate stiti voi de unde e reteta prajiturii ei "ochi de tigru", parca... Sau poate faci o pauza, Lucia, si-mi zici tu, ca tare bine mai arata si as vrea sa incerc.
Vlad, sper sa se rezolve!




Rodica si PAULA (02.09.04)






Mai da lumea asta nu intelege ca in primul rin tre de gindit la copii?Cum poti tu sa rupi un copil de linga persoana care el o iubeste cel mai mult?Eu totusi ramin la parerea ca copilu tre sa ramina la mama adoptiva, iar asta naturala sa o viziteze daca intradevar o iubeste!!

doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Doroti, felicitari pt net acasa! Ce aveti, adsl sau dial-up? De la ce companie?
Cornelia, referitor la crema, eu as lua nivea, garnier, sau oricare, dar din Romania. Prietenii stiu de ce!



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by MamaElei

Doroti, felicitari pt net acasa! Ce aveti, adsl sau dial-up? De la ce companie?
Cornelia, referitor la crema, eu as lua nivea, garnier, sau oricare, dar din Romania. Prietenii stiu de ce!



Rodica si PAULA (02.09.04)





Rodica dupa cum ii ziceam si Corneliei, la Ciocana este o firma care prin cablu trage internet, adica au ei ceva pe acoperis, si de acolo vine la noi cablu asa si nu stiu ce e , dar principalul ca va fi linia telefonica libera si nu e scump, ca am nevoie doar pina nasc, dupa aia merg la parinti sa stau si ma voi folosi de asta Total.Compania se numeste RTL&Co, nu cred ca iti spune nimic.

doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Rodica, si io stiu de ce

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Buna,

iar v-am gasit pe prima pagina - stati bine cu "gustul de vorba" .

Merci pentru urari de bine ! S-aveti si voi liniste si impliniri in viata de cuplu!

Natalia - imi pare rau, dar in acest week-end o sa avem oaspeti si nu voi putea veni in parc, dar sper sa reusesc sa intru pe aici macar la o intilnire "virtuala".
Cit despre curiozitatea ta, cununia civila o s-o facem aici, curind, iar cununia religioasa si nunta la Chisinau (avand familiile acolo).

Cornelia - despre vergeturi tin sa-i dau dreptate Nataliei - nu se trateaza, doar se pot estompa usor (mai ales alea mai vechi). As putea doar sa-ti propun sa te mai interesezi de un alt producator - Dr. Nona, care la fel are produse destinate regenerarii. Incearca un search pe net. Stiu ca la Chisinau aceste produse se vindeau prin distribuitori (nu mai stiu acum ce se intimpla). Am auzit ecouri pozitive, dar si preturile sunt mai mari. Sper sa gasesti ceva eficient, acum ca si primavara e in prag.

Doroti_5 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Trin



Doroti_5 -





doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput