Clubul moldovencelor de peste Prut (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna dimineata fetelor!
Natalia multumesc ca m-ai fi lasat sa deschid un nou capitol daca nu erati asa de vorbarete aseara, eu acasa nu prea net si de aceea cind am plecat de la servici deabia 9 pagini erau, asa ca ma gindeam ca azi ajungem la 10 dupa lenoseala de eri ziua si alaltaieri.
O fac eu alta data, ca tot copil mic sunt pina nu fac nu ma tin satula.
Alina(Davina) sa stii ca eu m-am uitat si in dictionar, si intradevar rat inseamna guzgan, dar racoon sau raccoon este enot, si acum te rog sa ma erti ca am insinuat ca ai guzgani in podul casei!!Si sa stii ca e o dulce Deanna la ea.Si tortul mi se pare delicios, il fac si eu de cum stau acasa.Si cu laptele condensat eu fac(ma rog faceam) la fel ca si Natalia.
Rodica am vazut si eu la reclama cu povestiri adevarate subiectul cu 2 mame, si sincer nu prea stiu de care parte as fi, nu cunosc detalii despre mama naturala, de ce a parasit-o, dar nici in locul celei adoptive nu as vrea sa fiu, e durere la ambele, eu cred ca as ajunge la o intelegere sa ramina fetita la cea adoptiva(dupa cum ea are doar 4ani si ar traumatizao) iar cea naturala sa o viziteze cit de des poate.Asta e parerea mea, sa nu aruncati cu pietre in mine, dar cred ca 4 ani nu e asa mult, ca de exeplu cele care dupa 20 isi aduc aminte ca au avut un copil.Eu cunosc asa un caz, Directoare de scoala unde am lucrat eu avea 2 baieti si ceva complicatii in a mai face copii, astel a luat o fetita de la orfelinat pentru ca de ca orice mam dorea si o fetita, cind a luat fetita avea citiva ani, si era ca virsta intre cei doi baieti ai ei, ca sa nu bata la ochi.Nu a mintit-o niciodata si ea stia ca este fiica adoptiva, dar era tratata la egal cu baietii si baietii o iubeau foarte mult.Iata ca se casatoreste ea, face o fata, mai trece ceva timp (poti sa-ti imaginezi ce virsta avea) si se trezeste cu mama naturala la usa!!!
La momentul de fata foarte rar vorbeste cu mama adoptiva si asta sufera enorm, plinge de cite ori isi aduce aminte(cred ca iti dai seama ca isi aduce aminte aproape in fiecare zi).Imi cer scuze ca m-am intins atit, dar chiar imi pare rau pentru ea.
Acum desertul, sa felicitam omagiatii:
Lucian sa fii sanatos, frumos, norocos, destept, si sa mopara fetele dupa tine.Sa asculti de parinti si sa le aduci numai bucurii.
Fetelor o zi buna si mai vorbim, ca eu pina la 18.00 is pe net.
P.S. Aseara am incheeat contractul pentru net acasa si se pare ca de luni sau marti am si eu net acasa(uuuuuuuuurrrrrrrrrraaaaaaa!!!!!!!).


doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata inca o data
acum scriu mai mult...
Alina, si eu fac la fel ca Nati, cu laptele condensat si fiert iese mai bun (si un pik mai virtos) decit cel cumparat gata. Io am testat. Ce dulce e Deanna, toata in roz si papusa cu caruciorul la fel... Moama, ce domnisoara s-a facut! Sa-ti fie sanatoasa! Si ratonilor aia sa li se "termine" caldura odata!
Aseara am fost pe la 2 farmacii facute in still nou (genul supermarket): Farmacia Familiei tale si Felicia. In ambele sint f mult eproduse de m-am ratacit. In ambele am vazut produce Elancyl, insa doar in Familia ta eragama Antivergeturi, insa li se terminase stocul cu produsul special p/u gravidute si au zis ca in curind vor aduce stoc nou. Am mai vazut acolo produse p/u gravi de la Chicco si "Nasha Mama"(rusesti, dar cica f bune), am vazut produse marci Clarins, Clinique, Roc, Vichy (o gama f mare), si multe altele ca nu le-am mai retinut numele... Oare si-au dat seama ca si oamenii de aici au nevoie de anumite produse? La Orient n-am ajuns ca deja intirziam la ora de intrare in bazin... Dar o sa fac o raita si pe acolo sa vad ce este... Eu mai caut si p/u mamica o crema de fata p/u soarele de primavara. Inainte exista la Dzintars(firma inca din perioada sovietica din Riga) o crema care ii era f buna, speciala. Apoi gasise ceva din Bulgaria, deoarece Dzintars disparuse de pe piata noastra. Acum a aparut, dar nu mai are crema aia si caut alte brand-uri, ca deja vine soarele! Daca stiti ceva despre asa creme, va rog sa-mi spuneti.
Doroti, felicitari p/u inet acasa!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by lia_c


Doroti, felicitari p/u inet acasa!
lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard


Mersi mult Cornelia.Daca gasesti ceva bun sa ma anunti si pe mine.

doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

sa nu credeti ca din neavind ce face, am scris ca nu vad produse in farmacii... Farmaciile astea care spuneam sint deschise relativ recent, si ajungem cam rar in zona aia... Restul prin care am fost, kiar si Felicia din Centru, Telecentru parca n-au asa multe produse ca Felicia despre care am vorbit...

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCA,
LAAAAAA MUUUULTI AAAAAAANI!

Lucian, la multi ani, multa sanatate, fericire, numai bucurii si mult noroc in viata!

Karina, sa va traiasca comoara, sincere felicitari si sa petreceti frumos!!!





Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Cornelia aici ai fost?Cind incarci fa copy si pe urma scoate spatiile ca altfel nu apare aici.
http:// w w w .felicia . md/ ru/ children . asp


doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

La mine nu se deschide site-ul cu felicia, imi zice ca e in reconstructie...

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

La mine s-a incarcat fara probleme, ai scos toate spatiile?
SA vad daca ese
http://www.felicia.md/ru/children.asp


doroti_5 28+ si Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladcelvechi spune:

Mai intii de toate, imi cer scuze daca asta nu ar fi cel mai bun loc pentru o rugaminte.

Iata despre ce e vorba: doresc sa cumpar un CD de la o firma din Chisinau si m-ar ajuta foarte mult daca cineva din Romania are vreo legatura (ruda, prieten, cunostinta) cu cineva din Chisinau care sa preia personal CD-ul de la firma respectiva, sa il achite si sa il pot lua din Bucuresti.

Evident eu suport toate costurile aferente.

Nu imi vine sa trimit banii in plic acolo (nu e o suma mare, 40$, dar oricum...), prin banca comisioanele sint uriase si ca sa fiu sincer prefer sa pot interactiona cu cineva mai de incredere - intr-un fel apartenenta la acest forum e o oarecare garantie morala.

Multumesc mult de tot si inca o data scuze daca postul asta nu e incadrat unde trebuie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Urrrra! Tocmai am trimis traducerea terminata!
Pfhuuu, gata, am scapat, sper sa nu-mi mai dea nimic pe w-e, sa recuperez si eu orele de somn pierdute.
Am plecat afara cu baiatul, pupici, pa paaaaaa!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput