Infectia cu E.coli in sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Buna, lista cu plante problematice in sarcina http://www.desprecopii.com/info.asp?id=637
si eu am o fricaaa maaare de infectii urinare mai ales ca eu ma lupt cu ele de muuuult tipm, de ani de zile. zilele trecute am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv. ma rog la Dumnezeu sa nu ma apuce in sarcina mai ales ca stiu ca sarcina predispune la asa ceva.intreba cineva de trat naturist. eu inainte de a ramane am luat Urinal de la Wallmark. si mie mi-a facut bine. este extract de coacaze. DAR nu luati fara recomandarea medicului vostru, pt ca nu stiu daca e ok in sarcina. va mai dau un link unde am mai discutat cu fetele pe problema asta si am mai au mai dat si ele ceva naturist. dar repet: nu stiu daca sunt ok in sarcina, trebuie sa consultati neaparat medicul.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66294

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abogeve spune:

fetelor si pe mine m-au diagnosticat cu e coli .. dar de la o analiza de col .. cat de grav este ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Fetele care au fost diagnosticate cu Ecoli in urma uroculturii, imi puteti spune si mie va rog ce scria exact pe foaia de analiza? Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANESEI spune:

quote:
Originally posted by madaluta

am gasit pe net pe undeva o lista cu plante interzise in sarcina si pe acea lista era si coada soricelului.Eu am baut ceai de coada calului si mi-au disparut si durerile si infectia.

Madalina 13+

BUNA MADALINA!NUMELE MEU ESTE INA SI SUNT SI EU O VIITOARE MAMICA,INSARCINATA IN 2 LUNI SI MA CONFRUNT SI EU CU INFECTIE URINARA PE CARE NU AM VOIE SA O TRATEZ CU ANTIB. SARCINA FIIND PREA MICA.IN CATE SAPT. ERAI CAND AI BAUT CEAI DECOADA CALULUI?EU AM GASIT PE NET FOREVER BEE PROPOLIS BUN PTR. INF. URINARA ,M-AU ASIGURAT CEI DE LA FOREVER SI E BUN SI IN SARCINA.EI ASTEPT SA IMI VINA PASTILUTELE.PA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANESEI spune:

BUNA,FETELOR!EU AM VB. CU MEDICUL MEU GINECOLOG SI NU ME-A RECOMANDAT SA IAU PRUDUSUL DE LA FOREVER CU PROPOLIS CI MAI DEGRABA URINAL.AS PUTEA OARE SA BEAU SI CEAI DE COADA CALULUI?MI-E SA NU FIE PREA MULT CACI AMANDOUA SUNT DIURETICE,VOI CE-MI ZICETI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Eu am scapat de ea in urma tratamentului cu ampicilina in al doilea trimestru de sarcina. In primul trimestru am luat o groaza de antibiotice. Copilul s-a nascut sanatos.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos
www.fotografiibotezuri.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

quote:
Originally posted by mayaione

Fetele care au fost diagnosticate cu Ecoli in urma uroculturii, imi puteti spune si mie va rog ce scria exact pe foaia de analiza? Pupici!





scria negru pe alb. e.coli.

Sabina + Alexandra + tata Silviu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_sabina_pop/my_photos
www.fotografiibotezuri.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IanaA spune:

Roxana,unde ai gasit faptul ca claritromicina nu este buna in primul semestru?Eu din pacate am luat 10 pastile de claritromicina de 250 mg.pt o infectie in gat,incepand din ziua a 6 a ovulatiei pana in ziua a 11-a si acum sunt disperata.In primele doau saptamani de ovulatie cica embrionul sau moare sau rezista si se dezvolta normal.Eu acum sunt insarcinata in saptamana a 6-a.
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Eu am avut infectie cu E.Coli in saptamana 3-4 de sarcina si nu am luat antibiotic ,desi cred ca era permisa ampicilina.Beam cate 4-5 chiar 6 l lichid(ceai de coada calului si apa) si puneam intr-un pahar cu apa 10-15 picaturi albastru de metil(o data pe zi)timp de 5 zile.Este destul de greu de inghitit dar nu imposibil.Toate astea la recomandarea medicului.
La a doua urocultura nu mai aveam nimic.Important este cat mai mult lichid.
Acum am 19-20 saptamani si bebe este ok.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Reactivez subiectul...

Sunt insarcinata in aproape 38 de saptamani...in sapt. 36 am facut un tratament cu ampicilina pentru infectie urinara cu ENTEROCOC. (asa scrie pe rezultate)..toate bune, am repetat urocultura, azi mi-a iesit rezultatul...sterila...totul ok...DAR, intre timp, sapt. trecuta mi-am facut si o cultura de col (exudat vaginal) pentru streptococ B...ieri am scos rezultatele...nu am strptococ B, dar cica am infectie cu E. coli...cum se poate urocultura sterila si la cultura de col infectie...Medicul meu ginecolog mi-a spus ca nu-mi mai da niciun tratament deoarece oricum nasc prin cezariana si nu-l afecteaza pe bb...

Ce ziceti de asta??????? S-a mai confruntat cineva cu asemenea chestie, ca-s pur si simplu curioasa...Mersi de raspunsuri...

Oana 37+ cu Denis Cristian
Disney bb

Mergi la inceput